Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Piszta co chceta ;)
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Ja wysylalem dpd. Czasem przekroczylem troche ciezar. Raz wysylalem glosnik wazacy 45kg (nie kolumne tylko pojedynczy glosnik :) ) w paczce do30kg. oczywiscie to zauwazyli i niby przyszla jakas abstrakcyjna notka ale przeoczylem i oni tez nie cisneli.
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Dudus2002 »

Może masz wagę źle skalibrowaną :D
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Wierz mi ze kartony wazą. Druga sprawa to moze wyliczyli wage z gabarytow. Tj. suma bokow prostopadloscianu. Napisali wprost wage?
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: exmotech »

A gdzie jest teraz przesyłka? Dostarczona? W sumie bez sensu, że ważyłeś bez opakowania, mało logiczne. Jednak faktycznie nie sądzę, aby wyszło aż 6kg za kartony. Jeśli masz wagę elektroniczną, to nie sądzę aby ona się bardzo myliła, więc ich pociśnij, że przesyłkę ważyłeś dokładnie.

Druga opcja to olej sprawę, bo podejrzewam, że nie będą dalej cisnąć. Ja też kiedyś miałem taki przypadek i po otrzymaniu jednego maila z żądaniem zapłaty nic się nie wydarzyło.

Następnym razem wysyłaj paczki nie na swoje nazwisko. Adres nadawcy wpisuj swój oczywiście (w razie zwrotów) ale wpisz np Adam Nowak. W razie problemów nie będą mieli kogo się doczepić :-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Myślę że , skoro przy nadawaniu przesyłki (zawiązaniu umowy, określeniu ceny), nie dokonano ważenia paczki w Twojej obecności, to nie mają "podstawy prawnej" do zmiany zasad tej umowy (ceny).
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Jesli zatrzymali paczks i nie poszla do klienta to maja dziwne praktyki. Ja w podobnych sytuacjach dowiadywalem sie o korekcie kosztow nawet 3tyg po dostarczeniu.
ePawel
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:34
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: ePawel »

Jakiś czas temu było na wykop.pl. Może się przyda
http://www.wykop.pl/ramka/4179371/wazen ... ewozowego/
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: EV-Maniak »

Zachować spokój, podejść pragmatycznie, a jak walą w ciula faktycznie, to im koło dupy zrobić ;)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Najlepiej przy odbiorze zważyć rower i wszystko będzie jasne :)
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Kurcze moze po wazeniu kola dopompowales albo doladowywales aku do 100%
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: wit »

Zgłaszaj na policje jako próbę wyłudzenia lub oszustwo.
Są ścigane z urzędu niezależnie jaka kwota.

Jako kradzież (odmowa wydania towaru) też można -ale tu już ważna wartość towaru i usługi -bo poniżej jakiejś kwoty to jest "niska szkodliwość społeczna (nie jestem na bieżąco -bo ciągle podnoszą -ostatnio chyba coś około 800 zeta było granicą wszczęcia postępowania)
Jak zadzwoni Pan z Policji to wiele cwanych osób inaczej śpiewa...

oczywiście musisz mieć potwierdzenie nadania, maile z ich wypowiedziami, a rozmowy tel nagrywaj
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: ap0f1s »

O ile będę w domu, nie ma problemu. Gorzej jak mnie nie będzie.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Pavyan »

Masz 100% racji, prawda jest taka, że cwaniaczki chcą "na pałę" orżnąć delikwenta - udawało się wcześniej, to uda się teraz i uda w przyszłości (tak sobie kombinują).
Tylko, że najprawdopodobniej Twoje powyższe argumenty i pomiary niestety nic Ci w tym momencie nie pomogą - bo to nie nas trzeba przekonać, tylko tych drani zmusić do uczciwości. My jesteśmy z Tobą, mogę chyba tak za wszystkich powiedzieć.
Problem leży w tym, że oni mają Twój towar i mają możliwość jego utylizacji (czym bez najmniejszych skrupułów i bezczelnie zagrozili) - i w ten sposób stawiają Cię pod ścianą.
Zakomunikowali Ci oś w rodzaju: "He, he... nie mamy pańskiego płaszcza, no i co nam pan zrobi??" (małe litery w słowie "pan" nieprzypadkowe, tak traktują klientów).
Prawdopodobnie jedyna droga do odzyskania zrabowanych 270zł (to naprawdę niemało, jestem zdziwiony wysokością tego wymuszenia, nazwanego eufemistycznie "dopłatą") to droga oficjalna, zawiadomienie o przestępstwie.
I prawdopodobnie na tym bazują: zdecydowana większość oszukanych klientów odpuści, biorąc pod uwagę koszty, nerwy i czas stracony na sprawę sądową.
Ale też niewykluczone, że gdyby dostali jakieś oficjalne pismo od adwokata, prokuratury albo z policji - zatrzęsłyby im się półdupki i UZNALIBY reklamację.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 11:12 przez Pavyan, łącznie zmieniany 3 razy.
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Pavyan »

