Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Alfaton
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:04

Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: Alfaton »

Szukam ludzi, co liznęli temat :)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a - czy ktoś się podjął?

Post autor: Eryk »

Przeróbka ale na co? Traktor? :D
Alfaton
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:04

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a - czy ktoś się podjął?

Post autor: Alfaton »

Miałem już dopisać:) Buduję większą baterię (77V 21s 33Ah) i Sabvoton 72150. Niestety wyskakuje błąd w teście kątów Halla. Czy ktoś rozwiązał ten problem?
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: ximad »

Grupa ludzi która zamawiala sur-rona grupowo na poprzednim forum zniknęła i nie napisała nic na temat pojazdu, wiec podejrzewam że nikogo znającego ten konkretny model nie znajdziesz na forum.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: tas »

2 ludków do mnie dzwoniło kilka tyg temu że mają problemy z tą maszyną, malutka moc, mały zasięg, mieli przerabiać aku na cokolwiek 20s i dawać sabvotona ale wynikły jakieś problemy właśnie z pracą silnika. Może to przeczytają i powiedzą jak się to skończyło :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Alfaton
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:04

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: Alfaton »

Jestem w trakcie kończenia prac przy przeróbce Sun-ron'a na "bestię". Muszę napisać, że silnik ma jakieś dziwne zachowanie podczas odzysku energii. Nie wolno ustawiać odzysku pow. 30A bo przechodzi w tryb "samonapędzania" czyli zamiast hamować rozkręca się do maksymalnej prędkości. Nie można poprawnie ustawić konta czujników halla. Myślę, że to wina czujników lub uzwojeń silnika. Jak będzie wszystko gotowe podzielę się dalszymi wnioskami.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: Eryk »

Na YT widziałem jak ruscy wsadzili tam swoje ukochane Adaptto, a do drugiej maszyny kelly controller. Maszyna na Adaptto wyrywa w trakcie jazdy na jedno koło. Niestety nic więcej nie wiem. Na filmiku słychać ładną kulturę pracy silnika. Możesz do nich napisać może coś powiedzą ciekawego.

Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: Umbur »

5 minutowy film z mistrzem prostej na asfalcie może wyglądać fajnie, ale przez chwilę. Ciekaw jestem jak by się to zachowało na dłuższą metę w terenie.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: ximad »

Jak dziala odzysk energii w midzie o ktorym piszesz? Myslalem ze odzysk jest tylko w hubach.
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: Mel48 »

:shock: to musi mieć kopa -30kw
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: Eryk »

Czyżby kolega chciał uzyskać taki efekt? Audi R8 ma ciężko :D
mari888
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:29

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: mari888 »

Czy komus udalo sie podlaczyc sterownik sabvoton do sur rona? Ewentualnie jakis inny sterownik w sensownej cenie i wiekszej mocy niz orginal?
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: pumexior »

A ktoś w ogóle wsadzał sabka do surrona? Bo pewnie może być problem z rozkręceniem do odpowiednich obrotów. Jakiś Kelly byłby ok, tak przynajmniej robią Ukraińcy https://www.youtube.com/watch?v=kYUXCLFtyWk&t=263s
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: 2kola »

Trochę odkopię temat.
Udało się komuś wsadzić inny sterownik i baterię?
Widzę, że cyklonebike ma w swojej ofercie sterownik ASI BAC specjalnie pod sur-rona ale nic na youtubie się nie chwalą jak to działa i czy to działa.
mari888
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:29

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: mari888 »

Jest kanal na yt z firmy gdzie montuja ASI BAC 4000 od E.R.T. sterownik razem z gotowa wiazka i zaprogramowany do sur ron, na baterii 72V osiaga to prawie 130 km/h wiec mozna na tyl zalozyc zebatka 64 zeby, problem to cena i ciagle brak dostepnosci tego sterownika, ja nie dlugo zaczynam przebudowa swojego sur ron na sterownik Kelly i bateria 72 V, jak sie uda to podziele sie doswiadczeniami, chyba ze pojde w strone ASI BAC ale w tego co wyczytalem to konfiguracja tego jest bardzo skomplikowana i do sterownika nie daja hasla do aplikacja wiec nie mam pojecia jak to skonfigurowac a cyklonebike chce 2600 zl za podlaczenie i konfiguracje i ciekawe dlaczego tak duzo, wiadomo z wielu zrodel ze ASI kontroler to genialny kontroler ale owiany tajemnica i ciezko cos znalezc na jego temat i ciezko go kupic
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: radasss »

