Nie wiem jaki silnik wybrać?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Myrcik
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2018, 12:46
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: Myrcik »

:oops:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: Inc0 »

:lol: ....sorry nie wytrzymałem Myrcik nie wiesz że w dzisiejszych czasach wszystko sie klepie w chinach tylko nie wszyscy sie tym chwala :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: Batory »

Myrcik pisze:
31 lip 2018, 11:24
:oops:

Witaj,
Nie masz co się denerwować, ja jak i każdy nowy to przechodził. Zadał pytanie, licząc na sumienną odpowiedź od swoich doświadczonych kolegów.
Problem tylko polega na tym, że na tym forum, sporo osób ma "alergię" na słowo "RAPID"
O czym masz prawo nie wiedzieć, a nawet nie musisz wiedzieć bo i po co? Ty chcesz czystej porady co i jak? Do tego podałeś dużo moim zdaniem szczegółów do czego chcesz go używać, jaką chcesz baterię i tylko poprosiłeś o podpowiedź jaki wybrać silnik?
Oczywiście możesz wybrać zestawy RAPID, ale odrazu Ci mówię, że są drogie. Proponował bym Ci zestawy od Glebora w dziale "Sprzedam" ale chyba ma wakacje bo nie widzę jego ofert, ale może to tylko chwilowe?
Możesz również zobaczyć tu:

http://maxev.pl/k52,zestawy-do-konwersji.html

http://elektro-bikes.pl/

https://sklepebike.pl/pl/c/ZESTAWY-DO-KONWERSJI/44

https://www.rowery-elektryczne.pl/zestawy-elektryczne

https://nexun.pl/shop/12-rowery-elektryczne

Pozostaje wybrać czy zestaw S1000 czy S2000? Ja mam podobną wagę do Twojej i podobne warunki jazdy i wybrałem zestaw S1000. Jest to silnik przekładniowy, który trochę bardziej oszczędza baterię, ale ma przekładnię o którą trzeba dbać raz w sezonie (konserwować) i jest bardziej słyszalny lub możesz wybrać zestaw S2000 bardziej prądożerny, mocniejszy, cichszy ale za to bez przekładniowy, a co za tym idzie nie trzeba robić konserwacji raz na sezon, chyba, że łożyska się skończą, ale to chyba jest oczywistą naprawą?
Ja na zestawie S1000 osiągam max prędkość 39km/h i zasięg około 80 km przy równoczesnym pedałowaniu. Nie wiem jak zestaw S2000 ale to możesz poczytać tu na forum lub na wielu stronach internetowych.
Reszta należy do Ciebie, ale jedno mogę Cię zapewnić "Nie będziesz żałował, frajda jest nie samowita :-)"

Powodzenia w dalszej przygodzie z rowerem elektrycznym :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: GrzegorzS »

Batory pisze:
31 lip 2018, 19:03
Pozostaje wybrać czy zestaw S1000 czy S2000?
Te opcje nie są już dostępne, są cztery inne rodzaje zestawów.
ksfake
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2018, 9:58

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: ksfake »

Cześć wszystkim,

odgrzeję nieco temat z kilkoma pytaniami uzupełniającymi :) Planuję zakup zestawu do konwersji, w moim przypadku również roweru. Głowne przeznaczenie : dojazdy do pracy dystans ok 2 x ~10km, masa ok 85kg. Rozważam zakup właśnie zestawu S1100/S2100. U mnie jednym z czynników jest estetyka, chciałbym żeby rower wyglądał jak najbardziej cywilnie, bez dziesiątek saszetek i customowych baterii :)) stąd kierowałbym się w stronę S1100. Miałem okazję testować zestaw S2100, tu osiągi jak dla mnie wystarczające (jak mocno odczuwalna jest różnica mocy w tych zestawach?).

