Czujnik PAS

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
szczepan-k
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 22 lut 2018, 20:06

Re: Czujnik PAS

Post autor: szczepan-k »

Witam ja miałem podobnie na zwykłym sterowniku i pasie chyba na 8 magnesów wywaliłem 3 zostało 5 i teraz działa jak nawet szybciej pedałuje.
Kermit
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 23 lut 2018, 16:04

Re: Czujnik PAS

Post autor: Kermit »

Rozwiązanie było prostsze. Cały czas miałem za mały luz pomiędzy PAS em a korba. Przeszlifowałem korbę zwiększając dystans i działa jak należy. PAS działa tylko na C1 = 5-7
Awatar użytkownika
BluesWings
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik PAS

Post autor: BluesWings »

Jak sensownie podłączyć PAS do GT-1500, skoro nie można podłączyć wyświetlacza z ustawieniem kilku różnych mocy wspomagania ?
Podłączając sam PAS, przy ruszaniu pewnie wyrwie mi z max. mocą.

PAS miałby służyć, gdy chcę wolno jechać np po deptaku za fajnymi rowerzystkami, bo manetka jest tak czuła, ze na starcie wyrywa :P
Z silnikiem V3 pedałowanie bez wspomagania wymaga dużo wkładu własnego.

I pytanie, czy powyżej jakiejś prędkości PAS się wyłącza, czy kręci cały czas w zależności jak szybko kręcimy pedałami?


Myślałem, żeby zamiast PAS wrzucić potencjometr na przewód sygnału manetki, ale to połowiczne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
BluesWings
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik PAS

Post autor: BluesWings »

zeeltom pisze:
08 mar 2019, 13:06
Możesz jechać na pedałach :) :D
nie mów pedały na pedałów, bo cię różowymi wstążkami wychłoszczą :P
poza tym to nieładne określenie ;)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujnik PAS

Post autor: ximad »

Nie wiem jaki defaultowy tryb pas się uruchomi po podłączeniu, może 1 z ograniczeniami i będzie ok, a może nie.
W midzie bafanga mogłem ustawić sobie pas kabelkiem żeby nie brał danych z wyswietlacza, tylko miał wbite pas 1 20%mocy 25/h i bez wyświetlacza tak jeździł, ale pewnie kabla do programowania tego gt1500 nie ma?
Awatar użytkownika
BluesWings
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik PAS

Post autor: BluesWings »

wyprowadzonego na zewnątrz nie ma :/
własnie tak kombinuję, jakby to można było odpalić, bo brakuje czasami takiej zwykłęj jazdy bardziej rowerowej. Tempomat ciężko ustawić na odpowiednią prędkość
ODPOWIEDZ