Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kozak1990
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 14:32

Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: kozak1990 »

Witam. Potrzemuje pomocy w złożeniu komponentów. Myślałem że podołam. Ale jednak mnie to przerosło. Jest to mój pierwszy tego typu projekt. Zwykle kupywałem używane rowery. A teraz mam problem:

Na tą chwile mam:
http://allegro.pl/rama-26...yZGE3ZmU1OTY%3D

Rama 26 KOBA BIG SENTIERO 26 100MM XC rozmiar 18 cali ( rura podsiodłowa 46cm) mam 182cm wzrostu i wydaje mi się być idealna.

Do ramy kupiłem ten dumper
http://allegro.pl/sr-sunt...1OTY3Mzk2Yzg%3D

Proszę o pomoc w doborze sterów supportu i amortyzatora z przodu. Chciałbym złożyć bazę w jak najmiejszych pieniądzach. Mam w domu klamkomanetki Deore ze wcześniejszego roweru koła 26 cal bezdętkowe niestety nie mają możliwości zalożenia hamulców tarczowych. Z góry dziękuje za pomoc.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: GrzegorzS »

kozak1990 pisze:
08 kwie 2018, 14:33
Ale jednak mnie to przerosło...
Kolego chyba nie jesteś tego świadom jak mocno, rodzaj sterów, supportu oraz skok amortyzatora, sprzedawca ładnie podał w opisie aukcji (link nie działa ale domyślam się o którą chodzi).
Składanie od zera roweru tanio niestety nie wychodzi.
Poza zakupem części potrzebujesz jeszcze odpowiednich narzędzi aby je zamontować, jeżeli ich nie posiadasz będziesz musiał je zakupić, albo dać zarobić lokalnemu serwisowi.
kozak1990
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 14:32

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: kozak1990 »

złożyć złożę mam dostęp do kluczy. chciałbym się zamknąć w cenie 800zł. Przy oszczędzę na oponach i manetkach, napinaczu bo mam dobry deore, przerzutce przedniej też deore mam. W starym rowerze mam santoura olejowo powietrzengo ale niestety blokada nie działa 100mm skoku (podejrzewam że naprawa wyjdzie drożej jak zakup drugirgo). Myslałem żeby z przodu v-brake założyć ( w ten sposób przyoszczędze bo mam w starym rowerze. W późniejszym czasie wymienie na tarcze). A na tył nowy tarczowy mechaniczny ( rama wymaga tarczowych). Mój stary rower to Kellys XC Cross country. Niestety rama jest lekko pęknięta i by nie przezył elektyfikacji. To jakie tam informacje są to ja wiem. Chciałem żeby ktoś mi konkrekte modele doradził. bo kompletnie tego nie ogarniam

Rama 26 KOBA BIG SENTIERO 26 100MM XC
Rozmiar rzeczywisty sprzedawanej na tej aukcji ramy to 46 cm - mierzone środek suportu - koniec rury pod siodłowej

Stan wizualny jak na foto - rama 100% nowa

Oś 135

Pod tarcze

Wkręcany suport BSA 73 mm

Kolor: Czarny, anodyzowany

Specyfikacja montażu dampera: 165mm Tulejki 22,2 x m8 45,8 x M8

Średnica sztycy: 31.6mm

Stery: Tapared, 1.1/8 ; 1.5", pół zintegrowane 44/56
Gregorr
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2018, 9:50

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: Gregorr »

Poszukaj gotowych rowerów na tej ramie i dopasuj odpowiednią grupę osprzętu w zależności od posiadanych funduszy. Przeszukaj OLX ludzie czasem mają niepotrzebne nowe części z demontażu lub zmiany koncepcji itp.
kozak1990
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 14:32

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: kozak1990 »

szukam ale nic nie ma niestety.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: glebor »

Gregorr pisze:
08 kwie 2018, 17:54
Poszukaj gotowych rowerów na tej ramie i dopasuj odpowiednią grupę osprzętu w zależności od posiadanych funduszy. Przeszukaj OLX ludzie czasem mają niepotrzebne nowe części z demontażu lub zmiany koncepcji itp.
Strzał w dziesiatkę!

Znajdź sobie rower świetej klasy osprzęt z pękniętą ramą za grosze, przełóż graty klasy XT w swoją ramę , parę drobiazgów nietypowych dokupisz i śmiga. Njdroższe rzeczy, czyli amor przód żeby był kompatybilny. Bo to najdroższa chyba rzecz...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: tatar »

,,składam rower od zera''-Podejrzewam,że użytkownik Forum o nicku ,,zero'',mocno się zastanawia,skąd u Ciebie jego rower ;)
kozak1990
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 14:32

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: kozak1990 »

Pomyliło mi się amortyzator z przodu to Rockshox judy j2. Blokadę naprawiłem już działa.

Z osprzetu kupiłem na tą chwilę:
- Novatec D142SBT
- hamulec na tył AVID BB7 mtb
- Rama wymagała zmiany przerzutki na taką z hakiem dlatego jest SHIMANO XT FD-M771 DM 3x9
- Po rozmowanie z kolegą padło na korbę SHIMANO DEORE FC-M615 jest to korba z dwiema tarczami czyli przerzutki będą w systemie 2x9

Jak złożę bazę to wrzucę fotę na forum :)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 21:25 przez kozak1990, łącznie zmieniany 2 razy.
kozak1990
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 14:32

Re: Składam rower od zera. Pomoc w doborze części

Post autor: kozak1990 »

Ja tam nie wiem o co chcodzi :P
ODPOWIEDZ