Co do ofert konkurencji do zestawów e-biker'a: prawdę powiedziawszy przeglądając teraz podane wcześniej sklepy nie widzę specjalnej różnicy w cenie (zestaw S2100 + bateria ~4k). Może spytać skąd ów 'alergia' na rapidy się bierze? :)

Zaznaczę jeszcze, że ja staram się znaleźć ofertę całego kompletu, nie chcę dobierać komponentów :)

Będę wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: verre »

ksfake pisze:
17 paź 2018, 11:12

Co do ofert konkurencji do zestawów e-biker'a: prawdę powiedziawszy przeglądając teraz podane wcześniej sklepy nie widzę specjalnej różnicy w cenie (zestaw S2100 + bateria ~4k). Może spytać skąd ów 'alergia' na rapidy się bierze? :)
a to ciekawe bo od kolegi z tego forum podobny w specyfikacji zestaw (1000W) kupisz za mniej niż 3k
😁😁😁😁😁...😁😁😁
ksfake
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2018, 9:58

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: ksfake »

Dzięki za odpowiedź :)

Nieprzypadkowo napisałem 'sklepy' bo z owym kolegą jeszcze się nie kontaktowałem :) Wracając jednak do samego zestawu ebiker, którym jestem zainteresowany, może ktoś podzielić się bardziej precyzyjną wiedzą na temat jego wad? Będę wdzięczny za wszelką pomoc
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: Rugos »

Zestaw jak zestaw, po prostu jego wadą jest cena ;)
U glebora kupisz praktycznie to samo tylko taniej.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: verre »

ksfake pisze:
17 paź 2018, 12:23
Dzięki za odpowiedź :)

Nieprzypadkowo napisałem 'sklepy' bo z owym kolegą jeszcze się nie kontaktowałem :) Wracając jednak do samego zestawu ebiker, którym jestem zainteresowany, może ktoś podzielić się bardziej precyzyjną wiedzą na temat jego wad? Będę wdzięczny za wszelką pomoc
kilka miesięcy temu byłem w identycznej sytuacji jak Ty, też miałem zamiar kupić zestaw od ebikera, jako że działo się to w zasadzie w rozpoczetym już sezonie chciałem się "najeździć" a nie siedzieć, skupować komponenty i tracić czas na składanie. Moje poszukiwania przyprowadziły mnie tutaj na forum i tu właśnie uświadomiono mnie żeby nie marnować pieniedzy na ebikera skoro tutaj można o 1000 mniej! Tak też zrobiłem i jestem zadowolony. Ty jednak masz czas, zima przed Tobą może jednak warto poskładać samemu? A jeżeli nawet nie to po jaką cholerę przepłacać?
Proste :D
😁😁😁😁😁...😁😁😁
ksfake
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2018, 9:58

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: ksfake »

Czy może mi ktoś w takim razie wysłać prv msg z namiarami na best of the best? :) Będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: verre »

nie ma tak dobrze, kombinuj, szukaj, czytaj, po to tu przybyłeś. A jak nie to napisz do glebora, przedstaw wymagania i zdaj się na jego doswiadczenie
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Hubert80
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sie 2021, 9:51

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: Hubert80 »

ten zestaw rapid 2100 o dobre 900zł za drogi :) , ma jedną zaletę to wtyczki wodoszczelne ,zero lutowania wszystko plug &play ,tego brakuje w ofercie nexuna ,jak nexun ogarnie takie wtyczkowe eldorado to zgarnie cały rynek , ja właśnie rozważam następny zakup zestawu bo mój nc 9c ma juz ok 50K przebiegu :):):) ,i pewnie wezmę coś co zamontuję bez lutowania i tony termokurczek.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: sky »

Tutaj znajdziesz z takimi gotowymi wtyczkami https://rowerowy-sklep.eu/
Hubert80
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sie 2021, 9:51

Re: Nie wiem jaki silnik wybrać?

Post autor: Hubert80 »

silników brak na stanie ,ale zamówiłem sterownik kable i ekran ,thx raz jeszcze
w zestawie ,dobra cena
ODPOWIEDZ