Zła praca manetki

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Marianek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:53

Zła praca manetki

Post autor: Marianek »

Cześć
Mam taki problem: Złożyłem sobie rower na silniku Mxus 30H oraz chińskim sterowniku sinus z wyświetlaczem kt3.
Na PAS- ie rower jeżdzi ale przy próbie użycia manetki odcina po około 3 sekundach ,muszę odpuścić i znowu mogę dodać na 3 sekundy.
Gdy mam koło na stojaku to mogę delikatnie manetką rozpędzć koło do około 20 km/h ole powyżej też odcina.
Ma ktoś pomysł gdzie szukać ?
Marianek
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zła praca manetki

Post autor: WojtekErnest »

Sprawdzic jakie masz napięcie aku pod obciazeniem, a ponadto czy sterownik jest na te zakres napiec - napięcie progowe minimum ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Marianek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:53

Re: Zła praca manetki

Post autor: Marianek »

Sterownik podmieniałem ,te same objawy. Sprawdzę napięcie pod obciążeniem, ale na PASie jedzie pod dużym obciążeniem.
Marianek
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zła praca manetki

Post autor: KrzysiekEV »

Na luzie jaki pobór prądu? nic nie szarpie , ale jak nawet na luzie odcina to mogą być hale-fazy zamienione.
Te Sinusy nie mają auto-nauki chyba , kabel sterownik-silnik oryginalny chyba nie jest z kompletu?
Zamień najpierw cienkie hali , jaka się da zmierz pobór prądu , poniżej 2A powinno być na full prędkości.
Marianek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:53

Re: Zła praca manetki

Post autor: Marianek »

Mam zestaw z E-Bikera S 2000 a sterownik z zestawu S 3000(60A) ,akumulator 13S10P na Sanio GA. Dzisiaj ćwiczyłem warianty połączeń halli i faz. Rower na stojaku.
Wystąpiły dwa typy połączń przy których koło chodziło do przodu. Na jednym odcinało silnik po około 3 sek ale ponawiając naciśnięcia manetki mogłem rozpędzić koło do 53 km/h przy prądzie 2-3 A. Na drugim przestało odcinać ale kręciło 42 km/h przy prądzie około 20 A.
Może mam coś skopane z ustawieniami ? Ile magnesów jest w tym silniku ?
Marianek
ODPOWIEDZ