Moje początki, pytania, przemyślenia

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

Witajcie ;)

Przeglądając yt natknąłem się na kanał Tasa. Jak by to ująć zakochałem się od pierwszego wejrzenia jeśli chodzi o rowery elektryczne.
Jednak jak większość początkujących mam kilka pytań, przemyśleń, które nie dają mi spokoju.
Mieszkam w nie dużym mieście/miasteczku jak zwał tak zwał :twisted: w odległości około 20 km od Łodzi.

Do sedna sprawy jak pewnie większość zakochałem się w Falconie i tu zaczynają rodzić się moje przemyślenia.

Myślę, że najczytelniej będzie opisać do w punktach :twisted:

1. Czy mieszkając w terenach gdzie jest głównie płasko w okół tylko lasy jest też park wzniesień łódzkich, polne drogi, drogi szutrowe,bezdroża byle nie po czyjejś własności :twisted: rzadko uczęszczane asfalty czy Falcon to nie będzie przerost formy nad treścią ? To co przemawia za customem to wygląd i oczywiście zasięg. Możliwość wjechania w naprawdę trudny teren. Bez problemowe zboczenie ze ścieżek leśnych.

2. Wiadomo jest też kwestia dojazdu do pracy. Mam do niej około 3 km opcja trybu miejskiego jakoś przejdzie jeżdżąc rozważnie ? :D Mamy dość mało czepliwą policję. I ogólnie jak wygląda sprawa poruszania się nim po mieście wiadomo, że opcja trybu miejskiego to i tak słabe wytłumaczenie w przypadku jakiej przecierki czy tym podobnych rzeczy, ale możliwość jazdy rekreacyjnej od czasu do czasu byłaby przydatna. Wiadomo do centrum Łodzi Falconem nie będę się wybierał no ale do lasu też jakoś dojechać trzeba.


To tak na początek mam nadzieję, że mnie nie zjecie :twisted:


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: EV-Maniak »

Mi się też marzy Falcon, ale na razie nie mam tyle kasy. Kolegów w Policji mam to dam radę jeździć tym nie tylko po lesie, ale i obwodnicą ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

zeeltom pisze:
09 maja 2018, 14:47
Od wielu lat jeżdżę po lesie z silnikiem 250W i nie mam z tym problemu. Pod warunkiem jazdy rekreacyjnej.
Własnie póki co nie mam żadnych znajomych, którzy w jakimś stopniu chcieli by się przekonać większość skupia się na żonach dzieciach rodzinach priorytety :twisted: Widocznie takie były moje roczniki.

Dlatego w solo myślę o bardziej agresywnej jeździe i większej ilości pokonanych kilometrów.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Umbur »

Powiedziałbym wpadnij na zlot i porównaj, ale już za późno. :)
Miałem wcześniej Hard Taila 3kW, ale zamieniłem go ze względu na możliwości na Falcona i już go nie odmienię. ;)
Porównywanie elektryków 250W dostępnych na rynku do Falcona, to jak porównanie filmów w jakości 144p do 4K. :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: EV-Maniak »

Falcon zdecydowanie lepiej się prowadzi niż każda inna fabryczna konstrukcja oparta na rowerze analogowym.
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

Więc prawdopodobnie pójdę w falcona. Te parę km po asfalcie krzywdy nikomu nie zrobią:) oczywiście czekam na inne wypowiedzi.

Dobrze trafić na życzliwe nie zamknięte środowisko:D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: EV-Maniak »

Pewnie, że nie zrobi, a będzie bezpieczniej i dla Ciebie i innych użytkowników drogi. Bylebyś jeździł głową.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: WojtekErnest »

Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Co innego gdyby to były tereny górskie...
A w praktyce nie ma uniwersalnych pojazdów EV, bo jest b.duża 'przepaść' między nimi, ciężar, wygląd, cena.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: tatar »

Powinno się chyba wprowadzić kategorie ebików -ciężkie,średnie i lekkie ew. light,bo tak tylko przekonujemy się nawzajem o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: EV-Maniak »

Dla mnie Falconik leciutki. Byłem na zlocie to go brałam jak niemowlę. Myślałem, że to ciężka krowa jest. Ale wiadomo to już sprawa subiektywna. Ja osobiście w Falconie jeszcze bardziej się zakochałem bo ma niebywałą TRAKCJĘ.
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

WojtekErnest pisze:
09 maja 2018, 20:30
Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Co innego gdyby to były tereny górskie...
A w praktyce nie ma uniwersalnych pojazdów EV, bo jest b.duża 'przepaść' między nimi, ciężar, wygląd, cena.
U mnie tryb miejski zamyka się na dojazdach do pracy i ewentualnie ścieżek leśnych czy bezdroży.

Hm jazda na Falconie z analogami nie możliwa:p? Zawsze można wspomagać się na 5-10% I kręcić sobie korba w ramach relaksu :D

A co do lekkiego rowerku masz na myśli coś wielkości Kony Stinky? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: EV-Maniak »

Kona Stinky bardzo dobra. Kultowy analog do elektryfikacji.
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

Heniu Ty byś jeździł Falconem z analogami prawda :D?

A tak na poważnie to będzie jeszcze kwestia przemyślenia coś będę chciał zbudować na pewno co to będzie czas pokaże mam nadzieję na jak najwięcej argumentów od osób doświadczonych tacy jak Wy :) dzięki czemu łatwiej będzie podjąć końcową decyzję:)
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: TomaS »

WojtekErnest pisze:
09 maja 2018, 20:30
Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Jestem żywym przykładem tej ideologii :D
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: elektrotonus »

TomaS pisze:
10 maja 2018, 6:43
WojtekErnest pisze:
09 maja 2018, 20:30
Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Jestem żywym przykładem tej ideologii :D
Mądrala, masz falcona i zwykłego bajka 1500W ;-) Idealny zestaw. Można by się jeszcze pokusić o mały przekładniowec 250W lekki na ile się da ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Batory »

Patryk pisze:
09 maja 2018, 13:05


To tak na początek mam nadzieję, że mnie nie zjecie :twisted:


Pozdrawiam

Jeśli tylko Cię stać to bierz Falcona. Ten rower jest specjalnie dedykowany elektryfikacji i nie będziesz za jakiś czas martwił się, że mając zwykły przerobiony rower, brakuje Ci czegoś lub coś nie działa jak trzeba albo czy długo jeszcze wytrzyma?
Nie ma to jak mocna, solidna i przemyślana konstrukcja Falcona, nawet w nizinnym terenie.

Powodzenia na leśnych bezdrożach, zazdroszczę Ci, a jak już go kupisz to zobaczysz jak inni będą Ci zazdrościć Falcona :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
ODPOWIEDZ