Sądzę, że jak sterownik ma pierdylion ustawień to jest dobry tylko i wyłącznie dla kogoś kto dostaje orgazmu jak go ustawia. Większość powinna być ogarnięta jakimiś dedykowanymi presetami a dla użytkownika tyle co w sabku to i tak aż nadto. Do tego jakieś loginy, płatna godzina suportu, cena kosmiczna, kwartał czekania, etc. - jakiś ogólny job. Pewnie dwóch kolesi się spichło, jeden zamawia elementy i modzi soft a drugi lutuje płytki ;-) To już nasz rodowity Barmal lepiej ogarnia temat
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: 2kola »

mari888 pisze:
30 kwie 2020, 13:00
Jest kanal na yt z firmy gdzie montuja ASI BAC 4000 od E.R.T. sterownik razem z gotowa wiazka i zaprogramowany do sur ron, na baterii 72V osiaga to prawie 130 km/h wiec mozna na tyl zalozyc zebatka 64 zeby, problem to cena i ciagle brak dostepnosci tego sterownika, ja nie dlugo zaczynam przebudowa swojego sur ron na sterownik Kelly i bateria 72 V, jak sie uda to podziele sie doswiadczeniami, chyba ze pojde w strone ASI BAC ale w tego co wyczytalem to konfiguracja tego jest bardzo skomplikowana i do sterownika nie daja hasla do aplikacja wiec nie mam pojecia jak to skonfigurowac a cyklonebike chce 2600 zl za podlaczenie i konfiguracje i ciekawe dlaczego tak duzo, wiadomo z wielu zrodel ze ASI kontroler to genialny kontroler ale owiany tajemnica i ciezko cos znalezc na jego temat i ciezko go kupic
Cyklonebike liczy chyba 2500 za sam sterownik (nie wiem czy gotowy do samodzielnego montażu czy jak). Za sterownik + montaż prawie 5k.

Załóż temat o swoim sur ronie. Będziesz chyba pierwszy na forum.
Ja się zastanawiam teraz nad ebikem typu falcon lub surron właśnie.
mari888
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:29

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: mari888 »

Jak dobrze pamietam to cyklonebike chce 3800 zl za ASI BAC 4000 i 2600 zl za montaz wiec sporo, kiedys zaloze temat ale jak bedzie jakis postep w pracach, wybor sur run czy falcon ( cariwa) jest trudny zalezy gdzie chcesz jezdzic i jak, sur ron ma swoje wady i trzeba albo to zmienic albo pogodzic sie, ale ogolnie w ciezki teren zawsze mid bedzie lepszy bo ma wiecej momentu i mocy i malych predkosciach i niska masa nieresorowana, na facebook jest grupa Sur ron Polska i tam mozna sporo info znalezc
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: 2kola »

Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: MixhaL »

2kola pisze:
30 kwie 2020, 20:50
mari888 pisze:
30 kwie 2020, 13:00
Jest kanal na yt z firmy gdzie montuja ASI BAC 4000 od E.R.T. sterownik razem z gotowa wiazka i zaprogramowany do sur ron, na baterii 72V osiaga to prawie 130 km/h wiec mozna na tyl zalozyc zebatka 64 zeby, problem to cena i ciagle brak dostepnosci tego sterownika, ja nie dlugo zaczynam przebudowa swojego sur ron na sterownik Kelly i bateria 72 V, jak sie uda to podziele sie doswiadczeniami, chyba ze pojde w strone ASI BAC ale w tego co wyczytalem to konfiguracja tego jest bardzo skomplikowana i do sterownika nie daja hasla do aplikacja wiec nie mam pojecia jak to skonfigurowac a cyklonebike chce 2600 zl za podlaczenie i konfiguracje i ciekawe dlaczego tak duzo, wiadomo z wielu zrodel ze ASI kontroler to genialny kontroler ale owiany tajemnica i ciezko cos znalezc na jego temat i ciezko go kupic
Cyklonebike liczy chyba 2500 za sam sterownik (nie wiem czy gotowy do samodzielnego montażu czy jak). Za sterownik + montaż prawie 5k.

Załóż temat o swoim sur ronie. Będziesz chyba pierwszy na forum.
Ja się zastanawiam teraz nad ebikem typu falcon lub surron właśnie.
NIe ma nad czym się zastanawiać, jeżeli jeździsz TYLKO po asfaltach to zdecydowanie rower na hubie, jeżeli lubisz sobie poszaleć w terenie to tylko i wyłącznie surron.
mari888
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:29

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: mari888 »

Faktycznie parametry i cena tego sterownika wydaja sie ciekawe ale czy ktos zna tego producent i czy ktos to testowal, jak z awaryjnosc itd, nie widzialem w opisie jakie sa max obroty
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: radasss »

Na naszym forum przetestowany jest właściwie tylko i wyłącznie Sabvoton. Są mikro testy Kelly, Adapto. Powoli testuje się Barmal.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Cześć :) Przeróbka Sur-ron'a na inny sterownik - czy ktoś się podjął?

Post autor: 2kola »


Tutaj udało się wstawić sabvotona 72150. Od 22 sekundy jest ujęcie na sterownik. Może ludzie na zagranicznych forach już ogarnęli temat sabka i sur rona.
Ja już swojej sur rona sprzedałem to nie siedzę w temacie.
ODPOWIEDZ