Problem z bms?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Problem z bms?

Post autor: Tooropek »

Złożyłem bidonówkę od Glebora 13s5p ogniwa panasonic pf, zgrzewane, bms 50A z włącznikiem i termikiem, no i mam problem bo wszystko jest okej, na wyjsciu -P mam napiecie pakietu, a na wyjsciu ładowarki -C mam 1V. O co chodzi? Miał ktoś coś takiego? Podłączenie ładowarki nic nie zmienia. O co chodzi? Bms jakiś wadliwy czy, trzeba go jakoś odblokowac? Nic nie czaje. Może ktoś coś podpowie?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z bms?

Post autor: WojtekErnest »

Pakiet jest rozladowany czy naladowany -do jakiego napiecia ?
Niektore BMS-y nie podają zwrotnie napięcia na gnieździe ladowania więc to nie musi byc uszkodzenie BMS-a.. BMS zwykly czy programowalny ?
W tej obudowie bidonu nie ma bezpieczniika w torze ladowania a styki sa ok ?
Jaki model BMS i ladowarki ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Problem z bms?

Post autor: Tooropek »

Pakiet ma 44V bo ogniwa depakiet przy zgrzewaniu miały po 3,45V, bms zwykły najprostszy z włącznikiem, bezpiecznika nie ma. Ładowarkę mam z nexuna tą aluminiową co jest aktualnie na sklepie 3,5A. Styki są okej, wszystko polutowane na 14awg a sygnałowe do włącznika na 24awg, bo tam malusieńki prąd. Ta ładowarka ma jakieś zabezpieczenie, że ciągle jej spada napięcie do 20V, nie umiem chyba korzystać z tej ładowarki... Raz na chwile się załączyła i po chwili wyłączyła i już nie potrafię chyba zrobić by normalnie ładowała. Napięcie na wyjsciu do ładowania dalej 1V
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z bms?

Post autor: WojtekErnest »

Gdybys odlaczyl calkowicie BMS, to wtedy mozna by sprawdzic ladowanie bezposrednie aku, czyli czy ladowarki po zaprobkowaniu podejmie ładowanie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Problem z bms?

Post autor: Tooropek »

Wojtek, problem rozwiązany. BMS ma zabezpieczenie portu ładowania i otwiera dren dopiero jak ładowarka poda sztywne napięcie, a zabezpieczona ładowarka wykrywa, że nie ma napięcia od strony pakietu i blokuje ładowanie obnizając napięcie. Sytuacje ratuje prosta ładowarka bez zabezpieczenia, np yeezee, czy jakoś tak z aliexpress. Jakby ktoś kiedyś trafił na taki problem z bmsem to będzie wiedział, że ładowarka jest winowajcą, a bms ma zabezpieczenie na porcie ładowania.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