FAQ

Znajdziesz tu informacje na temat forum. Jego działania i komunikaty od administratorów
ODPOWIEDZ
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: FAQ

Post autor: tkoko »

Maran_hand pisze:
05 maja 2018, 21:28
...... Więc jeśli poprzez dyskusję możemy dojść do rozwiązania to właśnie taka jest idea forum. A jeśli komuś przeszkadza ilość wypowiedzi to przecież nie ma nakazu zapoznawania się z ich treścią.
"Tylko zdobyte doświadczenie" jest największą wartością jaką możemy pozyskać z tego forum.
Maran_hand , widzę że nie zrozumiałeś sensu mojej opinii :D Mi nie przeszkadza ilość wypowiedzi, większość postów Henia, tak jak i twoje, czytam :lol: ), ale jak sam piszesz; "Więc jeśli poprzez dyskusję możemy dojść do rozwiązania to właśnie taka jest idea forum". Problem w tym że firma która wyprodukowała tę oponę, odpowiada "karnie" za prawidłowość zachowania się tej opony na drodze. Jeżeli jej "błąd" będzie przyczyną wypadku, pójdzie "z torbami". Natomiast "My", w krótkiej dyskusji, nie popartej żadnymi wiarygodnymi testami, "stwierdziliśmy że jest to nieprawidłowe", mimo tego że zapewne niewielu z Nas, miało styczność z tą oponą. Sam mając taką oponę założyłbym ją "na logikę" (czyli odwrotnie), bo zapewne nawet nie spojrzałbym na strzałkę. :D
A Twój temat, w FAQ, podałem tylko dlatego, że doskonale pokazuje "subiektywne" opinie na "dowolny" temat, i kłopot z określeniem kto jest "wiarygodny". :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: FAQ

Post autor: Maran_hand »

Czytasz? Mój Ty bohaterze! :)
To uważaj teraz trudniejsze zadanie będzie: zacznij czytać ze zrozumieniem ;)
Na początku wskażę Ci istotną rzecz na którą powinieneś zwrócić uwagę. Wedle producenta opona jest na przednie koło przystosowana do większych prędkości a ja ją założyłem do roweru którego szybkość to max 35 km/h. Czy widzisz różnicę?
Po to właśnie dyskutujemy by wszyscy bez wyjątków to zrozumieli.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: FAQ

Post autor: tkoko »

Myślę że czytam uważnie :D
Założę się że 99% ludzi którzy założą tą oponę zgodnie ze strzałką, lub odwrotnie, nie zauważą różnicy. Łatwo zresztą to sprawdzisz. Zrób z pięć przyśpieszeń/hamowań, tak na suchym, jak i mokrym podłożu, i porównaj wyniki. Dodatkowo, zrób kilka "testów łosia", podobnie jak wyżej, i będziesz miał wiarygodne porównanie jak lepiej założyć tą oponę :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: FAQ

Post autor: Maran_hand »

A to już temat na inny dział ;)
ODPOWIEDZ