Power Wall

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

no widzisz, a ja w swoim domu zrobiłem 3 łazienki na 1 fazie, garaż i kotłownie na drugiej fazie, a pokoje na trzeciej. do tego zamiennik faz na szynie DIN w razie jak elekrtownia jakąś fazę wyłączy. W moim przypadku tylko falownik 3 fazowy wchodziłby w gre i podejrzewam jak każdy nowy dom wybudowanych w ostatnich 5 latach
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Power Wall

Post autor: frnandu »

Wiadomo że majac 3f to mozesz wiecej rzeczy na raz miec wlaczony. A tak na 1f to czy z powerwall czy z grid to generalnie limit jest 5kW, co może oznaczyc ze jak już pierkanik + pralka to już zmywarka nie wlaczysz.
Wygoda ma swoj koszt. Kwestie cos za cos. Na szczescia zona jest zrozumiala i akceptuje takie ograniczenia do wygody :) w zamiana za to że rachunki ~ 15pln miesieczny :)
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

heh.. moja serwerownia w mieszkaniu robi 7zł dziennie :D jak się przeprowadzę do domu, to aż się boje :x

fajnie jakby rozpisać tą instalację począwszy od panelu solarnego, na falowniku właśnie kończąc
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Power Wall

Post autor: gienek333 »

Co do serwerowni (zrozumiałem że za tyle pobiera prądu?), to w przyrodzie nic nie ginie i grzejąc kompami przez pół roku oszczędzasz na ogrzewaniu :). Co do falownika do którego dałeś linka, to się nie nadaje, to jest do jednego silnika :(. Mam taki https://www.olx.pl/oferta/falownik-danf ... wtHRR.html, ale domu tym nie zasilisz :(. Jest zasadnicza różnica między trzema przetwornicami 1 fazowymi (jak masz rozdzielone obwody), a zasilaniem trójfazowym, gdzie fazy są przesunięte o 120 stopni i napięcie międzyfazowe ma 400V.
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

Tak.moja serwerownia ma srednio pobor 950W no i planuje jej rrozbudowe. Co do falownika Ah czyli to jest po prostu do siły. Ok. Czyli przy trzech fazach to trzy falowniki jednofazowe po prostu trzeba by wsadzić.
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

zeeltom masz jakiś schemat jak wygląda ładowanie ogniwa 18650 za pomocą solara ?
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Power Wall

Post autor: wwojciech »

Panel słoneczny jest źródłem pradowym więc jeśli tylko dopasujemy poziomami napięć to można liiona ładować bezpośrednio. Bms zadba o Vmax i Vmin cell.
Jeszcze remontuje dom i czekam tylko aż się skończy to wrzucam na początek 2kW paneli z brukbetu oraz inwerter Elnix 5kW lub SMA bo mam u siebie jego produkcję. Przy dobrych warunkach zrobię rocznie 2000kWh rocznie przy prosumiencie -20%. Elnix ma możliwość sterowania grzałka więc w miare potrzeb będę ladował bufor wodny. Moze działać wyspowo więc mogę podpiąć pod niego 20S i zasilać gdy niema słońca, lub naladowanym w nocy aby zasilać w dzien bez dodatkowych falownikow. Przynajmniej tak to sobie wymyśliłem:)
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

dzisiaj na jednej z grup jeden orzeł rzucił ku przestrodze z własnego doświadczenia czym się kończy instalacja bez BMS'a (amerykanie jakby kto pytał)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

są też pozytywne przykłady. tutaj np. część pakietu 7S200P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dla miłośników akrylu czy spienionego PVC też jest kilka inspiracji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: tatar »

Nie mów tylko,że to stopa w spalonym w bucie ;) Zaczynam się bać baterii li-ion :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

@tatar - to wygląda na laserowy termometr :D

@grafffik - pierwsze fotki to raczej pokazują FireWall :mrgreen:
Zapodasz linka do źródła ??
Podstawowy błąd przy "zabawie" z Li-Ion_ami.... to brak kontroli nad poszczególnymi celami, zwłaszcza podczas ładowania - brak BMS :?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

