Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Witam serdecznie.

Od prawie 10 lat jestem użytkownikiem roweru elektrycznego produkcji chińskiej firma Suzhou Rununion Motivity z miasta Xushuguan w Chinach model producenta TDF31Z (da się wyguglać jak wygląda).

"Zabiłem" już parę kompletów akumulatorów żelowych (3x12V) i pojawił się pomysł na zainstalowanie zamiast nich laptopówek 18650.

Sterownik silnika ogranicza prąd pobierany z baterii w moim rowerze do 10,5A.

Chciałbym kupić na Alikesperess BMS oraz w Polsce baterie z rozpakietowania, pakiet 10s zrobię sobie sam, tak aby zapchać na full obudowę po żelowych akumulatorach.

Czy ktoś mógłby polecić który model BMS w sklepie Aliekspress kupić? Zależy mi żeby kupić taki, który wykorzysta możliwości ładowania do 3,7V.

Chciałbym kupić baterie na Allegro od Super Sprzedawcy z Łodzi (nie wiem czy mogę tu wpisać nazwę). Jakie macie opinie na temat baterii z tej firmy z rozpakietowania?

Mam ładowarkę Imax b6 myślałem o wykorzystaniu jej do ładowania i niemontowaniu bms-a (zawsze to trochę palnej elektroniki mniej w czasie jazdy). Co myślicie o tym, żeby zrobić baterię podzieloną na 2 części po 5 szeregowo i ładowane SkyRC ich po kolei (ew. dokupić drugą ładowarkę).

Które z tych rozwiązań bms/imax b6 jest bezpieczniejsze pożarowo? Większą kontrolę nad tym co się dzieje z baterią ogniw daje chyba imaxB6...
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Rugos »

Kup dedykowana ładowarkę 10s i BMS i nie baw się w ładowarki modelarskie. Szkoda zachodu.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Eltom,
Heh w sam raz na wycieczkę z Żyrardowa do Wawy i z powrotem :) tylko włos rozwiany u klienta.

Rugorlos27,
Możesz coś polecić? 10A wydajności prądowej, nalpeiej żeby było zdjęcie bebechów, poszukam sobie tego samego na Ali.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Rugos »

A po co ci taka mocna? Ja we wcześniejszym ebiku miałem 10s i ładowarkę 4A z aliexpress. Dałem za nią 20$.
Edyta:
Kupiłem u WATT store.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Dzięki za podanie sprzedawcy! Chodziło mi o max prąd rozładowania 10A, bms mierzy też prąd zwarcia i ten prąd ma znaczenie (rating prądowy elementów). Ale i tak widzę że tańsze są na 15A więc biorę taki.

Sklepie Watta znalazłem taki bms, podejdzie? https://pl.aliexpress.com/store/product ... Title=true Ma funkcję balansowania i ona kosztuje 1$ więcej.

Co do samej ładowarki to ona chyba nie musi mieć jakichś specjalnych parametrów, 42V, na razie będę ładował zasilaczem laboratoryjnym :) albo przerobię ładowarkę od żeli.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Wymienie klucze na 8A łącznie, bo tyle BMS weźmie wg danych katalogowych. Chcę żeby ładowanie było jak najkrótsze, mam zamiar być wtedy w garażu.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Mosfety kluczujące
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Napisałem w skrócie, "szczotki" i co tam będzie trzeba też wymienię. Chwilowo nawet nie pamiętam wydajności prądowej tego zasilacza jaka jest teraz ani nie zaglądałem do niego - od nowości 10 lat...
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Mam dostęp do miernika fluke do 8 miejsc po przecinku, oscyloskopu, wobulatora itp. Zanim podłączę to sprawdzę co wychodzi z niego i przebieg będzie lepszy niż w kupnym zasilaczu! Bo jak rozumiem na wyjściu ma być po prostu zawsze płasko 42V i to bms zmienia rezystancję i się troszczy o ładowanie...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: WojtekErnest »

