Pytanie do zamowienia na Ali...

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: Jan_Westfalia »

Mam zapytanie odnosnie tego zestawu na AliExpress:
zapytalem ich o dedykowany w tym zestawie czujnik PAS bo z tego co widze i wnioskuje to go nie zamontuje pod Hollowtech2 wyslali mi odpowiedz po angolsku i dalej nic niewiem :roll: moze ktorys z Kolegow przyjrzy sie temu zestawowi i odpowiedzi jakiej mi udzielili.

"Our motors have double pas sensor, they don't support one pss sensor
Pisza cos, ze ich motory obsluguja podwujny PAS?
Obrazek
Obrazek
Mysle, ze zestaw razem z Dislayèm 850C jest dosc w atrakcyjnej cenie i dostawa w 14 dni do germani.

Link do zestawu:
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 2889cr6ELF

pozdrawiam
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: scuda »

Dałem się zmylić, że to zestaw z baterią, lecz jest to tyko obudowa na sterownik. Jeżeli masz wątpliwości to na forum takie zestawy w podonej cenie sprzedaje glebor może jego zapytaj albo będzie miał podobny zestaw i u niego się zaopatrzysz.
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: Jan_Westfalia »

scuda pisze:
25 paź 2018, 12:18
Dałem się zmylić, że to zestaw z baterią, lecz jest to tyko obudowa na sterownik. Jeżeli masz wątpliwości to na forum takie zestawy w podonej cenie sprzedaje glebor może jego zapytaj albo będzie miał podobny zestaw i u niego się zaopatrzysz.
Wiem, ze glebor ma podobne zestawy ale chcialem sie cos dowiedziec na temat tego czujnika PAS co oni maja i tam tez maja do wybrania display Bafang jak np. 850C

pzdr
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: Inc0 »

Pisze tam że w czujniku pass maja dwa sensory zazwyczaj jest jeden i to wystarczy ,czy posiadanie czujnika z dwoma sensorami/halami daje jakiś realny zysk w systemie wspomagania być moze daje to szybsza reakcje sterownika na ruch korby ..? a moze sa dwa sensory tylko ze wzgledów marketingowych by czymś sie wyróznic na tle konkurencji ..nie znaju .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: Jan_Westfalia »

Inc0 pisze:
25 paź 2018, 16:49
Pisze tam że w czujniku pass maja dwa sensory zazwyczaj jest jeden i to wystarczy ,czy posiadanie czujnika z dwoma sensorami/halami daje jakiś realny zysk w systemie wspomagania być moze daje to szybsza reakcje sterownika na ruch korby ..? a moze sa dwa sensory tylko ze wzgledów marketingowych by czymś sie wyróznic na tle konkurencji ..nie znaju .
Pozostanie pytanie czy z ich motorem i controlerem zajuma PAS dedykowany pod Hollowtech2 :?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: Inc0 »

pas pod kwadrat czy pod octalink czy hollowtech rózni sie tylko sposobem montazu ustrojstwa do ramy i korby na upartego gdybys same magnesy przykleił do zebatki a sznurkiem hala do ramy umocował tak by magnesy przesuwały sie koło niego to by ci passs działał. Przykładowo mam suport na kwadrat wiec powinien czujnik pod kwadrat siąść jak szpak na czereśni a tu lipton ani tarcza magnesowa ani czujnik nie pasowały musiałem pokombinować by dopasować czujnik do ramy a tarcze do blatów. wiec nikt nie da ci gwarancji że dedykowane ustrojstwo pod hollowa bedzie pasowac na "klik" w twoim rowerze.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: maciek72 »

A może dwa są po to by sterownik wiedział w którą strone kręci sie korba.Do przodu działa-w tył nie.
MACIEK
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Pytanie do zamowienia na Ali...

Post autor: Jan_Westfalia »

Dziekuje za wszystkie sugestie ;)
ODPOWIEDZ