Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
dawidombra
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:45

Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: dawidombra »

W weekend udało się dzięki super pogodzie minąć pierwsze 1000km ( rower mam od końca lipca) . No faktycznie idą te km szybko i oby ich więcej. Jeśli chodzi o incydent to dosyć dziwna akcja. Zrobiłem sobie przerwę w trasie, stałe miejsce taki park nad kawałkiem wody. Więc staje zasiadam zanim te kabelki ( słuchawki :) kask, szmatki zabawki z siebie zdejme coś to trwa. Siadam na ławce ( naprawdę chwilę od zatrzymania ale jeszcze się sam automatycznie nie wyłączył) A mi rower sam rusza :).Byłem tuż więc złapałem za hamulec lub manetkę - nie wiem ale metra na szczęście nie zrobił sam.
Pytanie czy takie demony często nawiedzaja wasze sprzęty?
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: maciek72 »

Mam sterownik KT . Nie na postoju ale w czasie jazdy zdarza mu sie zaskoczyć na sekunde,mimo manetki na zero.Ale to nic kiedyś podczas podjazdu takiego 45° na moment sie wyłączył i to już była gleba.
MACIEK
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: tas »

dawidombra w Twoim przypadku wypisz wymaluj woda jeśli rower nie ruszył pewnym gazem to musisz przeglądnąć manetkę i sam sterownik. Miałem juz kilka informacji tego typu gdzie powodem takiego zachowania była woda wewnątrz manetki i korozja nóżek hallotrona lub woda w sterowniku się dostała po przewodach i wyżerała płytkę jeśli ten jest zamontowany na zewnątrz skrzynki, warto sprawdzić.

maciek72 a Tobie z kolei pasuje objawami do opisanego wcześniej na forum problemu z przerwanym przewodem manetki. Manetka tania, kup inną i zobacz czy pomogło.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
dawidombra
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:45

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: dawidombra »

Wody deszczu to ten rower raczej nie widział, sterownik wewnątrz skrzynka szczelna. No będę obserwował i na wszelki wypadek wyłączał jeździło na postoju. A jeśli o wodzie to zdarzało mi się bliżej wody ma mazurach parkować ( plaża, pomost itd) byłoby by kino jakby na oczach publiczności rower smignąłby prosto z deptaka w Giżycku do jeziorka :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: tatar »

Chińskie przewody i złączki coraz częściej są imitacją miedzi i mosiądzu .Izolacja i wytrzymałość przewodów/mechaniczna i elektryczna/nie spełniają żadnych norm.Złącza/konektory/b.często są wykonane z bardzo cienkiej blachy stalowej ,powleczonej chyba mosiądzem,więc zwyczajnie korodują.Rowerem niestety nie jeżdzimy po salonach, tylko w zmiennych warunkach pogodowych,w których na dodatek instalacja narażona jest na wibracje i wstrząsy.Tas zawsze podkreśla-nie używać złączek,tylko lutować i przy tej chińszczyżnie to dobra rada.Ponieważ jednak przewody manetek/manetki również/ są coraz gorszej jakości,chyba warto zastanowić się albo nad wymianą samych przewodów,albo nad kupnem byle jakiej manetki,bo w wielu przypadkach jest to igranie z ogniem/i nie tylko/ ;)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: maciek72 »

Tatar,wiesz gdzie kupić dobrą manetke?
MACIEK
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: Yin »

dawidombra pisze:
09 paź 2018, 21:54
Wody deszczu to ten rower raczej nie widział, sterownik wewnątrz skrzynka szczelna.
Panujące ostatnio różnice temperatur mogą powodować kondensację wilgoci. Dla spokoju można jakiś pochłaniacz wilgoci dać do skrzynki.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: Mitar »

Dla pewności najlepiej wyrobić sobie nawyk wyłączania roweru na postoju czy to guzikiem czy kluczykiem a podczas jazdy mieć odcięcie sterownika w klamkach.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: tatar »

maciek72 pisze:
10 paź 2018, 1:14
Tatar,wiesz gdzie kupić dobrą manetke?
Manetki kupuję w Cyklonebike,żadna mnie nie zawiodła.Poza tym,tak jak pisze Mitar-wyrobić nawyk trzymania klamki na chwilowym postoju np.przed światłami,przejściem itp./jeżeli ta ma odcięcie/ :D
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: maciek72 »

Istotnie taki nawyk dobra rzecz i godna polecania.Natomiast ja bynajmniej świateł do tej pory używam do a to poprawiania rękawic a to poćwiczenia troche dłoni bo milkną czy tam odpalenia fajki:).Mam pełą manetke i świta mi takka myśl jakby z pozycji 0 pchnięcie manetki do przodu powodowało odcięcie,analigicznie jak z klamki tylko nie trzeba trzymać rąk (ręki) na kierownicy.
Analogicznie jak w radyjkach potencjometr głośności zintegrowany z wyłącznikiem
MACIEK
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: Goliath »

maciek72 pisze:
13 paź 2018, 4:33
...świta mi takka myśl jakby z pozycji 0... manetki ... powodowało odcięcie, analigicznie jak z klamki tylko nie trzeba trzymać rąk (ręki) na kierownicy.
Analogicznie jak w radyjkach potencjometr głośności zintegrowany z wyłącznikiem
Pomysł fajny, "tani" w realizacji i warty poeksperymentowania :D
W manetce jednym z elementów ruchomych jest przecież magnes.
Wystarczy wsadzić mały kontaktron i ustawić go tak... by w położeniu "zerowym" manetki zwierał, podając sygnał "hamowania" /kontaktron zrównoleglony z klamkami hamulcowymi/ ;)
To może się udać :mrgreen: :geek:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: Inc0 »

Tak ale gdy zjazd/dojazd uskuteczniasz bez gazu raczej hamowanie automatyczne w każdym przypadku będzie z 4liter
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: maciek72 »

No bo to musi być tylko odcięcie bez uruchamiania hamowania silnikiem
MACIEK
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Taki mi się incydent przytrafil dziwny?

Post autor: maciek72 »

Inc0 pisze:
13 paź 2018, 9:45
Tak ale gdy zjazd/dojazd uskuteczniasz bez gazu raczej hamowanie automatyczne w każdym przypadku będzie z 4liter
Ja bardziej myślałem o specjalnie dedykowanym ruchu manetki tzn puszczenie jej z maxa nie powoduje odcięcia a dopiero wyraźny ruch w przód z oporem. Jak włączanie przełącznika
MACIEK
ODPOWIEDZ