Snafu pisze:
15 mar 2018, 20:37
Mam dostęp do miernika fluke do 8 miejsc po przecinku, oscyloskopu, wobulatora itp. Zanim podłączę to sprawdzę co wychodzi z niego i przebieg będzie lepszy niż w kupnym zasilaczu! Bo jak rozumiem na wyjściu ma być po prostu zawsze płasko 42V i to bms zmienia rezystancję i się troszczy o ładowanie...
No widzisz... fluke, oscyloskop i wobulator Ci nie pomoże, jeśli nie wiesz jak działa zasilacz i BMS do ogniw li-ion.
Zanim włączysz lutownicę, proponuje poczytać, bo bez tego będzie bardziej przydatna .....gaśnica.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Coś tam wiem panie kolego Wojtku, Mam mam imax b6. Staram się zorientować co tam teraz wymyśla się nowego w tej branży. Widziałem też lapopa Sony po samospaleniu. Czy mógłbyś podsłać linka do schematu ideowego BMSa?

Czyli ma być taka sama ładowarka CC CV tylko na 10 sekcji. Zastanawiam się w takim razie na co mi BMS. Odcięcie przy za niskim napęciu mam w sterowniku. Przeładowanie - załatwia ładowarka, bo BMS bez ładowarki nie ładuje :) W imax mam napięcie każdej sekcji na co mi ten BMS...
Ledo
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Ledo »

I max pełni rolę bmsa podczas ładowania na stałe powiązany z ładowarką.
Maksymalnie IMax może ładować 6s i z ładowarki wychodzi główny plus i główny minus,
a obok z gniazda masz wtyczki od 3 do 7 pinowych (od 2s do 6s) gdzie podpinasz kabelki balansujące sprawdzające napięcie cel. Dzięki nim Imax czyli BMS wie która cela ma już dobrze i zwalnia z amperażem, jednocześnie naładawaną celę rozładowywuje (grzeje się) tym właśnie kabelkiem balansującym, podczas gdy głównym Plusem i Minusem dalej podaje prąd aby pozostałe cele wyrównały się aż w końcu wszystkie będą na tym samym poziomie.
To robi dokładnie BMS, a nawet więcej, bo Imax nie zabezpiecza przed rozładowaniem poniżej 3,0 czy 2,5V, a BMS tak.
Tak jak kolega napisał, sterownik co najwyżej zobaczy spadek całkowitego napięcia i wtedy odetnie, ale nie odetnie jak jedna sekcja spadnie z jakiegoś powodu do 1,0V a pozostałe będą na 3,5V, bo napięcie sumaryczne wciąż jest OK i nie trzeba odcinać, a taka bateria to już do naprawy albo na demontaż i sprzedać sprawne ogniwa lub wykorzystać na cos innego, można zrobić wymiana ogniw w sekcji, ale potem sie robią rozjazdy bo te przepracowały mniej a tamte więcej itd...
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Eltom, Ja nie kombinuję, tylko chciałbym zrozumieć jak to jest zaprojektowane. Jak na razie jedyna zaleta BMSa jest taka, że jak się rozładuje za nisko jedno piętro to się wyłączy całość. Rozumiem, że BMS i tak traktuje ogniwa, które są równolegle w danym piętrze jako jedną całość.

"Padającą" sekcję zobaczę przy ładowaniu na Imax, napięcie na uszkodzonym piętrze będzie różne po jakimś okresie ładowania i odłączeniu napięcia ładowania...

