Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: Batory »

Witam,
Mam rower przerobiony na elektryka z zestawu S1000 od Glebora, w którym jest taki wyświetlacz:

Obrazek

Wiem, że powinienem zgłosić się z tym do Glebora ale parę tygodni temu pytałem już go o to ale widocznie jest bardzo zajęty i nie miał czasu zobaczyć jak zmienia się ustawienia w tym wyświetlaczu:
Cytat:
"Co do ustawień, mamy 4 podstawowe wartości:
- trzymamy przycisk SET > 5 sekund aż zaświeci się podświetlenie.
pierwszy ekran jeszcze nie wiem, za co odpowiada.
drugi ekran resetuje przebieg chwilowy wciśnięciem minusa
trzeci ekran wybiera maksymalną prędkość
czwarty ekran przełącza km/h lub prędkość w milach.

Jest ustawienie ilości magnesów i całe to menu z LCD KT-3 ale jeszcze nie wiem, jak tam wejść. Jak się dowiem, nakręcę film i wrzucę linka na forum."


Chodzi mi o to, że nie wiem nawet jaki to jest wyświetlacz, jaki mam sterownik (cały jest zabudowany i wiem tylko, że kwadrat) i czy w tym zestawie można jakoś zmienić ustawienia PAS.
Chciałem zmniejszyć trochę prędkości na:
1 PAS zmniejszyć z 21km/h na 8km/h
2 PAS zmniejszyć z 27km/h na 17km/h
2 PAS zmniejszyć z 32km/h na 25km/h
Poprostu podczas pedałowania nawet na 1 PAS rower jest bardzo zrywny, nawet jak przełączę na 250W/25km/h, a czasami chciało by się pojeździć na spokojnie bez takiego szarpania np. 8km/h
Próbowałem, np przy dużym ruchu jechać powoli na samej manetce, ale na sterowniku kwadrat, bardzo ciężko jest wyczuć ten moment kiedy jeszcze jedzie się powoli, a kiedy już się rozpędza. Strasznie szarpie, teraz wiem do czego służy "Tempomat" i jakie to gienalne rozwiązanie :-)
Ale tak to już jest, że człowiek uczy się całe życie? :-)
Dlaczego pytam o te zmiany ustawień PAS przy pedałowaniu, poprostu na tym wyświetlaczu jest aż 6 pozycji do wyboru na PAS, a praktycznie wykorzystuje tylko dwa pierwsze, dlatego pomyślałem, czy nie można by tych ustawień trochę zmniejszyć? A może można taki wyświetlacz wymienić na inny, taki bardziej popularny (Ustawialny)?

Generalnie jeździ się rewelacyjnie, wspomaganie jest bardzo pomocne i na mojej baterii 23Ah na jednym ładowaniu udało mi się przejechać 80km i pewnie dobiłbym bez problemu do 100 km, ale moja tylnia część ciała dała mi do zrozumienia, że ma dość :-)
Dużo się poprawiło gdy po namowie Adriana z FUN-BIKE założyłem opony 26x2,35 i wreszcie można jeździć po drogach rowerowych z polbruku :-)

Bardzo Was proszę jeśli ktokolwiek coś wie na temat tego wyświetlacza i jego ustawień to bardzo proszę o pomoc.
Wiem, że Glebor nie ma już w swojej ofercie zestawu S1000 z takim wyświetlaczem dlatego może nie próbuje szukać jak wejść do ustawień, bo pewnie nie ma już nawet na czym potrenować?
Dlatego cała nadzieja w Was forumowicze.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

.
Załączniki
Wyświetlacz.jpg
Wyświetlacz.jpg (31.23 KiB) Przejrzano 2454 razy
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: tkoko »

Może spróbuj na PAS "6", wejść "w trzeci ekran", i zmniejsz prędkość maksymalną. Być może automatycznie zmniejszy wszystkie inne prędkości.
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: Batory »

tkoko pisze:
18 kwie 2018, 18:04
Może spróbuj na PAS "6", wejść "w trzeci ekran", i zmniejsz prędkość maksymalną. Być może automatycznie zmniejszy wszystkie inne prędkości.
Ok jak tylko wrócę do domu to spróbuję ten sposób i napiszę jak mi poszło. Dzięki za podpowiedź.
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: Batory »

tkoko pisze:
18 kwie 2018, 18:04
Może spróbuj na PAS "6", wejść "w trzeci ekran", i zmniejsz prędkość maksymalną. Być może automatycznie zmniejszy wszystkie inne prędkości.
Niestety próbowałem na PAS "6" i na każdym innym, nic nie pomogło. Jest tylko do wyboru 50km/h i 34km/h, miałem nadzieję, że będzie to płynna regulacja ale jest skokowa, ale mimo wszystko prędkośc przy której wyłącza się wspomaganie silnika przy pedałowaniu na PAS "1" nie zmienia się :-(

