rower elektryk ANCHEER

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
georgjp
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018, 20:24

rower elektryk ANCHEER

Post autor: georgjp »

Jestem na forum nowy i trochę zagubiony.Potrzebuję pomocy w kwestii mojego roweru ANCHEER E-bike. Czasami rower startuje bez problemu i jadę na wspomaganiu w pewnym momencie słyszę od strony silnika pomruk i wspomaganie się wyłącza.Czasami pomaga wyłączenie baterii i silnik zaskakuje i można jechać na wspomaganiu , ale często nie mogę uruchomić wspomagania. W tym czasie też nie działa monetka gazu.Proszę jeżeli ktoś miał podobne kłopoty i poradził z tym sobie o radę.
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: rower elektryk ANCHEER

Post autor: wibi »

Gdyby było wiadomo coś więcej na temat tego roweru,silnika,sterownika czy baterii pewnie jakaś pomoc była by możliwa.W tak opisanym przypadku pomóc może jedynie wróżka a to jak wiadomo gatunek na wymarciu.Generalnie objawy wskazują na wyłączenie się sterownika?? ale powód może być też inny co bez pełnych danych nie sposób zdiagnozować.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: rower elektryk ANCHEER

Post autor: tatar »

Zacząłbym od drobiazgowego sprawdzenia wszystkich połączeń i przewodów z naciskiem na uszkodzony przewód zasilający silnik/przerwany,przetarty/Chwilowe zwarcie może powodować rozłączenie sterownika szczególnie w warunkach dużej wilgotności.Sprawdził bym również stan baterii,a nawet przede wszystkim od tego zacząć ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: rower elektryk ANCHEER

Post autor: Zxc843 »

Może woda się gdzieś dostała?
KRAKÓW
ODPOWIEDZ