Widzę, że to "firma" z siedzibą w Niemczech.
Może więc warto napisać bezpośrednio do centrali, opisać ze szczegółami (zdjęcia, etc.) praktyki "lokalsów" i zawiadomić o zamiarze wejścia na drogę prawną, z oficjalnym zawiadomieniem o próbie oszustwa? Kurde, żeby to było 30-40zł... większość by przełknęła - ale 270zł?!
Niewykluczone, że w centrali oleją (bo to jakieś tam "polacken") - ale może nie?
Łatwo byłoby im wyjść z tego z "ćwarzą", wystarczy stwierdzić że np. waga kuriera była uszkodzona.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: WojtekErnest »

Pavyan pisze:
24 kwie 2018, 10:37

Problem leży w tym, że oni mają Twój towar i mają możliwość jego utylizacji (czym bez najmniejszych skrupułów i bezczelnie zagrozili) - i w ten sposób stawiają Cię pod ścianą.
A co mówi umowa, warunki współpracy, kto co podpisał...
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Pavyan »

Wiesz przecież, jak jest: prawo, umowy, reguły, zasady, unie... powinien być raj na Ziemi, prawda?
Ale jakoś tak jest, że ciągle ktoś kogoś orżnąć chce, nawet zabić... w dodatku wielu twierdzi że pakty są po to by je łamać.
Uważam tak: cwaniaczki bazują na tym że oszukanemu (niech będzie, wbrew UMOWIE ;) ) nie będzie się chciało tracić na walkę z nimi czasu, nerwów i zapewne jeszcze większych pieniędzy - wiec odpuści.
Ale to działa (prawie zawsze, tak sądzę) przy małych kwotach; tu chyba przegięli, doliczenie 270 zł za 6-7 kilogramów naciąganej nadwagi to już raczej nie jest "mała" kwota.

PS: Do centrali można także wysłać UMOWĘ, podkreślając węzłowe punkty - ponieważ najwidoczniej niektórzy w tej "firmie" zapomnieli o owym drobiażdżku, opisującym zasady świadczenia swych usług i obowiązującym obie umawiające się strony.
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Prawde mowiac nie wiem co bym zrobil. Nie wiek co za posrednika wybrales ze nie jestes dla nich klientem. Powinienes przeczytac regulamin czy faktycznie jest tam zapis o utylizacji. Ja korzystam z dpd i wiem od kurierow ze jest tam mega rygor, monitoring paczki z kazdego boku na tasmie i nie ma mowy o takich praktykach.
Nie wiem czemu korzystasz z takich wynalazkow.
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Rysiekkk »

na marginesie jak byś lekko rower porozkręcał i zapakował tak, żeby:

- maksymalna suma wymiarów paczki: 250 cm,
- najdłuższy wymiar: 150 cm,
- waga do 30 kg,

Pocztą Polską poszło by za 9,798-)
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Artu »

Rysiekkk pisze:
24 kwie 2018, 13:18
Pocztą Polską poszło by za 9,798-)
Pokaż mi ten cennik Poczty polskiej z takimi wymiarami paczki :o
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Rysiekkk »

a prąciem cię bardzo ;)

https://bliskapaczka.pl/oferta

Za ich pośrednictwem wysłałem już HO HO HO gratów :D
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Artu »

To bogata ta firma, skoro dokłada do przesyłek :mrgreen: http://www.poczta-polska.pl/hermes/uplo ... cy-od-.pdf
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: leszcz »

Czym najtaniej z doręczeniem pod adres wysłać silnik w kole 28"?
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Dpd okolo 16zl przez sendit.pl. Dojdzie na drugi dzien. Z kurierow chyba najtaniej.
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Artu »

Też jestem ciekawy co się okaże :roll:
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tatar »

;) Chyba,że paczka zamokła
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: ap0f1s »