Ledo,
Dzięki za wytłumaczenie, W jaki sposób podłącza się ładowarkę do ukłądu z BMS? Rozumiem, że 2 kable tylko, a rolę tych tych kabli 2s do 6s przejmuje już BMS?
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Tak myślałem ;)
Nie znam się na tym i dlatego napisałem dla początkujących.
Macie jakiś schemat połączenia dla wzrokowców ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: WojtekErnest »

Snafu pisze:
15 mar 2018, 21:15
. Zastanawiam się w takim razie na co mi BMS. Odcięcie przy za niskim napęciu mam w sterowniku. Przeładowanie - załatwia ładowarka, bo BMS bez ładowarki nie ładuje :)
BMS poza funkcjami odcinania (na liniach prądowych) czyli zasilania WE lub WY (-C ; -P), pełni funkcję BALANSERA. Czyli po przekroczeniu napięcia kontrolowanego na każdym segmencie, w okolicach 4,15-4,17 załącza najczesciej skokowo lub dynamicznie obciążenie, które rozladowuje ogniwo, starając się nie dopuścić, aby to napięcie roslo powyżej 4,20 V. To w efekcie koncowym prowadzi do wyrownania napięć koncowych nawet różniących się segmentów. Ta faza jest kontynuowana nawet po wylaczeniu ladowania. Za prąd koncowy odpowiada tylko ladowarka, jej konstrukcja z odpowiednią charakterystyka, czyli kiedy i jaki prąd jest podawany na pakiet li-ion jest b.wazna. Przeladowanie ogniw może byc również wtedy gdy ladowarka podtrzymuje zbyt dlugo prąd zaledwie 0,3 A, balanser BMS- 'zbija' prądem zaledwie 40-60 mA, a napięcie nadal rosnie. W efekcie jeden segment ma 4,15 a sąsiedni 4,25 V. Średnio mają po 4,20..
Dlatego ladowarka + BMS winna być dostosowana do pakietu, sprawdzona, obserwowana bezposrednio po zakupie itd.
A przeróbki zasilaczy do innych zastosowan, np zeli niby możliwe, ale ryzykowne z uwagi na inne progi napieciowo-pradowe i inne charakterystyki pracy. Bo BMS nie reguluje prądu i sam z siebie nie tworzy fazy CV, jedynie wspoldzialajac z ladowarka załącza obciążenia pasywne w odpowiednim momencie. Piszę tu o popularnych BMS a nie modelach aktywnych, działających na innej zasadzie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

OK, już wiem jak to jest podłączone, imax b6 tak jak kolega napisał wcześniej jest nie tylko ładowarką, ale pełni też częściowo funkcję BMSa. BMS jest niezbędny, ładowanie musi być dzielone na sekcje, to nie ulega frekwencji :)

Zrobienie ładowarki CC/CV wymaga sterowania mikroprocesorowego i w ogóle nie wchodzi w grę dla jednej kopii. Ja chciałem zrobić ładowarkę która ładuje stałym napięciem wykorzystując elementy z wylutu.
Czy podłączenie ma wyglądać tak?
Podlaczenie_BMS.jpg
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: WojtekErnest »

Snafu pisze:
16 mar 2018, 10:22
OK, już wiem jak to jest podłączone,
... Ja chciałem zrobić ładowarkę która ładuje stałym napięciem wykorzystując elementy z wylutu.
Nie patrzyłem dokładnie na Twój schemat czy jest poprawny ale na szybko dwa ważne zdania : ta ładowarka musi mieć regulowane ograniczenie prądowe.
Jeśli nie automatycznie, to TY musisz to kontrolować i w odpowiednim momencie zmniejszać prąd.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Kompletuje już zamówienie, powiedzcie czy to będzie działać i co zmienić.

Ładowarka 42V 4A 10S taka:

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 4f67zSJLzz

BMS 10S 36V
https://pl.aliexpress.com/store/product ... Title=true

Potrzebuję jeszcze taki breakout cable -rozprowadzenie tych sekcji do baterii - jak się nazywa takie złącze i jakiej nazwy kabla szukać? Albo czy typowe złącze jakieś podejdzie?

Pozostaje jeszcze sprawa tanich ogniw - któremu sprzedawcy na Allegro zaufać, ale na to mam czas bo China Post śle wolno paczki...

