zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Post autor: Paweł »

Potrzebujesz jeszcze adapter
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Post autor: djmarcin56 »

Jak chcesz tylko tarcze zmieniać to wystarczy kupić większe i nowy dłuższy adaper do ramy żeby zacisk zamocować :)
Jak chcesz przód i tył to zobacz czy możesz w widelcu zamocować wogóle większą niż 180mm bo do tego musić być mocny widelec.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Post autor: Inc0 »

Troszkę ci pokomplikuje potrzebujesz adapter do konkretnej tarczy i konkretnego koła przód lub tył oraz typu montażu przykładowo chcesz zamontowac z przodu tarcze 203mm a z tyłu 180mm z przodu masz na lewej goleni widelca albo montaż typu IS łopatologicznie: czyli dwa otwory skierowane w te samą stronę co os koła lub montaż typu PM czyli otwory są pod kątem 90st do osi koła . Zakładam że nie masz hamulców/zacisków starych z montażem IS tylko nowszej generacji z montażem PM a widelec przedni masz z montażem IS wiec potrzebujesz na przód adapter tarczy hamulcowej 203mm IS/PM front( przód) z tyłu również zakładam że masz w widelcu montaz IS wiec dla tarczy 180mmtylnego hamulca wybierasz adapter tarczy hamulcowej 203mm IS/PM front (przód ) bo adapter do przedniego hamulca pasuje do tylnego z tarcza o rozmiar mniejsza trzeba go tylko zamontować tyłem na przód :)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2018, 22:40 przez Inc0, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tomekS
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2018, 21:23

Re: zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Post autor: tomekS »

djmarcin56 pisze:
04 lip 2018, 22:32
Jak chcesz przód i tył to zobacz czy możesz w widelcu zamocować wogóle większą niż 180mm bo do tego musić być mocny widelec.
Trochę nie rozumiem, masz na myśli czy widelec wytrzyma, czy coś innego ?
Kellys Clif 90 | MXUS 30H (7X9) | 16s11p
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Post autor: Inc0 »

nie każdy widelec zdzierży na dłuższą metę siły jakie powstają przy hamowaniu hebli z dużymi tarczami
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: zobaczyłem, poczytałem, zajarałem się, przerabiam

Post autor: djmarcin56 »

wbij w google widelec jaki masz i zaraz na jakąkolwiek oferte sklepu wejdziesz to masz opis z jaką tarczą maks możesz używać :)
W elektryku tymbardziej masz duże siły hamowania bo większe prędkości i można dużo szybciej widelec zajechać albo urwać wręcz mocowanie jak hamulce będą mocne
ODPOWIEDZ