Zakłócenia EVComputer i Sabvoton

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: Zakłócenia EVComputer i Sabvoton

Post autor: Witt »

Z Batavusów to wywalam wszystko, pociągnąłem kable do hali i fazowe. Ciekaw jestem czy ktoś stosował skrętkę z ekranowaniem i udało mu się ją wepchnąć do osi.

@Wojtku taki mam zamiar, odłączę jedną i drugą w tym tygodniu i zobaczę czy to pomogło, straciłem też tempomat, po prostu dziad się nie załącza po podłączeniu nowego oświetlenia 12-60V.
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: Zakłócenia EVComputer i Sabvoton

Post autor: greorg »

Jeśli odbieramy zakłócenia w np. w CB Radio, wiemy że sieje coś w naszym aucie aby wyeliminować zródło zakłóceń zwiera się do masy zasilanie urządzenia "siejącego" przez kondensator (1nF, 10 nF, 100nF, 470nF trzeba eksperymentować). Kondensator trzbeba podłączać możliwie blisko urządzenia zakłócającego. Zgodnie tym można spróbować podłączyć równolegle do wyjścia i wejścia przetwornicy kondensator, pamiętać należy o właściwym napięciu kondensatora,
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zakłócenia EVComputer i Sabvoton

Post autor: Slaw »

Witam,
Jestem nowy więc witam wszystkich. Może trochę głupi pomysł ale warto spróbować jeżeli nie zalecacie łączenie masy z ramą to może spróbować podłączyć kondensator miedzy masą a ramą, podziała jako filtr i może szpilki lekko poprzecina i nie będzie rama jak antena siała.
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Zakłócenia EVComputer i Sabvoton

Post autor: mr_x »

Można spróbować, ale wysokonapięciowy, kilka, kilkanaście nF.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakłócenia EVComputer i Sabvoton

Post autor: radasss »

Ramę warto podłączyć do masy przez rezystor ok. 10 omów.
warsztatmotocykli.pl
ODPOWIEDZ