Stacyjka

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
jawor4x4
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2018, 12:52
Lokalizacja: Ełk

Stacyjka

Post autor: jawor4x4 »

Witam. Co poradzić jeśli w sterowniku silnika nie ma przewodu do stacyjki? Wiem ze można to rozwiązać za pomocą przekaźnika. Znalezienie przekaźnika na prądy robocze styków 30-40 A to nie jest problem ale z napięciem zasilania cewki na 48 V to raczej będzie trudne. Jak sądzicie? W środku w sterowniku będzie miejsce żeby wyprowadzić przewód stacyjki której producent nie wyprowadził ? Czy po prostu małe okrojone sterowniki nie mają tego wyprowadzenia?
jawor4x4
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2018, 12:52
Lokalizacja: Ełk

Re: Stacyjka

Post autor: jawor4x4 »

A o tym nie pomysałem. a faktycznie tak mozna bez probemu. stosujecie jakis hebel odłaaczenia baterii od sterownika w czasie kiedy rower jest nie uzytkowany?
jawor4x4
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2018, 12:52
Lokalizacja: Ełk

Re: Stacyjka

Post autor: jawor4x4 »

heble stosuje sie w samochodach. ale to jest dość duze,. w rowerze nie ma gdzie tego wstawić.
jawor4x4
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2018, 12:52
Lokalizacja: Ełk

Re: Stacyjka

Post autor: jawor4x4 »

Za dużo zachodu i konbinowania.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacyjka

Post autor: tatar »

Zrobiłem wyłącznik z pary XT-60.Gniazdo dałem w szereg w przewodzie +,a we wtyczce zalutowałem oba piny.Po wyjęciu wtyczki z gniazda,rozłączam instalację.
jawor4x4
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2018, 12:52
Lokalizacja: Ełk

Re: Stacyjka

Post autor: jawor4x4 »

tatar pisze:
03 sty 2019, 23:49
Zrobiłem wyłącznik z pary XT-60.Gniazdo dałem w szereg w przewodzie +,a we wtyczce zalutowałem oba piny.Po wyjęciu wtyczki z gniazda,rozłączam instalację.
Też myślałem o czymś takim.
jawor4x4
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2018, 12:52
Lokalizacja: Ełk

Re: Stacyjka

Post autor: jawor4x4 »

Nie chodzi że dużo zachodu z robotą tylko Teraz szukać przekaźników gdzieś tanio. Przekaźniki świec zarowych nie są tanie A mi chodziło o prostotę i nie dużą cenę. Tatar napisał wcześniej jak zrobił i to zdaje się być chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Ale dziękuję za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacyjka

Post autor: tatar »

Jawor 4x4 kup najlepiej złącze Anti Spark XT 90,nie będzie iskrzyło przy załączaniu/jeżeli już zdecydujesz się na to rozwiązanie/ ;)
Leopold
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 19 lut 2018, 21:52
Lokalizacja: Zamość

Re: Stacyjka

Post autor: Leopold »

Postanowiłem stacyjkę zbudować na przekaźniku R40N-1011-85-1048 jest to przekaźnik przemysłowy 48V40A, zasilenie cewki bez problemów, moc przekaźnika też powinna być wystarczająca. Jedyny problem jest to, że przekaźnik jest do wlutowania na płytce. Koszt całej operacji to 20 zł przekaźnik, 10 zł najzwyklejsza stacyjka i 2,50 zł płytka. Wydaje mi się, że wydrapanie płytki nie będzie problemu. Zasilenie trzeba chyba brać sprzed płytki. Producentem przekaźnika jest "relpol" polska firma. Jak macie uwagi chętnie przeczytam i zastosuję.

Obrazek

https://www.tme.eu/pl/details/r40n10118 ... 1-85-1048/
Leopold
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Stacyjka

Post autor: verre »

a nie ma na to jakiegoś gniazda? podobne przekaźniki b. często takie miały
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Leopold
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 19 lut 2018, 21:52
Lokalizacja: Zamość

Re: Stacyjka

Post autor: Leopold »

Zrobiłem poszukiwania ale nie znalazłem, jest w handlu malutka puszka natynkowa ok 40 x 80 x 40 mm z zatrzaskową pokrywką, jak się zrobi płytkę 42 X 42 mm to tą pokrywkę można zastosować jako obudowę od strony aktywnej płytki
Leopold
ODPOWIEDZ