Najlepsze, jest to, że firma geis czy jak zwie sie ten kurier nie miała problemów z wagą tylko źle z pakowną paczką i według nich za to są naliczane większe opłaty. Minusem jest to, że została wpłacona ta kasa, gdzie firma kurierska powiedziała, że i tak paczka musiała zostać wydana odbiorcy. Czyli straszenie firmy pośredniczącej to czysto kłamstwo, ale mądry Polak po szkodzie.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: EV-Maniak »

A propo kurierów i natychmiastowych wysyłek 24H.
Dzisiaj złożyłem taką reklamację:

Reklamacja,
22.04.2018 kupiłem 2 sztuki dętki :
http://allegro.pl/detka-schwalbe-26x1-5 ... 77268.html
Do tej pory nie mam paczki. Telefonów w różnych punktach waszych sklepów nikt nie odbiera. Piszecie na swoich aukcjach, że natychmiastowa przesyłka w 24h. No niestety nie mam paczki po prawie tygodniu. Jakbym wiedział, że tak będzie to bym sobie kupił po drodze w Decathlonie. Idzie długi majowy weekend. Nawet jak wyślecie w pn. to i tak nie będę miał dętki na majówkę. Czyli dwa tygodnie bez roweru. Super. Nie interesują mnie słowa przepraszam, domagam się rekompensaty. Jak jeszcze nie wysłaliście, to zapakujcie 3, a nie 2 dętki, jedną gratis. I na drugi raz nie KŁAMCIE na sowich aukcjach mamiąc klientów natychmiastową przesyłką w 24H.
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Rada taka, zeby zamawiac za pobraniem jak sie spieszy.
Na ciastko w kawiarni wyda 18zl, na rower pare kola a jak jest na ostrzu to zaluje 5zl na pobranie.
Wtedy i wysylka jest od reki bo nie czekaja na przelew i reklamacja prostsza - nie odbierasz. Ostatnio zamowilem zywice transparentna do podlogi i dhl(co dziwne)przytrzymal produkt dobe na magazynie. Realizacja nie mogla poczekac wiec nastepnego dnia odmowa przynecia i paczka wrocila do sprzedawcy. Nawet nie pytali czemu.
Druga sprawa to zamawianie z darmowa wysylka. Wyjaskrawie przyklad.
Sa dwa kowadla na allegro. Jedno za 600zl plus minimum 400zl wysylka kurierem badz 600zl transportem tirem. I drugie takie samo u innego sprzedawcy za 970 i transport zlotowke. Czesc osob zdecyduje sie na to sumarycznie tansze. W momencie zwrotu bez podania powodu sprzedawca odda koszt wysylki w jedna strone czyli jeden odda 400 nawet jesli wybralismy opcje za 600, natomiast drugi odda zlotowke.
Przy opcji darmowej dostawy juz w ogole sa same profity bo na allegro jest to poszukiwane a w przypadku zwrotu i tak zarabia
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: EV-Maniak »

Passat_EQ pisze:
27 kwie 2018, 15:38
(...)
Na ciastko w kawiarni wyda 18zl, na rower pare kola a jak jest na ostrzu to zaluje 5zl na pobranie.
(...)
Nie chodzę do kawiarni - nie stać mnie. Na rower wydałem 1300zł :D
Ale Twoje podpowiedzi są oczywiście, że logiczne i dobre.
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Pomylilem sie tam z tymi kosztami wysylki. Chodzi o to zs gdyby mial tam za zlotowke wysylke poczta nierejestrowana i wiadomo ze kazdy wezmie kuriera to w przypadku zwrotu musi oddac za najtansza opcje transportu jaka mogl wybrac klient. Nie za ta co klient wybral jako dostawe do siebie i nie za to co klient wybral jako odeslanie.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: EV-Maniak »

Oj tam, liczą się intencje. Chciałeś dobrze podpowiedzieć, to najważniejsze ;)
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Ile wazyl paczka u odbiorcy?
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Czyli dolozyli kartony, zwazyli i komisyjnie stwierdzili ze przytyl. No licencjat z logiki mozna na tym pisac.
Faktura zawierala koszt dolozonych kartknow czy akurat to juz dali gratis od firmy?
Dobrze ze ten temat powstal, bo dzieki niemu na pewno nigdy nie pokusze sie zaczac z geis wspolpracowac. Bo czasem czlowiek wpadnie na glupi pomysl i zaczyna szukac przyslowiowego miodu w dupie. W tym przypadku doszukano sie tego co tam sie zazwyczaj znajduje. Mam sprawdzone Dpd i wystarczy.
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: Passat_EQ »