Co do ładowarki mocnej i własnej konstrukcji, to mam taki pomysł, żeby wykorzystać zasilacz ATX :) i puścić wyjście na Step Down Buck zrobiony na LM5175, który ma zarówno CC jak i CV (lub zamiast Texasa jakiś ryżowy odpowiednik). Zrobił tak ktoś?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: WojtekErnest »

W tym BMS jest w kpl kabel z wtykiem 11 pinowym o rastrze 2,54 . I załączono schemat połaczeń.
Więc chyba wszystko jasne ?
Załączniki
BMS-podlaczenie10S.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Temat schematu już miałem przerobiony wcześniej ale dzięki, że wypatrzyłeś, że ten kabel już jest w zestawie. Zamawiam zatem te dwie rzeczy już w Watt Store. ZAMÓWIENIE POSZŁO

Eltom,
W zakupach kieruję się ceną. Na Ali płacę dolanami, które kupiłem taniej, a zamówienia od nich dochodzą.
A ogniwa najtańsze z rozgrzania są na Allegro, no chyba że coś się zmieniło. Za tydzień się tym zajmę dalej,jak już paczka będzie szła z ładowarką i BMSem.

Nikt nie wykorzystał LM5175, prąd ładowania 5,5A... Tutaj gość z TI opisuje jak on działa wykres prądu do napięcia z działającej aplikacji...
Warto całe zobaczyć, układ wygląda na prosty do zrobienia, do 55V.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Cześć
Z radością i zdziwieniem donoszę, że dzisiaj zamówienie przyszło z krainy ryżu. Szybko przyszło - 4 tygodnie, poprzednie szły 6 tygodni... Nie zdążyłem ogniw kupć ;) Dlatego szybko do celu.

Znalazłem na Allegro ogniwa od Super Sprzedawcy z Łodzi, gdzie kiedyś miał dobre (nie chcę nic reklamować).

Które ogniwa wybrać zrobiłem tabelkę w Calcu:

Prod Model poj prąd cena Ile p cena m Poj A na p cena/poj
Sanyo UR18659 2150,00 4,00 3,99 3,00 119,70 6,45 3,00 18,56
LG ICR18650 2250,00 10,00 4,49 3,00 134,70 6,75 1,20 19,96
Sony US18650V3 2200,00 4,00 4,49 3,00 134,70 6,60 3,00 20,41
Samsung icr18650-22p 2200,00 10,00 5,99 3,00 179,70 6,60 1,20 27,23
Samsung icr 18650mf1 3350,00 7,00 9,99 3,00 299,70 10,05 1,71 29,82
LG inr18650 ha 2200,00 10,00 6,99 3,00 209,70 6,60 1,20 31,77
SamsungNR18650-15Q 3500,00 10,00 13,99 3,00 419,70 10,50 1,20 39,97
Sanyo NCR18650BL 1500,00 18,00 7,99 3,00 239,70 4,50 0,67 53,27
LG Inr18650mj1 1300,00 20,00 6,99 3,00 209,70 3,90 0,60 53,77
Sony US18650VTC5 3000,00 15,00 17,99 3,00 539,70 9,00 0,80 59,97
Sony US18650VTC6 2600,00 20,00 15,99 3,00 479,70 7,80 0,60 61,50


Przy założeniu 10s 3p mieszczę się w prądzie max dla wszystkich ogniw z tabelki. Największa pojemność na $ wychodzi dla Sanyo UR18659 i te bym chciał kupić. Dobrze? źle?