Trochę mocniejsze...
Załączniki
power_wall-1.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

I jeszcze jeden
Załączniki
power_wall-3.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

Modulik.., Przy dużych prqdach praktycznie wyłącznie polaczenia lutowane. Szyny pradowe z tasmy mosiężnej i cienkimi doprowadzeniami do pojedynczych ogniw, czyli rodzaj pseudo bezpiecznika. Bardzo często sa tam szklane bezpieczniki.
Załączniki
Pakiet-4-bezp.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

właśnie zastanawiam się jaki prąd byłby czerpany z jednego ogniwa przy takim pakiecie 7S 200P, przy zuzyćiu ciągłym ok 1kW. Zastanawiam się również czy nie lepszy byłby pakiet 13S z napięciem 48V

--edit
Dobra, już sam odpowiedziałem. zostawiam dla potomnych
U=24V
P=1000W
I=?

I=P/U
I=1000W/24V
I=41,(6)

i na ogniwo 41,(6)/200= 0,2A

instalacje w domu, mam przewidzianą pod 21kW(tak wiem - mała elektrownia), no ale zakładając, że w jednym czasie będzie chodził piec, mała serwerownia, indukcja i np. żelazko, zuzycie nie powinno przekroczyć 5kW. W takim przypadku przy pakiecie 7S200P, zużycie na ogniwo będzie oscylowało w granicach 1A na ogniwo :D
Przy instalacji 48V, obciążenie mimo że małe powinno spaść dodatkowo o połowe.

Zasilanie planuje z paneli słonecznych, o łącznej mocy ok 2000W.
Zastanawiam się nad ofertami takiego typu z panelami z demontażu gdzie wychodzi moc 260W za niecałe 400zł, gdzie koszt 2000W, wyjdzie 3200zł
https://www.olx.pl/oferta/nowy-260w-24v ... x1xuD.html
Ostatnio zmieniony 24 sty 2019, 10:30 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

grafffik pisze:
24 sty 2019, 8:51
właśnie zastanawiam się jaki prąd byłby czerpany z jednego ogniwa przy takim pakiecie 7S 200P, przy zużyciu ciągłym ok 1kWh.
Przecież to proste do obliczenia :geek:
W skrócie nie uwzględniając strat na przetwornicy/falowniku itp...
7S to znamionowo napięcie 25,9V :geek:
Moc jaką chcesz ciągnąć 1000W /moc w W nie zużycie w Wh/ dzielisz przez napięcie znamionowe PowerWall-a 25,9V i otrzymujesz prąd 38,61 A jaki ciągnie przetwornica/falownik z PowerWall-a /nie uwzględniając strat własnych ;)
Znając wielkość bloku - 200 ogniw... to wychodzi ok. 0,193 A = 193mA.
Idąc dalej... znając orientacyjną pojemność 1 ogniwa, np. 2000mAh można wyliczyć pojemność takiego PowerWall-a 7S200P
200 ogniw x 2 Ah = 400Ah co przy napięciu znamionowym 25,9 V da pojemność 10360 VAh = 10,36kWh
Teoretycznie... pobierając ciągle 1kW energii, PowerWall powinien zasilić nas przez okres 10h21m :D
Oczywiście nic nie jest takie stałe i bezstratne...
Na początku pracy /przy max. naładowanym aku/ przetwornica/falownik chcąc utrzymać 1000W na swoim wyjściu będzie pobierać mniejszy prąd... 1000W / 29,05 V = 34,42 A ale z biegiem czasu rozładowywania, na akumulatorze zacznie spadać napięcie i pod koniec ten prąd już wzrośnie... 1000 W / 21,7 V = 46,08 A :mrgreen:
grafffik pisze:
24 sty 2019, 8:51
Zastanwiam się również czy nie lepszy byłby pakiet 13S z napięciem 48V
Praktycznie PowerWall-e buduje się w konfiguracji 7S lub 14S :D co jest takim zamiennikiem dla systemów akumulatorów kwasowych/żelowych pracujących w systemie 24/48V.
Chodzi tu o przedział pracy dostępnych na rynku przetwornic/falowników, regulatorów ładowania, solarów itp...
Taki aku 7S na Li-Ion_ach ma przedział pracy od 21V /7x3V/ do 29,4V /7x4,2V/
dla porównania 2S na żelówkach ma przedział od 21V /2x10,5/ do 29,0V /2x14,5/ - 14,5V dla pracy cyklicznej ;)
Analogicznie system 14S na Li-Ion_ach vs. 4S na żelówkach :mrgreen:

Dodatkowym atutem wykorzystywania systemu 14S jest możliwość szybkiego skrócenia obwodu z 14S na 13S kiedy jeden z bloków trzeba poddać analizie ze względu na chociażby upłynność jakiegoś ogniwa. :D
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

no dobra. to jeszcze jakbyś mi pomógł wyliczyć (już z pominięciem strat) jakie czasy ładowania były by przy zestawie paneli, które przy maksymalnej sprawności i warunkach pogodowych generowałyby ok 2000W
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Power Wall

Post autor: wwojciech »

Mając panele o mocy nominalnej 2kW wyciagniesz w lecie Max 16kWh na dzień. Średnio okolice 8kWh na dzień. Chyba że masz maj jak 2018 rok to średnia 10kWh na dzień
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

grafffik pisze:
24 sty 2019, 10:38
no dobra. to jeszcze jakbyś mi pomógł wyliczyć (już z pominięciem strat) jakie czasy ładowania były by przy zestawie paneli, które przy maksymalnej sprawności i warunkach pogodowych generowałyby ok 2000W
jakie czasy ładowania... :?: hmmm... to zależy jakiej pojemności miałbyś akumulator :mrgreen:

Jedynie co... to mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia ile średnio instalacja 2kWp może wyprodukować energii w ciągu dnia :D
Dla przykładu przedstawie dane z mojej instalacji 3kW /12 szt. paneli 260W leżących na dachu pod kątem 27"
wykres.jpg
kwiecień.jpg
maj.jpg
czerwiec.jpg
lipiec.jpg
Najlepszy okres to miesiące z przedziału kwiecień - sierpień.
Z 3kWp miałem średnio 14kWh na dzień /choć czasami bywało ok. 20kWh
Dla 2kWp będziesz miał o 1/3 mniej :mrgreen:
Problem nie polega na wyprodukowaniu... a przechowywaniu nadwyżki energii którą wyprodukujesz w słoneczny dzień. :D

Teraz pomyśl... jak pojemny musisz mieć system PowerWall-a by zmagazynować energię z kilku słonecznych dni by później przy gorszym dniu móc z niej skorzystać ;)
Dlatego tak wygodny jest system on-grid.... nawet jak nas energetyka opierd*la na przysłowiowe 20% strat własnych :cry:
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

kolega wwojciech mnie ubiegł gdy pisałem posta ;)

Polecam poczytać https://pvmonitor.pl/wiedza4.php
Załączniki
sierpień.jpg
Ostatnio zmieniony 24 sty 2019, 11:29 przez Goliath, łącznie zmieniany 1 raz.
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

a no czyli jak dobrze pójdzie, to solarach o mocy 2kW i baterii 7S 200P, powinienem w teorii cały rok używać tylko swojej energii, przy założeniu stałego obciążenia 1kW. dobrze to widze ?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

grafffik pisze:
24 sty 2019, 11:28
a no czyli jak dobrze pójdzie, to solarach o mocy 2kW i baterii 7S 200P, powinienem w teorii cały rok używać tylko swojej energii, przy założeniu stałego obciążenia 1kW. dobrze to widze ?
Przy założeniu że będziesz budował PowerWall-a na ogniwach 3000mAh :D to pojemność przy konfiguracji 7S200P będziesz miał na poziomie 15,5kWh :D
Czyli akurat... :D by wciągnąć całą energię wyprodukowaną z 2kWp paneli słonecznych /średnia wcześniej wyliczona :lol: :mrgreen:

Zobacz na wykresie miesiące październik-marzec przy mojej instalacji 3kWp... ile wyprodukują średnio w miesiącu/dniu energii i porównaj sobie do Twojego założenia ciągłego poboru 1000Wh - co daje 24kWh zużycia dziennego

Musiałbyś mieć naprawdę ogromnego PowerWall-a by zmagazynować energię z lepszych miesiącach i zużywać ją w miesiącach gdzie słońca jest zdecydowanie mniej.

Dlatego energetyka używa rozliczenia energi z fotowoltaiki w przedziałach półrocznych .
Pierwsze półrocze :3 miesiące słabe /styczeń-marzec/ + 3 miesiące dobre /kwiecień-czerwiec/
Drugie półrocze : 3 miesiące dobre /lipiec-wrzesień/ + 3 miesiące słabe /październik-grudzień/ :D
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

no i dobra. tyle informacji na start mi wystarczy ;) toeretycznie dach powinien mi zmieścić od strony południowej ok 15 paneli w wymiarze 1x1.6m, także jest zapas w razie co ;)
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Power Wall

Post autor: wwojciech »

Przy Twoim zapotrzebowaniu (wspominales o stałym 1kW serwery) to ho ho tylko na nie 11kW paneli:)
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

no lekko nie będzie.ale poradzę sobie
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Power Wall

Post autor: gienek333 »

Tak z kronikarskiego obowiązku 7S Li-ion to 12S Pb i 20S Ni-Cd lub Ni-MH :x
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

gienek333 pisze:
24 sty 2019, 23:20
Tak z kronikarskiego obowiązku 7S Li-ion to 12S Pb i 20S Ni-Cd lub Ni-MH :x
:roll: ojjjj... czepiasz się ;) Kto kupuje pojedyncze cele Pb :mrgreen: zazwyczaj występują jako bloki 12V ;) rzadziej 6V :?
W mojej pierwszej konstrukcji (RIP [*] :roll: ) latałem na aku zbudowanym z 180 ogniw Ni-Mh 18670 :D w konfiguracji 60S3P.
Miał kopa ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

Goliath pisze:
23 sty 2019, 21:34

Podstawowy błąd przy "zabawie" z Li-Ion_ami.... to brak kontroli nad poszczególnymi celami, zwłaszcza podczas ładowania - brak BMS :?
Przy 200P to nie tak latwo o BMS. 'Rowerowe/skuterowe' raczej sie nie nadaja. Chyba latwiej o balanser na kilka Amper.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

U mnie Prawdopodobnie będzie to BMS WatchMon4 firmy Batrium. Wydaje się sensownym rozwiązaniem w fajnej cenie. Jest cały support i zaplecze. A to chyba najważniejsze. O bmsie od chinola nawet nie ma co myśleć.

Podaje link do producenta dla potomnych
:arrow: https://www.batrium.com/

Produkt który mnie zainteresował
:arrow: https://www.batrium.com/collections/sta ... tmon2-500a
Ostatnio zmieniony 25 sty 2019, 8:59 przez grafffik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: tatar »

Może to jakaś bardzo utopijna myśl;dwa BMS równolegle?
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

w jakim celu ?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: tatar »

[quote=grafffik post_id=30768 time=1548402853 user_id=927]w jakim celu ?[/quote

Zwiększenie/podwojenie/ prądów
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

w jaki sposób chcesz podwoić prąd podłączając 2 BMSy równolegle. weź no to rozrysuj
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Power Wall

Post autor: Mel48 »

moze cos takiego jako zabezpieczenie
testuje balaser mechaniczny z takich zabawek
na 10amper pod 1 cele
na na ali ...sporo taniej

