Moje początki, pytania, przemyślenia

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

WojtekErnest pisze:
09 maja 2018, 20:30
Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Co innego gdyby to były tereny górskie...
A w praktyce nie ma uniwersalnych pojazdów EV, bo jest b.duża 'przepaść' między nimi, ciężar, wygląd, cena.
U mnie tryb miejski zamyka się na dojazdach do pracy i ewentualnie ścieżek leśnych czy bezdroży.

Hm jazda na Falconie z analogami nie możliwa:p? Zawsze można wspomagać się na 5-10% I kręcić sobie korba w ramach relaksu :D

A co do lekkiego rowerku masz na myśli coś wielkości Kony Stinky? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: EV-Maniak »

Kona Stinky bardzo dobra. Kultowy analog do elektryfikacji.
Awatar użytkownika
Patryk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:25
Lokalizacja: Brzeziny(Łódzkie)

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Patryk »

Heniu Ty byś jeździł Falconem z analogami prawda :D?

A tak na poważnie to będzie jeszcze kwestia przemyślenia coś będę chciał zbudować na pewno co to będzie czas pokaże mam nadzieję na jak najwięcej argumentów od osób doświadczonych tacy jak Wy :) dzięki czemu łatwiej będzie podjąć końcową decyzję:)
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: TomaS »

WojtekErnest pisze:
09 maja 2018, 20:30
Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Jestem żywym przykładem tej ideologii :D
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: elektrotonus »

TomaS pisze:
10 maja 2018, 6:43
WojtekErnest pisze:
09 maja 2018, 20:30
Jesli będziesz uzywał go w trybie miejskim, dojazd do pracy, płaski teren to i tak po czasie zapragniesz małego, lekkiego roweru ze wspomaganiem, który podniesiesz, wprowadzisz po schodach, postawisz przed sklepem, przewieziesz drobne zakupy, pojedziesz z innymi 'analogowymi' rowerami, wstawisz na bagaznik samochodu itp
Jestem żywym przykładem tej ideologii :D
Mądrala, masz falcona i zwykłego bajka 1500W ;-) Idealny zestaw. Można by się jeszcze pokusić o mały przekładniowec 250W lekki na ile się da ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moje początki, pytania, przemyślenia

Post autor: Batory »

Patryk pisze:
09 maja 2018, 13:05


To tak na początek mam nadzieję, że mnie nie zjecie :twisted:


Pozdrawiam

Jeśli tylko Cię stać to bierz Falcona. Ten rower jest specjalnie dedykowany elektryfikacji i nie będziesz za jakiś czas martwił się, że mając zwykły przerobiony rower, brakuje Ci czegoś lub coś nie działa jak trzeba albo czy długo jeszcze wytrzyma?
Nie ma to jak mocna, solidna i przemyślana konstrukcja Falcona, nawet w nizinnym terenie.

Powodzenia na leśnych bezdrożach, zazdroszczę Ci, a jak już go kupisz to zobaczysz jak inni będą Ci zazdrościć Falcona :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
ODPOWIEDZ