Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: siejeje »

Panowanie kupiłem tą zgrzewarkę i niestety dupa, wywala bezpieczniki zaraz po włączeniu.
Nagrałem wideo dla banggod:
Sprawa w toku, zobaczymy jak to załatwią.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dobra cena!

Post autor: Bronek »

ile ciągnie ??? Jaki bezpiecznik Ci wywala

Chyba ma około 3 kW mocy chwilowej ????

Jak masz 10 A bezpiecznik to wywali a jeśli bierze więcej niż te 3 000 wat to i 16 A potrafi wyskoczyć .Zmień zasilanie na poczatek
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Dobra cena!

Post autor: siejeje »

3kW bez obciążenia? Zaznaczam że zgrzewarka wywala bezpiecznik od razu po uruchomieniu, nawet nie przykładam ogniwa. Nie wiem jaki jest bezpiecznik, dzisiaj sprawdzę, ale to jest nowoczesna instalacja gdzie na co dzień działają takie sprzęty jak indukcja 3 fazowa, klimatyzacja z trzema jednostkami wewnętrznymi, nie mówiąc o zwykłych rzeczach jak czajniki, żelazka, piekarniki i to nieraz wszystko na raz.
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Dobra cena!

Post autor: siejeje »

Dzięki za radę. Dodam tylko że zgrzewarka uruchomiła się dokładnie raz - za pierwszym razem. Normalnie ustawiłem parametry, przyłożyłem ogniwo z blaszką i bum - wywaliło bezpiecznik. Po tej sytuacji zgrzewarka nie chce odpalić i jest to co na filmie. Mam nadzieję że wymiana tego bezpiecznika mnie nie przerośnie, nie chciałbym czegoś sknocić w instalacji.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dobra cena!

Post autor: Bronek »

Jw. Lub testowo....
Po prostu pójdź do sąsiada...itd . Co mają większe zabezpieczenia. To nie kwestia całości instalacji a danego obwodu.
Liczy się suma obciążenia w danej chwili, na dany bezpiecznik.
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dobra cena!

Post autor: KrzysiekEV »

Na 99% poleciał ten triak , trochę słabawy jak dla mnie , to masz bebechy -
Już raz wymieniałem SSR w zgrzewarce z mikrofali był Fotek 25A a w środku malutki BTA12-800BW 12A triak.
Dałem lepszy SSR na 80A .
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Dobra cena!

Post autor: siejeje »

Zmieniłem bezpiecznik na C16 i jest to samo - cały czas wybija a nic innego na tym obwodzie nie ma. Póki co pozostaje mi kopać się z chińczykami. Ostatecznie otworzę obudowę i popatrzę na ten triak o którym pisze KrzysiekEV.

Edit: Chińczyk właśnie odpisał: "The supplier informed that the circuit breaker needs to be 63A,the spot welder line requires 40-63A.Otherwise,it will be tripped."
Uważacie że to jest normalnie że trzeba aż 63A? W ogóle w samej zgrzewarce jest bezpiecznik topikowy 20A więc jak to możliwe że potrzeba dwa czy trzy razy więcej na wejściu?
Obecny plan: jutro zamontuję bezpiecznik C25 i zobaczę czy to coś pomoże.
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobra cena!

Post autor: Dzjohnyj »

Bezpiecznik topikowy jest zabezpieczeniem zwłocznym, czyli działa z pewnym opóźnieniem. Przepływający przez niego prąd, większy do znamionowego nie uszkodzi go, jeśli będzie tylko 'zjawiskiem' chwilowym.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobra cena!

Post autor: WojtekErnest »

No nie wierzę, ze do włączenia zgrzewarki BEZ ZGRZEWANIA ogniwa musi byc 63A.
Nawet jesli chinczyk to konstruowal na 110V i 60Hz ew 230V i 50 Hz ale nie sprawdzil i partia jest delikatnie mowiac niedopracowana.
Wywalanie w stanie spoczynku juz swiadczy o uszkodzeniu. Przypuszczenie Krzysztofa b.prawdopodobne.
Chyba jednak 'dobra cena'....,
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Dobra cena!

Post autor: siejeje »

Update: zastosowałem bezpiecznik C40 i zgrzewarka działa jak należy. Dziękuję wszystkim za pomoc.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Dobra cena!

Post autor: ap0f1s »

Czyli w czasie włączenie zgrzewarki potrzebuję takiego zabezpieczenia? Coś to strasznie dziwne o ile jestem w stanie zrozumieć w czasie pracy. Także ciekawa sprawa.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dobra cena!

Post autor: Bronek »

Patrz wyżej , pewnie super kondensator?

