Jaki zestaw do roweru - 35km/h dystans 50km

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Jaki zestaw do roweru - 35km/h dystans 50km

Post autor: vwrafi »

Witam.

Jeszcze 2 tygodnie temu posiadałem składany rower elektryczny DYU D2. Miał akumulator 5.2Ah i dołożyłem do niego drugi aku 10Ah. Z moją wagą 73kg jechałem rowerem 26km/h i mogłem przebyć dystans 50km jadąc non-stop albo 60km zatrzymując się po drodze ( nie wiem dlaczego tak było, może baterie się balansowały podczas odpoczynku ). Prędkość i dystans była dla mnie bardzo zadowalająca, ale pozbyłem się roweru, gdyż trochę ciężko się nim jeździło w mieście po krawężnikach ( 12 calowe koła ).

Teraz chcę swój rower cross wyposażyć w silnik elektryczny. Dużo czytałem i wybór padł na silnik przekładniowy bezszczotkowy montowany z tyłu lub z przodu. I teraz mam zagadkę. Wielu jest zwolenników montaży z tyłu i wielu z przodu. Dla mnie wszystkie argumenty przeważają za tym, żeby założyć silnik z przodu ( mam w rowerze kasetę, a podobno mechanizm bębenka jest niewymienny w silnikach i jak padnie to silnik do wymiany ). Jedyną rzeczą jaka przemawia za silnikiem z tyłu jest docisk koła do podłoża.

Moje założenia są takie: chcę jeździć z prędkością 35km/h na dystansie 50km. Jaki wybrać sposób montażu, tył czy przód? Jakie napięcie silnika: 36V czy 48V? Jaką moc nominalną silnika: 250W czy 500W czy jeszcze więcej? Jaki sterownik:36V czy 48V? I jakiej firmy silnik kupić? Chciałbym wszystko sam zmontować ( oprócz zaplatania silnika w kole ), dlatego najbardziej bym chciał silnik montowany z przodu. Głównie będę jeździć w mieście i po twardych drogach leśnych. Droga płaska 80% czasu, droga z górkami 20% czasu. Jednorazowo będę jechał 20km nad jezioro, potem odpoczynek i znowu 20km z powrotem do domu ( czyli 40km łącznie i dlatego te 10km chcę mieć w zapasie, gdybym po drodze chciał jeszcze do sklepu wjechać ). Czy jeśli ktoś byłby tak miły i polecił jakiś konkretny model silnika/sterownika czy to w Polsce czy w Chińskiej Republice Ludowej, to czy mógłby od razy rzucić linkiem :D ?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki zestaw do roweru - 35km/h dystans 50km

Post autor: WojtekErnest »

Prawie ten warunek spelnia moj rowerek skladany, do jazdy miejskiej na kolach 24 cale, z silnikiem 250 lub 350 w przednim kole, 36 V, aku 14 Ah. Do tego w tyle przekladnia 3 biegowa..
Sterownik blokowy 17A, czyli max moc ok 600W.
Dlaczego prawie, no bo w praktyce srednia predkosc z jaka jade na dystansie w 2 strony 45km, jest ponizej 30 km godz. Ale proste odcinki z aktywnym pedalowaniem to 35 km/ godz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaki zestaw do roweru - 35km/h dystans 50km

Post autor: vwrafi »

Dziękuję za odpowiedź.

Zapomniałem dodać, że prędkość 35km/h chciałbym osiągnąć właśnie bez pedałowania, samą manetką.
ODPOWIEDZ