[url][https://pl.aliexpress.com/item/DC-0-99- ... vf8PN1/url]
Ostatnio zmieniony 29 sty 2019, 9:34 przez Mel48, łącznie zmieniany 1 raz.
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

wyobraź sobie że masz w domu na ścianie 2000 ogniw, które w przypadku przegrzania będą robiły za kule ognia i generator bezdomności na kolejne miesiące. na pewno chcesz je zabezpieczyć modułem diodowym z aliexpress ?
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Power Wall

Post autor: Mel48 »

dlatego melex z bateriami sto i na polu ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

Mel48 pisze:
25 sty 2019, 11:14

moze cos takiego jako zabezpieczenie
testuje balaser mechaniczny z takich zabawek
Oj chyba lepiej zrobić ( na początek) własny balanser analogowy, z prądem 1-2 czy 3 A i regulowanym progiem zadziałania, tak by panować nad tym jak to naprawdę działa... To raptem najczęsciej tylko 7 S, więc duzo roboty nie ma.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Power Wall

Post autor: frnandu »

@grafffik czemu 7s a nie od razu 14s? zdecydowanie mniej straty.
Ja tez zaczynalem od 7s (15p), taki maly eksperymentalny powerwall ktory podlaczylem do UPS APC 600 i mialem lodowka przez pol roku (podczas budowa 14s80p) zasilanie lodowka i maly urzadzenie. Ale straty byly sporo.
Jezeli na powaznie podchodzisz do tematu, to radze od razu celowac w 14s (lub 15 jezeli planowany falownik i ladowarka maja zakres napiecia)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2020, 15:25 przez frnandu, łącznie zmieniany 1 raz.
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

może dlatego że instalacji 14S jeszcze nie widziałem na oczy ;) nie mam przeciwskazań do 14S. Po prostu na chwilę obecną wszystkie instalacje z którymi się spotkałem to 7S
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Power Wall

Post autor: frnandu »

zapraszam do mnie w takim razie, na priv napisze nr tel.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Power Wall

Post autor: Goliath »

frnandu pisze:
25 sty 2019, 13:54
zapraszam do mnie w takim razie, na priv napisze nr tel.
Już wcześniej rozmawiałem z Markiem/grafffik-iem o Twojej instalacji :D i chęci jej obejrzenia :lol:
Teraz trzeba tylko poczekać na ładny/słoneczny weekend bo zobaczyć ją w "pracy" :mrgreen:
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Power Wall

Post autor: frnandu »

Jak sa pokrety sniegiem, a mimo wszystko generuja ~ 80Watt (12 panele 260Wp) i sa w stanie utrzymac zuzycie dom w stanie idle (~30Watt), przy niewielki straty falownik victron (~20 Watt) to tez jest niezly widok ;)
grafffik

Re: Power Wall

Post autor: grafffik »

dzięki za numer. będziemy się z goliathem odzywać jak śnieg zejdzie ;)
do piaseczna na ebajku to sama przyjemność wzdłuż wału wiślanego
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

W naszym klimacie logicznym wydaje się aby poza solarami miec jeszcze małą turbinke wiatrowa. Tym bardziej nasze srodowisko ebajkowe, czesciej ma dostęp do nieptrzebnych silnikow. Probowal ktos ?. Nawet takie extra 100, 200 a moze i wiecej Wat, nie jest do pogardzenia, tym bardziej w nocy, gdy pochmurno.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Power Wall

Post autor: frnandu »

WojtekErnest pisze:
25 sty 2019, 17:35
... miec jeszcze małą turbinke wiatrowa. Tym bardziej nasze srodowisko ebajkowe, czesciej ma dostęp do nieptrzebnych silnikow. Probowal ktos ?. Nawet takie extra 100, 200 a moze i wiecej Wat, nie jest do pogardzenia, tym bardziej w nocy, gdy pochmurno.
taki mam plan, zbudowac kilka maly i postawic na dach
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: tatar »