Ale sprawdź czy ci instalacja wytrzymuje ? To już trochę czasu idzie i oby się gdzieś wyżej nie upaliło.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Mitar »

Z wszystkich informacji które piszecie wynika z tego ,że zgrzewarka przyszła testowana z naładowanym już w części kondensatorem.
Próba zgrzania może rozładowała kondensator i układ znów próbując go naładować wywalił korek. I dlatego zadziałała tylko raz.
Może da się gdzieś w środku wyregulować wolniejsze (mniejszym prądem) ładowanie kondensatora?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Eryk »

Tworzycie tutaj jakieś legendy na temat tej zgrzewarki. Jeżeli to ten sam model i producent nic tam nie zmienił to zgrzewarka w środku ma tylko transformator i układ sterowania plus duża obudowa aby wyglądało :D Prawdopodobnie na starcie odpala się transformator w niewłaściwym momencie i wybija bezpieczniki. Ogólnie ciekawe co tam małe rączki wsadziły. Znając życie i ich pomysły do odchudzania i zaoszczędzania 1dolara przy milonach sztuk to wszystko możliwe.


https://www.youtube.com/watch?v=5Y0awQsTEDE
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Mariusz_p »

Uwazej zebyś z tym c40 nie popalił instalacji w scianie :)
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: siejeje »

Uważać w sensie co robić? Bo podejrzewam że jak popalę to już będzie za późno na jakąkolwiek reakcję :)
W każdym razie jak tylko zgrzeję pakiet to do skrzynki z bezpiecznikami wraca B16.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Mariusz_p »

Nie obciążać instalacji tym 40A na dłużej niż chwilę :) czyli kilka prądożernych urządzeń w tym samym czasie na jednej linii. Te B16 po coś się daje :)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Mitar »

Jak tam zgrzewarka, daje radę?
Nie przeszkadza mały odstęp miejsca zgrzewania od obudowy?
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: siejeje »

Jeszcze nie zgrzewałem całego pakietu, wykonywałem jedynie testy i powiem szczerze że średnia jest. Ustawiłem moc na maksimum (99) i zgrzewy robi takie sobie. Tzn. blaszka się trzyma, ale z tego co patrzę no zdjęcia i filmy w internecie to zgrzew mógłby być mocniejszy. W każdym razie tragedii nie ma, dam po kilka punktów na ogniwo i powinno być ok.

Co do wysięgu ramion to jest bardzo słabo ale tego byłem świadomy. O zgrzaniu pakietu większego niż 2 rzędy ogniw można zapomnieć, dlatego kupiłem przewód spawalniczy 25mm2, zarobiłem końcówki i podpiąłem do ramion. Załatwia to sprawię wygody, ale wydaje mi się że pracując na kablach jest trochę mniejsza moc i zgrzew jest trochę słabszy, gdzieś jest strata tylko nie wiem gdzie.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Eryk »

Strata na przewodach i połączeniach. Tak jak piszesz ta zgrzewarkę nie urywa doopy ;)
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Mariusz_p »

No niestety. Każda śruba, połączenie, nakrętka - spada napięcie, a w efekcie moc na zgrzewie.
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: siejeje »

Tak wyglądają zgrzewy.
Załączniki
20190320_230248.jpg
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Goliath »

Robiłeś testy na odrywanie 2 warstwy ??
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: siejeje »

Na fabrycznym ramieniu ładnie grzeje na 2 warstwach, blaszka rwie się jak na foto.
Gorzej na kablach. Teraz zerwałem kilka blaszek i niestety połączenie nie jest akceptowalne. Na jednym punkcie zgrzewu blaszka się rwie, ale na drugim już tylko odrywa. Jakieś pomysły jak zminimalizować straty?
Załączniki
20190321_001005.jpg
20190321_000230.jpg
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Mariusz_p »

bo do zgrzewania potrzeb kilowatów na zgrzewie Pany :)
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: GrzegorzS »

siejeje pisze:
21 mar 2019, 0:12
Na fabrycznym ramieniu ładnie grzeje na 2 warstwach, blaszka rwie się jak na foto.
Gorzej na kablach. Teraz zerwałem kilka blaszek i niestety połączenie nie jest akceptowalne. Na jednym punkcie zgrzewu blaszka się rwie, ale na drugim już tylko odrywa. Jakieś pomysły jak zminimalizować straty?
Sprzedać ją, odzyskaj część poniesionych kosztów, zleć komuś kto ma odpowiedni sprzęt (uważaj na Januszów zgrzewania) i ciesz się jazdą rowerem elektrycznym.
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: siejeje »

Oczywiście zgadzam się z tobą i drugi raz tego błędu nie popełnię, ale niestety jestem typem człowieka który jak coś sobie postanowi to musi to skończyć. Dlatego też odgiąłem elektrody i lecę z pakietem :) Nie jest wygodnie ale zgrzewy są ok. Dociągnę ten pakiet i sprzedaję tą zgrzewarkę w cholerę.
Załączniki
20190322_005219.jpg
Awatar użytkownika
PiotrLL
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:35
Lokalizacja: Gorzyce- Podkp.

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: PiotrLL »

Mam ta zgrzewarke ona ma wyjsciu 1,7V tylko..... transformator wywaliłem i wstawiam nowy
Zapraszam do kontaktu wymiana wiedzy- pomoc
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Zgrzewarka Sunkko 737g - wybija bezpieczniki

Post autor: Goliath »

W razie czego... to mam jeszcze transformator/-y który sprosta wymaganiom :mrgreen: .
Wymiary mojego trafo masz podane w innym temacie. Możesz sprawdzić czy Ci wejdzie do obudowy.
Link do poprzedniego postu.
viewtopic.php?f=10&t=2149

W razie czego pisz.
Kuriera ogarnę. :D
ODPOWIEDZ