problem z silnikiem???

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

problem z silnikiem???

Post autor: kloclukas »

Czesc.
Po ponownym zlozeniu e-bika (czesci poprzekladalem ze starej ramy) silnik pracuje nie prawidlowo.
Historia wyglada tak ze w zeszlym sezonie mialem glebe gdzie przerwalo mi kabel od silnika i zrobilo zwarcie. Spalilo sterownik manetke i halle w silniku. Ale nie uszkodzilo przewodów fazowych oczywiscie sterownik zmienilem (sabka 150A) manetke i czujniki halla w silniku przejrzalem kable wszystko zabezpieczylem przepikalem i zlozylem.
Po odpaleniu silnik jakby byl strasznie slaby podczas startu tak jakby (przerywal?) ale to tylko od 0 do kilku km/h. przyspieszenie znacznie slabsze nawet nie szarpnie tylko powoli startuje wczesniej az rwal na kolo, jestem nawet w stanie utrzymac rower na hamulcach kolo stoi i buczy, piszczy nie wiem jak to okreslic. wlaczajac wsteczny nie rusza tylko dziwnie buczy a jak ruszy to z pomoca tak jakby nie mial sily. Po przejechaniu miasta wylacznik termiczny 150° odlaczyl zasilanie a nie tyralem go nazbyt. V max przy 84V to 40km/h...
Sterownik ustawiony n 80A wg poradnika Tasa wszystko jest 23 pary magnesow itp. sterownik nie wywala bledow Moze Wy cos poradzicie???
pozdrawiam
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z silnikiem???

Post autor: kloclukas »

no tak to jest model sabka SVMC 72150-M i ma samonauke nie trzeba dbac o kolejnosc raczej chyba ze jestem w błędzie a silnik MXUS 3k turbo
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z silnikiem???

Post autor: tatar »

Stawiał bym na diagnozę Zeeltoma :D
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z silnikiem???

Post autor: kloclukas »

teraz wyjechalem tym rowerem 40km od domu i nie mam dostepu do lapka zostane do jutra ale zrobie jak radzicie i dam znać czy sie coś poprawiło tęsknie za tą mocą :-)
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z silnikiem???

Post autor: kloclukas »

poradzilem sie was i w sumie dobrze zdiagnozowaliscie tylko musialem zmienic laptopa na inny i zainstalowac normalnie apke od sabka zeby samoauka prawidłowo odpaliła. problem rozwiazany :-)
jeszcze mam pytanko do was jak sie ma 3 speed do fluxa?? chodzi mi o kable i o zaprogramowanie tego bo skoro ustawie 3 speeda to juz braknie kabla na flux czy inaczej to rozwiazujecie??:-)
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: problem z silnikiem???

Post autor: Umbur »

Flux działa tylko przy ustawieniu 100%. Pozostałe prędkości ustawione poniżej 99% będą działać już bez Flux.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: problem z silnikiem???

Post autor: EV-Maniak »

Jak możesz weź maszynę na zlot. Chłopaki jak wytrzeźwieją, to Ci wszystko nareperują :D
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z silnikiem???

Post autor: kloclukas »

heh no dojade najprawdopodobniej w sobote :-) bo na maszynie przyjade z 90 km mam. kawalek
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
ODPOWIEDZ