Ciekawe czy można podłączyć inny wyświetlacz?
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: tkoko »

Jeżeli masz dostęp do kółka z magnesami, spróbuj wyjąć połowę magnesów, może to coś zmieni.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: glebor »

dziwne, ze ci się prędkość nie zmienia.
Jak potrzeujesz popytać, to dzwoń na telefon, bo szykuje rowery na zlocik i urzęduje na działce, na szczęście nie mam internetu przy sobie :) a jak są problemy, to sterownik wymienię z wyświetlaczem i będzie regulacja działać ;)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: glebor »

Model wyświetlacza to C500B firmy bigstone, manual znajdziesz na google w pdfie.
Może trafił się jakiś bug w sofcie. Generalnie PAS zawsze regulował prędkość w zakresie min 22km/h potem 26 30 35 i 40km/h na pas 6 udało mi się dojść do 45km/h na prostej.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: Batory »

glebor pisze:
21 kwie 2018, 15:39
Model wyświetlacza to C500B firmy bigstone, manual znajdziesz na google w pdfie.
Może trafił się jakiś bug w sofcie. Generalnie PAS zawsze regulował prędkość w zakresie min 22km/h potem 26 30 35 i 40km/h na pas 6 udało mi się dojść do 45km/h na prostej.
Witaj,
Przepraszam, źle mnie zrozumiałeś, wszystko działa bardzo dobrze tylko pytałem czy te prędkości na PAS można zmniejszyć w ustawieniach, bo tak czytałem, że na tych KT-LCD-3 można zmieniać prędkości na konkretnym PAS i zapisać w ustawieniach.
Masz pełną rację:

Generalnie PAS zawsze regulował prędkość w zakresie min 22km/h potem 26 30 35 i 40km/h na pas 6 udało mi się dojść do 45km/h na prostej.

Te prędkości w pełni się zgadzają, może o 1 km wolniej ale to pewnie od mojej wagi :-) Ale dla mnie trochę są za szybkie i myślałem, że w ustawieniach można coś pogrzebać i je zmniejszyć na stałe. Poprostu są chwile kiedy by się chciało jechać trochę wolniej :-) Na moim drugim rowerze typowo miejskim tam mam tak ustawione prędkości i powiem szczerze sprawdzają się rewelacyjnie.
Ja tylko pytam, czy te np 22km/h można zmniejszyć do 8km/h na 1 PAS, i z 26km/h na 16km/h na 2 PAS i ostatnie 3 PAS z 30 zmniejszyć do 24km/h
Chodziło mi w ustawieniach czy tak można zrobić i zapisać aby wykorzystać w większym zakresie te sześć poziomów PAS.

Jeśli ktoś zrozumiał, że coś mi nie działa to bardzo przepraszam, wszystko działa w jak najlepszym porządku, chodziło mi tylko o ustawienia, dlatego proszę się nie sugerować, że Glebor coś złego sprzedał i tu mogę zapewnić jest OK :-)

Ok teraz będę wiedział, że mój wyświetlacz to C500B, a pamiętasz może jaki ja mam sterownik? Bo Adrian go całego zabudował i nie mogę go odczytać, a nie chce psuć tak dobrze zmontowanej obudowy :-) Nie chciałem do Ciebie dzwonić, bo już kiedyś pisałeś, że jesteś zawalony robotą, a uznałem, że nie jest to jakaś pilna sprawa, dlatego pozwoliłem sobie zapytać na forum, miałem nadzieję, że ktoś to będzie wiedział?
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Wyświetlacz z zestawu S1000 od Glebora. Proszę o pomoc

Post autor: Batory »

zeeltom pisze:
22 kwie 2018, 8:21
W podpisie masz, że jest to sterownik C500B ;)
Oj, przepraszam, źle wpisałem już poprawiam :-)

No widzisz tak to jest jak nowicjusz czymś chce się pochwalić i zazwyczaj wali gafę :-)

Wczoraj po leśnych bezdrożach poszalałem i pedałując+wsparcie, doprowadziłem sterownik do temperatury 78 stopni Celsjusza, ciekawe jaka jest górna granica?

Dziś może uda mi się całkiem rozładować akumulator, bo nawet nie wiem przy jakim napięciu bateria się wyłącza? Pamiętam, że Tas pisał kiedyś aby tego za często nie robić, ale chyba trzeba to raz zrobić aby wiedzieć na co mogę liczyć? Chyba, że się mylę? Jak dojechałem do pracy było 45V, także jestem bliżej jak dalej :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
ODPOWIEDZ