Ile s kupić p(tu był błąd-poprawka)? Miejsca jest sporo na jakieś 90-ogniw na oko minimum... Brać 60 tych Sanyo czy więcej? Czy któreś inne... To i wyjdzie 220 zł i poj. 12,8 Ah.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 16:10 przez Snafu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Iceman »

Trochę się pogubiłem w Twoich wyjaśnieniach. Generalnie jeżeli chcesz napięcie 36v to układ 10s i teraz jeżeli zrobisz 3p jak piszesz to w sumie będziesz miał 30 ogniw. Zakładając że weźmiesz największe pojemnościowo (3500) to będzie max 10,5Ah. Nie wiem ile amper chcesz z tego pakietu pobierać ale np 17A to dzielisz to przez ilość p i wychodzi ok 5,7A na ogniwo. Jeżeli tak chcesz to zostawić to musisz brać wysokopradowe ogniwa. Ale jeżeli piszesz że masz miejsca na 90 ogniw to dlaczego chcesz tylko 30 wkładać. Zrób pakiet minimum 10s7-8p i będziesz miał już fajny aku.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Z ilością p rośnie cena :) Byłem zmierzyć skrzynkę po żelach: Wymiary podstawa 9x14 wysokość 31 cm (mierzone po wewnętrznej z małym zapasem)
Można włożyć 7 ogniw na piętro i 16 pięter, razem 112 ogniw.

Chcę trochę miejsca na chłodzenie i BMS, więc wychodzi że mogę włożyć 10s10p Czy jest sens tyle pchać? wychodzi cena 400zł za 21,5Ah przy napięciu 36V.
Czy ktoś ma te ogniwa Sanyo UR18659 i one będą ok, czy wybrać inne? Są jeszcze takie:

Prod Model poj prąd cena
Sanyo UR18659 2150,00 4,00 3,99
LG ICR18650 2250,00 10,00 4,49
Sony US18650V3 2200,00 4,00 4,49
Samsung icr18650-22p 2200,00 10,00 5,99

potem już cena idzie mocno w górę..

Chcę zamówić dzisiaj 100 ogniw, dajcie znać...

EDIT prąd pobierany max. 10,5A, na tyle ma ograniczenie sterownik silnika, żeby ryżowe kable mogły być cienkie.
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Ogniwa kupione, temat do zamknięcia.
lobo0
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: lobo0 »

Pochwal się co w końcu kupiłeś
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Dzisiaj przyszło 100sztuk Sanyo UR18659. Obejrzałem parę filmików jak Hamburgery robią takie baterie i dziś wieczorem robię, założenia

- 10 ogniw elektrycznie 7 fizycznie- będę odwracał polaryzacje ogniw żeby nie było połączeń "na drugą stronę"
- najpierw całość pokleje "gluarką"
- następnie robię punkty lutownicze "Bazooką" - lutownica 2kW do rynien :) na kalafonię
- do każdego punktu lutowniczego 2 przewody 1mm2 już transformatorówką
- niczym nie owijam, ochronę przed wodą zapewnia obudowa którą mam
-myślę o wrzuceniu jakiegoś wiatraka mam takie z sensorem temperatury od zasilaczy z wylutu, ale to wymaga zrobienia dziur w szczelnej obudowie.

Ktoś może coś podpowiedzieć?
Snafu
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Pomoc w doborze BMS i rozpakietowanych ogniw ew. bateria na 2 sekcje

Post autor: Snafu »

Witam kolegów i być może koleżanki.

Na wykonanej baterii zrobiłem już 1000km, bez żadnej awarii, dlatego polecam serdecznie:
1. Sklep Watt store na Ali i ten BMS który kupiłem - po co przepłacać w Polandii.
2. Ogniwa z rozpakietowania firmy z Łodzi na Allegro - przy montażu trzymały parametry.
3. Lutowanie ręczne ogniw lutownicą do rynien (po sezonie obejrzę baterię dokładnie, to wtedy jeszcze może zmienię rekomendację) i olanie mądrali z Internetu.

Bateria nie ma na razie żadnej odczuwalnej straty mocy, a ładuję ją prawie codziennie.

Jedyna usterka - przy montażu kupiłem nową oprawę bezpiecznikową i niestety miedź nie przewodziła prądu - odlutowała się przewód od oprawy podczas jednej z pierwszych testowych jazd. Założyłem starą oprawę z zapasów (jeszcze z ebonitu) i jest już dobrze.
ODPOWIEDZ