Pomoc we wszystkim :)

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: djpawelo »

I fajnie Ci to wyszło i blokada wypas mocarz :)
Oczywiście daj znać jak pierwsze wrażenie z jazdy i czy testy przebiegły pozytywnie :)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Goliath »

Blokada osi mocarna :P choć lepiej wyglądałaby pomalowana sprayem na czarno niż oklejona folią :P
Nagraj filmik z jazdy testowej.... nich i inni usłyszą ten Twój chichot pod nosem :lol: :mrgreen:
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Rugos »

W karbonie też jest spoko bo jest inna niż wszystkie :D
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Kzysztof »

Myślałem nad czarnym podkładem ale z drugiej strony kobieta chce mnie rozerwać na pół przez co musiałem zejść z kosztami. Miałem resztki foli, nie musi to wyglądać super naradzie ;p Najważniejsze że, 2 dychy w kieszeni a i tak nie chciało by mi się specjalnie do Castoramy śmigać. Za miesiąc skontroluje dokładnie stan foli i najwyżej się pomaluje ;)
Filmik nagram.
Dokładnie 34,9kg waga. Chce dołożyć jeszcze stopkę i lusterko więc 35 pęknie ;)
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: djpawelo »

Wiecie iż nieważny jest kolor blokady tylko, że jest prawidłowo założona i spełnia swoją rolę. Bezpieczeństwo przede wszystkim i kropka :)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Goliath »

djpawelo pisze:
13 cze 2018, 22:53
Wiecie iż nieważny jest kolor blokady tylko, że jest prawidłowo założona i spełnia swoją rolę. Bezpieczeństwo przede wszystkim i kropka :)
dobrze gada.... polać mu :D
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: djpawelo »

Goliath pisze:
13 cze 2018, 23:01
djpawelo pisze:
13 cze 2018, 22:53
Wiecie iż nieważny jest kolor blokady tylko, że jest prawidłowo założona i spełnia swoją rolę. Bezpieczeństwo przede wszystkim i kropka :)
dobrze gada.... polać mu :D
Goliath dzięki. Już niedługo piąteczek i weekendzik to każdy coś wypije za bezpieczeństwo ebike i to na drogach :)
Adi.
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Adi. »

Witam. Jestem nowy w temacie i mam plan wykonać napęd elektryczny przedniego koła w motocyklu cross zasilanie z silnika 12v (akumlator) czy ktoś jest w stanie mi pomóc w dobraniu odpowiednich części . Jeśli chodzi o wykonanie mechanicznych części nie ma problemu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Goliath »

Adi. pisze:
15 cze 2018, 0:02
Witam. Jestem nowy w temacie i mam plan wykonać napęd elektryczny przedniego koła w motocyklu cross zasilanie z silnika 12v (akumlator) czy ktoś jest w stanie mi pomóc w dobraniu odpowiednich części . Jeśli chodzi o wykonanie mechanicznych części nie ma problemu. Pozdrawiam.
Czyżbyś szykował hybrydę na dwóch kołach ?? :D
Przelicz sobie: Jakiej mocy oczekujesz od silnika w przednim kole podziel to przez 12V a otrzymasz dość spore zapotrzebowanie prądu /do napędu koła przedniego/ które zapewne nie jest Ci w stanie dać prądnica/alternator silnika spalinowego w crosie :D
Nie wspomnę... że ciężko Ci będzie znaleźć pasujący silnik na 12V :roll:
Adi.
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc we wszystkim :)

Post autor: Adi. »

to ma działać jako wspomaganie na podjazdach i ciężkim terenie. myślałem by np. zastosować ładowarkę do kilku baterii zasilaną 12v+przetwornica.
co sądzisz . albo zmodyfikować oryginalną w silniku spalinowym. ???
ODPOWIEDZ