VTC6 w e-kipach

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

VTC6 w e-kipach

Post autor: Jan_Westfalia »

Okolo rot temu na Amazon kupilem te akusy do moich e-kipow Sony VTC6, doslownie przed chwila dostalem info, ze Sony poinformowalo jesli ktos uzywa je wlasnie do e-papierosow ab natychmiast tego zaprzestac bo istnieje duze niebezpieczenstwo :o
Widzalem juz zawodnikow z mechanicznymi modami co przesadzili i zrobilo im male bum w kieszeni. Ja uzywam elektronicznych modow i nie przesadzam z watami bo wapuje max na 50W ale sporo ludkow daje gazu na 250W
Oczywiscie Amazon daje zaraz pelna rekompensate finansowa (bon na nastepne zakupy)
Nie mam pojecia jak sie to ma jesli ktos buduje baterie na tych ogniwach ale licho niespi

Obrazek

pzdr
jan
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: opec »

Ba, na gearbeście często widywałem też konstrukcje 350W :mrgreen: no ale jak do takich mocy używa się pojedyńczego lub nawet dwóch ogniw to co w tym dziwnego że pierdykają. Nawet pomimo że ta moc jest tylko chwilowa, to i tak wypada kilkadziesiąt A na ogniwo.
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Jan_Westfalia »

@opec, widziales juz kogos zeby uciagnol na 1 czy 2 ogniwach 250W? bo ja nie :D
Trzy musza byc
Chyba, ze uzyjesz takie pojedyncze to juz troche sie wyciagnie i oczywiscie odpowiedni mod z odpowiednia elektronika ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: EV-Maniak »

SONY VTC6 to jedne z najlepszych, sprawdzonych ogniw do e-bika. A ćpania w ogóle nie zalecam. Rzucić to w djabłu i nie jarać!
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: tas »

to b. dobre ogniwo, ale do 6A a nie 20A :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Jan_Westfalia »

@henio dlatego tez zaznaczylem, ze Sony i Amazon informuja tych co to uzywaja do e-kipow tak na marginesie to nie jaranie tylko wapowanie (inhalacja) :-)

P.S.
Wyslali drugi e-mail z informacja, ze Sony nigdy nie sprawdzalo tych ogniw pod katem uzywania w e-papierosach i bezwzglednie tego nie zalecaja. Pisza, ze sa wylacznie do uzytku w elektro-narzedziach ;)
Bede je teraz mial do latarki a kasiore i tak mam w bonach na nastepne zakupy. Liczy sie fakt, ze poinformowali i potraktowali sprawe powaznie.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2018, 17:10 przez Jan_Westfalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: GiantTrance3KW »

Ja też polecam rzucić te niezdrowe inhalatory :D Wyjdzie na zdrowie i lepsze samopoczucie ;)
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: opec »

Jan_Westfalia pisze:
12 wrz 2018, 16:45
@opec, widziales juz kogos zeby uciagnol na 1 czy 2 ogniwach 250W? bo ja nie :D
Trzy musza byc
Chyba, ze uzyjesz takie pojedyncze to juz troche sie wyciagnie i oczywiscie odpowiedni mod z odpowiednia elektronika ;)
Obrazek
Powiem szczerze że jak moja przygoda z e-fajkami zaczęła sie jakoś 2007r. to wtedy e-fajki mialy po ok 10W i jeden mały aku :p o rany jak sie o to dbało, grzałki sie wymieniało, watki, clearomizery, atomizery, na kiju.. potem i tak go zgubiłem i wróciłem do palenia analogów na 10 lat i do tematu nie wracałem więc nie jestem na bieżąco ;) Teraz to już od roku nic nie palę i jednak nie polecam e-fajków do rzucenia palenia. :mrgreen: ehh, apka do rzucania i tak mówi mi że jeszcze trzech lat brakuje żeby ryzyko wystąpienia nowotworu zmalało do stanu osoby nigdy nie palącej :oops:
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Cyklonebike »

Vtc6 wypadaja w testech duzo gorzej niz lg hg2 I na dluzsza mete gorzej nawet od samsung 30q
My CyklonEbike wycofalismy je ze sprzedazy
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Jan_Westfalia »

w e-kipach generalnie uzywam tylko lg hg2 :-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: EV-Maniak »

Dla mnie VTC 6 to jedne z najlepszych ogniw. Jak ćwiczyłem zgrzewanie na starych LG,to sikały kwasem niczym przebite baloniki z wodą. LG ma zdecydowanie cieńszą blachę od VTC 6. To zaobserwowałem.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Sietas »

Jedne z najlepszych bo tanio je kupiłeś, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to jakieś topowe ogniwo
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: EV-Maniak »

No tanio kupiłem, bo Tas mi dał dobrą cenę ;)
No wiem, że są pewnie jeszcze lepsze ogniwa, bo wszystko idzie z postępem. I tak powinno być.
Czyli naj-najsze obecnie są te LG co mówi Cykolon? lg hg2 ? Czy są jeszcze lepsze? Ty jakie preferujesz?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: tas »

Zrobię Wam porównanie przy 7A jak wygląda VTC6/HE2/HG2/VTC5/VTC5a to wtedy zobaczycie bo takie licytowanie sie który jakie ogniwa lubi... ;)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Goliath »

tas pisze:
17 wrz 2018, 10:51
Zrobię Wam porównanie przy 7A jak wygląda VTC6/HE2/HG2/VTC5/VTC5a to wtedy zobaczycie...
Tylko nagraj fajerwerki :lol: jak zaczną strzelać ;)
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: VTC6 w e-kipach

Post autor: Sietas »

tas pisze:
17 wrz 2018, 10:51
Zrobię Wam porównanie przy 7A jak wygląda VTC6/HE2/HG2/VTC5/VTC5a to wtedy zobaczycie bo takie licytowanie sie który jakie ogniwa lubi... ;)
I 30Q byłoby spoko dodać
ODPOWIEDZ