Jesli uznaja reklamacje to wystaw rachunek 20zl za odwolanie od decyzji i 250zl za przekroczenie czasu poswieconego na ta sprawe. Nasza komisja rozpatrzy ich ewentualje odwolanie.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: WojtekErnest »

Zanim wyśleś coś do sądu, proponuję z uwagą przeczytać ich umowę, zasady świadczenia którą teoretycznie zaakceptowałeś/podpisałeś zlecając im usługę. Bo jeśli Oni mają takie zapisy wg których działają, to zapłacisz jeszcze koszty sądowe. Więc duma dumą a kasa kasą...
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

WojtekErnest pisze:
11 maja 2018, 12:00
..... Bo jeśli Oni mają takie zapisy wg których działają, to zapłacisz jeszcze koszty sądowe. Więc duma dumą a kasa kasą...
1. Przy tej kwocie roszczenia, opłata sądowa to 30zł (do kwoty 2000zł).
2. Do kwoty 20 000 zł. postepowanie jest w trybie uproszczonym, czyli pozew składany jest na odpowiednich sądowych formularzach.
3. Ponieważ postępowanie sądowe, to "Twoje (powoda) pismo" kontra "pismo pozwanego" musisz dokładnie "uzasadnić" przyczynę sporu, gdyż nie będziesz miał możliwości "uzupełnienia" pozwu.
4. Sprawdź dokładnie, czy firma mogła dodatkowo opakować twoją przesyłkę. Jeżeli tak jakie warunki powinny być spełnione.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

zeeltom pisze:
11 maja 2018, 22:11
Wysłałem przesyłkę nie przekraczająca 30 kg wagi. Kurier przyjął i dalej moja rola się skończyła. Co z nią zrobił przewoźnik, to nie moja brocha. Ja mam płacić za działania, które sobie ktoś podjął? A z jakiej racji?
Fikcja: wysyłasz sobie list, a ktoś go opakowuje z setki kartonów i przychodzi ci płacić za gabaryt. Pasuje? Płacisz?
Tyle, że to Ty musisz udowodnić prawnie, że masz rację :D Prawo, to nie odczucia, ale konkretny paragraf. A tak na marginesie. Na twoje "zaskarżenie/reklamację" powinieneś dostać odpowiedź do 14 dni (nie wiem jak jest w tym przypadku). Jeżeli nie otrzymałeś żadnej "decyzji", to "ustawowo" (musisz to sprawdzić), jest to "przyjęcie" Twojej reklamacji, inaczej mówiąc, "podstawa prawna" Twojego roszcze4nia.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: djmarcin56 »

Ze ltom a czytałeś wogóle cokolwiek na temat ich warunków świadczenia usług, na stronie geis w pliku "ogólne warunki świadczenia usług" masz zapis
2. Zleceniodawca zobowiązuje się, że zarówno on jak i osoba działająca w jego imieniu, nie będzie
nadawać przesyłek:
l) zawierających rzeczy, które nie posiadają niezbędnych zabezpieczeń, nie są zapakowane w sposób
odpowiadający ich masie, kształtowi, właściwościom lub cechom, lub zawierające rzeczy, które
mogłyby uszkodzić pozostałe przesyłki, albo urządzenia transportowe
i infrastrukturę transportową GEIS PARCEL lub podwykonawców, lub też mogłoby dojść od
uszkodzenia towarów przy pomocy użytej techniki i stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub
majątku GEIS PARCEL lub podwykonawców, ewentualnie ich pracowników. Niniejsze
postanowienie obowiązuje również w sytuacji, kiedy właściwości lub cechy przesyłki, niedostateczne
lub nieodpowiednio użyte opakowanie lub jego zabezpieczenie itp. wystąpiły podczas transportu
przesyłki, lub po jej fizycznym przyjęciu przez GEIS PARCEL lub podwykonawcę. Wybór sposobu
dalszego postępowania z tego typu przesyłką należy w pełni do GEIS PARCEL. W tego typu
przypadkach przyjmuje się, że Zleceniodawca przesyłki bez zastrzeżeń akceptuje uzasadnione
działania GEIS PARCEL lub wyznaczonego przez niego podwykonawcy, w zakresie kompletności,
wystarczalności i niepodważalności środków dowodowych w tej kwestii (w szczególności
dokumentacji zdjęciowej) udostępnionych Zleceniodawcy przez GEIS PARCEL lub wyznaczonego
przez niego podwykonawcę. Niniejsze postanowienie obowiązuje, jeżeli strony nie uzgodnią inaczej

Z tego wychodzi, że kurier jest od rozwożenia przesyłek i on nie ocenia ich tylko firma w centrali, dlatego on wszystko zabiera a dalej oni decydyją i tu się zabezpieczyli przez zapis, że jeśli wysyłasz paczkę która nie spełnia warunku postanowień czyli w tym wypadku rower dla nich ponieważ np. może uszkodzić samochód lub inne paczki gdyż był tylko oklejony czymś a nie całkowicie zapakowany to jednocześnie godzisz się na wszelkie dalsze decyzje firmy co z ta paczką zrobić.

