PATENT do smarowania i konserwacji łańcucha, goleni, dampera i innych podzespołów mechanicznych, gumowych, plastikowych.

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: PATENT do smarowania i konserwacji łańcucha, goleni, dampera i innych podzespołów mechanicznych, gumowych, plastikow

Post autor: EV-Maniak »

Planuję jeszcze zbudować od podstaw koło i schody, tylko nie mam rysunku technicznego :lol:

Spoko. Macie racje, w tym trzeba lata siedzieć by coś pożądanego uspwać. Gościu co by mi to ewentualnie robił lub pomógł zrobić to pasjonat - spawacz, artysta. Ma zakład "Kowalstwo artystyczne" i robi naprawdę piękne rzeczy. Ma też np. motocykl trójkołowy ze stali nierdzewnej. Mówił mi właśnie, że podstawą jest przyrząd spawalniczy. Bez problemu mógłbym u niego odbyć praktykę i się nauczyć. Zobaczymy co czas pokarze. Póki co gościu najlepszą kasę trzepie na... balustradach.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4992
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: PATENT do smarowania i konserwacji łańcucha, goleni, dampera i innych podzespołów mechanicznych, gumowych, plastikow

Post autor: tkoko »

Heniu koniecznie musisz wpaść na zlot do Żyrardowa. Tam będziesz miał Falconóów do wyboru "co miara". Tam zrobisz to co robią wszyscy na tym świecie. Wystarczy że zrobisz dwa zdjęcia. Jedno z boku (najlepiej teleobiektywem by mieć jak najmniejsze zniekształcenia wymiaru) i jedno z góry (podobnie jak z boku, najlepiej z drona, może Tas udostępni :lol: ). Tak zrobione zdjęcia wstawiasz do pierwszego lepszego programu graficznego (nie musi być CAD). Znając średnicę koła/felgi, skalujesz tak by mieć 1cm = 1 mm na rysunku, i obrysowywujesz ramę. Dalej wydruk, suwmiarka, i masz gotowy "schemat" powodzenia i do dzieła :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: PATENT do smarowania i konserwacji łańcucha, goleni, dampera i innych podzespołów mechanicznych, gumowych, plastikow

Post autor: tatar »

,a technika zgubi :P
ODPOWIEDZ