VW. Rusza produkcja aut elektrycznych! 20 tyś EU, szt..

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW. Rusza produkcja aut elektrycznych! 20 tyś EU, szt..

Post autor: WojtekErnest »

Jakos nie chce mi się wierzyć by szyny do ładowania byly rozwiązaniem ktore sie upowszechni.
Mnie przekonuje elektryfikacja w stylu Gogoro, ktora wprawdzie upowszechnia sie przy skuterach elektrycznych - wymiana pakietow na naladowane w setkach stacji na terenie miasta.
Takie, podobne rozwiazanie dla pojazdow wielkosci Smarta byloby super. I wtedy masowka w produkcji mialaby sens.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: VW. Rusza produkcja aut elektrycznych! 20 tyś EU, szt..

Post autor: Iras67 »

Wojtek ale to jest dalej ciężka bateria ,półki co mały zasięg ciągłej jazdy i auto o gorszych parametrach bezpieczeństwa. Swego czasu w Kaliforni były rozważane auta E takie jak trolejbusy zasilane z przewodów i pantografu . Bateria stanowi w tym momencie hamulec całej technologii .Ogranicza auto i powoduje jego pogorszenie parametrów. Linia zasilająca eliminuje przyszłe problemy z wydobyciem materiałów do produkcji baterii (rzadkie sole litu)i tracimy mniej energii na cały proces tworzenia samochodu. Dla mnie autonomiczne zasilanie to marnotrawstwo energii i surowców. A może z tego powstanie koncepcja pośrednia zamiast zatrzymywac się na godzinna kawę i niszczyc akumulator szybkim ładowaniem nie lepiej korzystac z niego w trakcie jazdy?
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: VW. Rusza produkcja aut elektrycznych! 20 tyś EU, szt..

Post autor: cerberus »

Jest jeszcze opcja zasilania zamiast ogniw li-ion/lipo itp. z ogniw wodorowych - toyota mirai - 500km zasięgu, hyundai nexo - 800 km no i tankowanie trwa chwilę. Tylko z tego, co sprawdzałem w pl nie ma jeszcze ani jednej stacji wodorowej :/ .
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW. Rusza produkcja aut elektrycznych! 20 tyś EU, szt..

Post autor: tatar »

Nowa strategia Hyundaia Toyoty zakłada jednak zwiększenie produkcji i dalszego rozwoju ogniw paliwowych/szczególnie Hyundai/,Czyżby powoli elektryczność w odwrocie ;)
ODPOWIEDZ