E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Post autor: maciek72 »

Spoko
MACIEK
pudlll
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 16:12

Re: E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Post autor: pudlll »

Goliath pisze:
13 sty 2019, 17:00
A jak ma się niemieckie prawo do ebike-ów powyżej 250W ?? Dowiadywałeś się... ?? Bo podobno coraz bardziej "u Was" trzepią...
Podobno do 500w jest ok. Ale nie słyszałem żeby w okolicy kogokolwiek trzepali..
Tak jak pisałem, nie zależy mi na ogromnej mocy czy prędkości.

Dzięki Goliath, poprzegladam te kanały.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Post autor: Yasiu77 »

Najlepiej by się było jakimś przejechać bo z takiego pisania często wiele nie wynika. Nie masz tam w okolicy wypożyczalni, czy jakichś ludzi na ebajkach? No i jeszcze te góry. Może trzeba będzie jednak ciut więcej mocy i masy w hubie lub mid? Może poczekaj i wybierz się do nas na zlot e pojazdów? :) Objeździsz wszystko i sobie zdanie wyrobisz. 10k to nie mało i za to kupisz zwykły legalny rowerek lub zrobisz naprawdę mocnego fulla ze sporym zasięgiem ale na customa to jeszcze trzeba dozbierać :)

Byle spokojnie ale bez przesadyzmu. Niektórzy rok budują swój wymarzony rower, dopieszczają , wydziwiają a potem po tygodniu jazdy się okaże że to nie to.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Post autor: wwojciech »

Dwa lata temu rozmawiałem z producentem ebajkow który właśnie wchodził na rynek legalow w niemczech i wspominał o dużej świadomości niemieckiej policji odnośnie parametrów ebajka. Prawo niemieckie tez miało ewiluowac od tamtego czasu jak obowiązkowe światła stop ale nic nie słyszałem więcej. Może byc jak w PL, w jednym miejscu ścigają a w drugim spokój.
Jeśli masz pojęcie o mechanice/elektryce to ogarniaj customa. W razie W- części zamienne ogólno dostępne i sam naprawisz.
pudlll
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 16:12

Re: E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Post autor: pudlll »

Yasiu77 pisze:
13 sty 2019, 19:39
Najlepiej by się było jakimś przejechać bo z takiego pisania często wiele nie wynika. Nie masz tam w okolicy wypożyczalni, czy jakichś ludzi na ebajkach? No i jeszcze te góry. Może trzeba będzie jednak ciut więcej mocy i masy w hubie lub mid? Może poczekaj i wybierz się do nas na zlot e pojazdów? :) Objeździsz wszystko i sobie zdanie wyrobisz. 10k to nie mało i za to kupisz zwykły legalny rowerek lub zrobisz naprawdę mocnego fulla ze sporym zasięgiem ale na customa to jeszcze trzeba dozbierać :)

Byle spokojnie ale bez przesadyzmu. Niektórzy rok budują swój wymarzony rower, dopieszczają , wydziwiają a potem po tygodniu jazdy się okaże że to nie to.
Aż tak zielony też nie jestem. Mam taniego ebike ncm Prague I wiem że jest mi generalnie ciut za słaby. Przynajmniej w wersji hub, być może ten sam motor w midzie spisał by się lepiej. Oprócz tego Rocky mountain Slayer (stara wersja) który ewentualnie też mógł by być bazą do przeróbek. Ale masz rację, zanim cokolwiek zacznę to na pewno pożyczę sobie fulla z wyższej półki żeby sie bardziej obeznac.

Co masz na myśli mówiąc o customie na który trzeba dozbierać i budowaniu czegoś swojego? W sensie jaka jest różnica między jednym a drugim?


Wwojciech - co do przepisów to się jeszcze doinformuje, co dokładnie można a czego nie. I czy da się takiego customa zarejestrować w razie czego bo kilka lat temu było to niemożliwe.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: E-bike w okolicy 10kpln - fabryczny czy diy?

Post autor: Yasiu77 »

Tu budowa customa na ramie falcon. To niezbyt nowy opis z budowy i troszkę się rzeczy zmieniło od tamtego czasu np. więcej ram, nowe silniki, koszyki, i inne. U nas się na razie nie da ich zarejestrować http://ebike.nexun.pl/budujemy-elektryk ... ron-5000w/
ODPOWIEDZ