Więc widać, że jednak działanie ich jest uzasadnione prawnie w dodatku jest zapis o podwykonawcy że ma takie same prawa aby oceniać paczki, jedynie o co można się spierać bo taki jest zapis iż mają do tego prawo czy te działania były uzasadnione czy nie i jedynie o tym mógł by rozstrzygać sąd, czyli musisz udowodnić, że działania ich typu opakowanie przesyłki w karton itd. było nie potrzebne .
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

djmarcin56 pisze:
12 maja 2018, 15:18
..... Wybór sposobu dalszego postępowania z tego typu przesyłką należy w pełni do GEIS PARCEL. W tego typu
przypadkach przyjmuje się, że Zleceniodawca przesyłki bez zastrzeżeń akceptuje uzasadnione
działania GEIS PARCEL lub wyznaczonego przez niego podwykonawcy, w zakresie kompletności,
wystarczalności i niepodważalności środków dowodowych w tej kwestii (w szczególności
dokumentacji zdjęciowej) udostępnionych Zleceniodawcy przez GEIS PARCEL lub wyznaczonego
przez niego podwykonawcę. Niniejsze postanowienie obowiązuje, jeżeli strony nie uzgodnią inaczej
........
......Więc widać, że jednak działanie ich jest uzasadnione prawnie w dodatku jest zapis o podwykonawcy że ma takie same prawa aby oceniać paczki, jedynie o co można się spierać bo taki jest zapis iż mają do tego prawo czy te działania były uzasadnione czy nie i jedynie o tym mógł by rozstrzygać sąd, czyli musisz udowodnić, że działania ich typu opakowanie przesyłki w karton itd. było nie potrzebne .
Czyli, jak widać powyżej, muszą udostępnić dokumentację foto (dokumentację dowodową) zleceniodawcy, udowodnić konieczność dodatkowego opakowania przesyłki, i powinni to zrobić w odpowiedzi na reklamację.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Jest za to inny "haczyk". Z chwilą odbioru towaru, prawo do "reklamacji" ma tylko odbiorca.
http://www.sprawnik.pl/artykuly,10223,1 ... urierskich
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Zeeltom, proste pytanie; przesyłka została wysłana jako standardowa za 14zł, czy jako niestandardowa za 29zł. Jeżeli jako pierwsza, to moim zdaniem masz "po ptokach", jeżeli jako niestandardowa, to roszczenie jest (moim zdaniem) zasadne

https://taniejniebedzie.pl/regulamin
https://taniejniebedzie.pl/cennik

§4 Ceny i płatności, 7. Usługodawca może obciążyć Klienta dodatkową opłatą za Usługę, jeżeli:
a) Klient podczas składania Zamówienia poda nieprawdziwe dane dotyczące Przesyłki.

Przesyłki standardowe:
•o kształcie regularnego prostopadłościanu,
•maksymalna waga rzeczywista - 30 kg,
•obwód (2 x wysokość + 2 x szerokość) + najdłuższy bok do 300 cm,
•najdłuższy bok do 200 cm.

Przesyłki niestandardowe:
•nieregularny kształt, wystające elementy lub opakowanie uniemożliwiające automatyczne sortowanie,
•maksymalna waga rzeczywista - 30 kg,
•obwód (2 x wysokość + 2 x szerokość) + najdłuższy bok do 300 cm,
•najdłuższy bok do 200 cm.
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: darki »