Zbudowałem kiedyś taką z silnika 250W.Niestety nie przetrwała kolejnej wichury

Obrazek
Awatar użytkownika
marcingp5
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Power Wall

Post autor: marcingp5 »

Temat ciekawy, sam też buduję elektrownię off-grid 2KW jak narazie czekam na BMS 100A 7s https://pl.aliexpress.com/item/Darmowa- ... 5c0fbu0zOE w wspólną stronę ładowania i rozładowania. Do tego chyba spróbuje Poziomy wiatrak 600W https://pl.aliexpress.com/item/DC-12-v- ... 0000000000 Mam 10 paneli z czego 4 już pracują i w pochmurny dzień wyciąga 84 Waty w południe. Falownik solarny MPPT-60A Off-Grid 2.4/3kVA 24V DC. Na-razie planuję szykować pakiet 6 KWh . Jak tylko pogoda pozwoli będzie grzana ciepła woda użytkowa w boilerze bezpośrednio z Falownika a bateria w zapasie na noc do zasilania pomp i lodówki oraz TV a w środku lata w upały będzie bezpośrednie wykorzystanie w klimatyzator.
Aktualnie: Mxus 3K i Sabvoton ML60, 16s7p Sanyo Ga.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Wall

Post autor: WojtekErnest »

tatar pisze:
25 sty 2019, 18:25
..Zbudowałem kiedyś taką z silnika 250W.Niestety nie przetrwała kolejnej wichury
Czyli czas na v2 :-). Bo już pewnie lepiej wiesz jak zabezpieczyc mechanicznie taką instalacje ? Przecież teraz w Polsce sa juz przy drogach tysiące instalacji mieszanych czyli solar + wiatrak.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Power Wall

Post autor: Perszing1800 »

Dobra to ja w mniejszej skali;)
Chcę zamienić moje wysłużone żele na li-ion.
Mam 2 panele w sumie ponad 100W,oszałamiająca moc wiem..
Ale dorzeczy.
Mam do tego przetwornicę sinus 12/230V od firmy Volt.
Czy ktoś się orientuje jak podepnę ją do pakietu 4s w pełni naładowanego czy się uszkodzi bo to jest 16,8V a na przetwornicy mam zakres pracy 10,5-15,5V napięcia wejściowego.
Może ktoś już sprawdzał takie sprawy.
Klaus
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2018, 1:19
Lokalizacja: Jabłonna
Kontakt:

Re: Power Wall

Post autor: Klaus »

Perszing1800 pisze:
28 kwie 2019, 13:42
Dobra to ja w mniejszej skali;)
Chcę zamienić moje wysłużone żele na li-ion.
Mam 2 panele w sumie ponad 100W,oszałamiająca moc wiem..
Ale dorzeczy.
Mam do tego przetwornicę sinus 12/230V od firmy Volt.
Czy ktoś się orientuje jak podepnę ją do pakietu 4s w pełni naładowanego czy się uszkodzi bo to jest 16,8V a na przetwornicy mam zakres pracy 10,5-15,5V napięcia wejściowego.
Może ktoś już sprawdzał takie sprawy.
Wez ogniwa LiFePO4 3.2V to ta sama korzysc co Li Ion zakres pracy lepszy dla przetwornic "żelowych", żywotność lepsza i ogólnie same plusy do zastosowań stacjonarnych.
:idea: Zajmuję się akumulatorami Li Ion. :idea:
Sprzedaje akumulatory nowe, rozpakietowane i używane. Zapraszam na naszą stronę internetową i do kontaktu mailowego baterie18650.pl@gmail.com :idea:
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Power Wall

Post autor: wwojciech »

Niestety moja przetwornica 12-230 (nie pamiętam firmy) po podpieciu pod 4S li Ion gdy miała naiecie wyższe niz producent wskazuje >15,5V to nie zalaczala się.
ODPOWIEDZ