Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
dawidombra
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:45

Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: dawidombra »

Mam pytanie.
Wiedza moja nie wielką,praktyka też. Przejechałem się na rowerze z zestawem S-2000 od Ebiker i mi się spodobało. Więc zaczynam od poszukiwania roweru, niech to będzie jednak full bo kręgosłup stary i będzie wygodnie. Full niestety tani nie jest, parę używek przejrzałem no różnie to było, ale myślę też poważnie o o Decathlonowym tworze co się zwie Btwin Rockrider 540 s.

(http://rowery.jednoslad.pl/pub/btwin-mt ... inie-9294/)
Co myślicie, może ktoś już takiego przerobił na E?
Mi ogólnie pasuje rama i pozycja na nim. Jeśli chodzi o przeznaczenie to fun only teren mieszany, lekkie szutry, jakiś las żadne hopy góry czy skały.
Jeśli chodzi o sam zestaw to posłużę się mniej profesjonalnym opisem niż się tu na forum stosuje. No coś jak to wspomaganie S-2000 z baterią taką raczej,, bidonową 17ah lub więcej. Co i gdzie polecacie, rozeznanie zrobiłem wstępnie czyli Ebiker, ale też EnergyBike (1500w 17ah) w fajnej cenie 3700zł - chyba fajnej może można więcej za tyle lub podobnie ale taniej.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: Inc0 »

trochę mało miejsca na baterie w trójkącie ramy najpierw sprawdz czy ci ta bidonowa bateria sie tam zmiesci alternatywa jest bagażnik na akumulator montowany do sztycy ale to wpływa niekorzystnie na prowadzenie( wysoko i daleko z tyłu spora masa) zagadaj do Glebora warto bo ma fajne zestawy w fajnej cenie
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: TomaS »

A gdzie wycztałeś tu ze ktokolwiek poleca zestawy ebikera? Zdecydowanie jest odwrotnie 😃
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
dawidombra
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:45

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: dawidombra »

Nie wyczytałem że ktoś polecam czy nie poleca Ebikers, porostu kontakt z rowerem elektrycznym miałem właśnie z zestawem S-2000, inna sprawa że nie trudno się na nich natknąć w sieci na początku szukania o zestawów do E-konwersji. Cenowo to tanio u nich nie jest to fakt.Oczywiscie że zagłębie się w ceny i zawartość zestawów przed zakupem konkretnego, i dlatego tutaj jestem od dzisiaj z prośbą o poradę. A co o samym rowerze sądzicie?
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: elektrotonus »

Za 2500 PLN kupisz w dobrym stanie rower full na markowym osprzęcie shimano deore, niezłych amortyzatorze i damperze. Taki gdzie wsadzisz większą baterie niż w tego z decathlonu. Ten full będzie na kołach 26 cali i będzie używany ale często są to zadbane rowery które jako nowe kosztowały 4-5 tys PLN. Do takiego silnik nine continent oraz bateria min 48 V i całość ma zadawalającą na początek moc 1500 W.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: EV-Maniak »

Dla mnie bitwin to dziadostwo. W ogóle ten Decatlon to nie porozumienie. Nie dość, że DROGO, to jeszcze chała.
Broń boże nie kupuj od e-bikera. To jest masakra. Jak już chcesz jakiś zestaw, to gościu na forum sprzedaje rożne ZESTAWY i ludzie sobie chwalą. Na forum jest pod nickiem Glebor. Albo samemu sobie skompletuj.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: tatar »

Decathlon, w przeciwieństwie do hipermarketów,ma o swojej ofercie rowery ze średniej półki,złożone z naprawdę wyselekcjonowanych,dobrych podzespołów.Rowery Bitwin są droższe niż marketowce,ale jakością je przewyższają z całą pewnością i nie odbiegają jakością od innych markowych bików.W gruncie rzeczy rowery różnią się między sobą ramą,a częstokroć tylko napisem,logo firmy,pozostałe komponenty są zwykle Shimano czy Sram/inne też w mniejszym stopniu/-najważniejszy jest dobór sprawdzonych,trwałych komponentów.Nie bać się Decathlona,naprawdę dobre rowery. :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: EV-Maniak »

@ Tatar, ;)
A ramy mają dobre te Bitwiny? Jakieś takie one nie udane... brzydkie...
Ostatnio spotkałem w lesie dziadka co miał elektrycznego Bitwina. Dał za niego coś nie całe 5 tys. Jak zobaczyłem co to jest, to zwątpiłem. Ale może do rekreacyjnej jazdy to mu styka. Ale gdzież za taką cenę i to marne kilkaset watów i aku na bagażniku by na zakręcie lepiej glebę zaliczyć ;)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: tatar »

Wybór roweru ze względów wizualnych,to wybór klienta.Nie podoba się,nie kupuje.Ponieważ prowadziłem dziesiąt lat servisy rowerowe,na temat budowy roweru trochę wiem.Życie też ma swoje zakręty i nie daj Panie Boże wyp...lic się na takim. ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: EV-Maniak »

Eeee... Tatar, jak tak czułem, że Ty SERWISANT jesteś ;) Nawet na zlocie wspomniałem, czy masz serwis rowerowy. Jakoś tak intuicyjnie czułem. I co? dobra na tym kasa? Trzeba cały czas na akord robić chyba, uwijać się. Ale fajna robota tak przy rowerkach dłubać ;)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: tatar »

Nigdy nie byłem parobkiem-to były moje servisy :D
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: maciek72 »

HENIO tak po koleżeńsku : daj spokuj b-twin'om :D
MACIEK
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: glebor »

dokładnie też mam btwina i max 52 ogniwa wchodzą w skrzynkę, wiec projekt leży i gnije w garażu, tyle, że ja za betwina dałem 350zł w fullu...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
dawidombra
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:45

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: dawidombra »

Wrócimy do tematu, czy ten cud techniki nada się ( lub nie) do E konwersji.
Załączniki
Screenshot_20180604-225104.png
Screenshot_20180604-225113.png
dawidombra
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:45

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: dawidombra »

A tu widok ogólny
Załączniki
Screenshot_20180604-230549.png
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Czy taki tani full się nada do E konwersji?

Post autor: Inc0 »

wizualnie oczywiscie że sie nada ma full zawieszenie i duzy trójkat na baterie
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