tkoko pisze:
13 maja 2018, 8:09
Zeeltom, proste pytanie; przesyłka została wysłana jako standardowa za 14zł, czy jako niestandardowa za 29zł. Jeżeli jako pierwsza, to moim zdaniem masz "po ptokach", jeżeli jako niestandardowa, to roszczenie jest (moim zdaniem) zasadne
To niestety najważniejsze pytanie. Osobiście kiedyś się właśnie tak naciąłem. Wysyłałem radio Cb przez pośrednika Furgonetka.pl kurierem DPD i co ano nie zauważyłem, że standard to własnie regularny kształt prostopadłościanu itd. więc sobie zapakowałem w dwa pudełka bo takie znalazłem. Radio z długa anteną. Posklejałem do kupy i wysłałem. Kurier zabrał i wydawało się po problemie no ale dostałem za nieregularny kształt paczki bo były dwa różne pudełka połączone ;). Znajomy znów wysłał coś zawijając w strecz. Też mu się wydawało, że ok no bo super zabezpieczone. I dostał dopłatę tak jak ja za nieregularny kształt. Na początku się złościłem jakim prawem itd. a potem zacząłem się interesować co jest i jak i niestety to był mój błąd bo nie doczytałem ich regulaminu. Cóż zapłaciłem nie było wyjścia. Nauczka dla mnie heh czytać to co drobnym druczkiem ;).
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

zeeltom pisze:
15 maja 2018, 19:11
Dziś dostałem informację, że przewoźnik złożył reklamację do kuriera i może to potrwać nawet do 90 dni. Coś mi tu zupełnie nie pasuje. Ja jestem klientem firmy pośredniczącej i im płaciłem za usługę. Co mnie obchodzi jakieś rozliczanie między tą firmą a przewoźnikiem? Nie ustosunkowali się do mojej skargi w terminie 14 dni, czyli przyjęli reklamację na moją korzyść. Dziś będę się kontaktował z moim prawnikiem i wystosuję do nich już pismo urzędowe z kancelarii adwokackiej.
Zeeltom, powoli. Z tego co się zorientowałem, to w twojej sprawie jest to 30 dni, i nawet brak odpowiedzi nie jest domniemanym potwierdzeniem przyjęcia reklamacji przez firmę.

http://maszprawo.org.pl/2017/02/odpowie ... e-terminy/

Termin 14 dniowy dotyczy sprzedaży/ kupna towaru lub usługi.
Co do informacji o 90 dniach na rozpatrzenie reklamacji (podobnie zresztą jak wcześniejsze "zutylizowanie" paczki), to jest "pic na wodę", jak się u nas mówi. W załączniku masz info od Geis o terminach reklamacji gdzie pisze "jak byk" do 30 dni.
Załączniki
GEIS PARCEL .pdf
(674.23 KiB) Pobrany 479 razy
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 20:45 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: darki »

No fakt dziwne zachowanie firmy kurierskiej. Zapakowali zapakowany rower heh gdyby uznali ze zle zapakowany powinni o tym poinformowac. Czesto w opcjach wysylki jest podany rodzaj opakowania np. karton, strecz, tektura falista itd. Moze o to chodzi? Jak tlumaczy sie firma ktora przepakowala paczke? Dlaczego to zrobili? Mozna bylo wyowijac streczem to nie podnioslo by wagi a skoro zaznaczono przesylka niestandardowa to juz przegiecie bo niestardardowa to wlasnie taka heh nietypowa nie prostopadloscian, pudelko.
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Przeczytaj dokładnie tekst z linka który Ci podałem ;)
Na PW opiszę Ci jak wygląda założenie pozwu w sądzie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Zeeltom, przeczytaj sobie co podpisywałeś ;)

https://taniejniebedzie.pl/regulamin

§5 Odpowiedzialność

2. Umowa Przewozu zawierana jest między Klientem a Przewoźnikiem. Przewoźnik jest odpowiedzialny za uszkodzenie, utratę, opóźnienie, zwrot oraz ubytek (DODATEK :) )Przesyłki.

Mam nadzieję ze dostałeś na PW mój opis i uwagi. W sądzie liczy się to co jest w "papierach" nie Twoje odczucia.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: tkoko »

Czyli (tak jak sądziłem), masz "potwierdzenie" że to Geis opakował dodatkowo przesyłkę. Co do wyboru "paragrafów". Niestety, nie dowiesz się jakie paragrafy "użyje" tnb.pl przeciwko Tobie, więc musisz w swoim pozwie, uwzględnić każdy paragraf, który może być użyty w odpowiedzi. Tak jak pisałem, rozprawa odbędzie się bez Twojej obecności, a wynik (wyrok), to będzie zapewne list z informacją o rozstrzygnięciu.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: ap0f1s »

Widzę Tomku, że siadli ci na jaja ostro.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: xyz2a »

Ciekawe jak się sprawy potoczą
Obrazek
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Próba naciągnięcia klienta - kurier?

Post autor: darki »

Też jestem ciekaw a swoją drogą to widzę, że trzeba unikać firmy kurierskiej Geis. Wygląda to faktycznie na próbę wyłudzenia.
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