Przetwornica step up CC CV

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Przetwornica step up CC CV

Post autor: Rugos »

Używał ktoś z was takiej przetwornicy? Zamówiłem sobie dwie od rożnych Chińczyków. Niezależnie od ustawionego natężenia dawały max 3,6A. Jedna spaliła się po kilkudziesięciu minutach, a druga już buja się pół dnia. Mam akumulator 78Ah więc jeszcze trochę się pobuja ;)
Trafiły mi się jakieś felerne egzemplarze czy po prostu te przetwornice to już taki bubel?
W załączniku zdj tej przetwornicy.
Załączniki
900W-Digital-Control-DC-DC-Boost-Module-great-Step-up-Converter-Power-Supply-Module-CC-CV.jpg_640x640.jpg
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: radasss »

Chińczycy podrabiają samych siebie i przy okazji oszczędzają na czym się da. Niewykluczone, że półprzewodniki były mizerne.
warsztatmotocykli.pl
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Rugos »

Czyli zmienić mosfeta i powinno śmigać?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Goliath »

Rugos pisze:
01 maja 2019, 13:41
Używał ktoś z was takiej przetwornicy? Zamówiłem sobie dwie od rożnych Chińczyków. Niezależnie od ustawionego natężenia dawały max 3,6A.
Temat tej przetwornicy był już tu poruszany.
Sam takiej używam.... i sobie chwalę.
Trzeba tylko świadomie używać, znając jej możliwości i ograniczenia.
https://pl.aliexpress.com/item/900-W-st ... ad95d293-0
Dane techniczne:
Napięcie wejściowe: 8 V-60 V
Prąd wyjściowy: 0-15A
Napięcie wyjściowe: 10-120 V
Wydajność konwersji: 85%
Prąd wejściowy: max. 15A

Zakładam że zasilasz przetwornice z akumulatora 12V skoro piszesz jego pojemność 78Ah
Z prostego wyliczenia wychodzi : 12V * 15A * 0,85 = 153W max. moc do dyspozycji.
Podejrzewam, że chciałeś naładować aku 13S... co przy wyładowanym aku 43V da max. 3.6A na wyjściu :mrgreen:
Wraz ze wzrostem napięcia na ładowanym akumulatorze... prąd będzie malał bo przetwornica będzie ograniczała moc na wyjściu tak by nie przekroczyć tych 15A na wejściu przetwornicy. :D
Ot... cała tajemnica ;)

Zasil przetwornice z dwóch akumulatorów 12V a zobaczysz że na wyjściu będziesz miał ok. 2x większy prąd max.

Teoretycznie 900W jest możliwe do osiągnięcia przy max wartościach zasilania dla tej przetwornicy. 60V i 15 A :mrgreen:
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Rugos »

Zasilałem przetwornice na różnych zasilaczach 52V 1200W oraz 48V 16A.Ładowałem pakiet 22S. A przetwornice mam akurat z tej aukcji z którą podlinkowałeś ;)
PS.
78Ah ma akumulator który ładuje.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Dede »

Jaki model mosfetu jest tam przetwornicy?
Według opisu przetwornicy wejściowy maksymalny prąd 15A ile u ciebie jest prąd wejściowy?
może się okazać ze sprawność jest bardzo mała przetwornicy i jest duży prąd wejściowy i dla tego ogranicza prąd wyjściowy na te 3,6A max przy 22S
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Perszing1800 »

A ja mam pytanie dotyczące tej przetwornicy.
Co się stanie jak zasilę ją z zasilacza 48V i będę chciał naładować rozładowany pakiet 14S czyli ~42V,napięcie pakietu będzie mniejsze od napięcia zasilania,nie będzie z tego powodu jakiś nieprzewidzianych zachowań?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Goliath »

Będzie leciał niekontrolowany prąd wyrównujacy... nawet ponad 15A
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Przetwornica step up CC CV

Post autor: Perszing1800 »

Eee no to lipa w takim razie dla 14s taka przetwornica,zasilacz musiał by być 36V czyli całe 540W mocy ładowania....
Dla mojej drugiej połówki co ma pakiet 10S to już w ogóle bo musiało być być zasilane z 24V czyli 360W.
A chciałem z tego zrobić szybką ładowarkę podróżniczą.....
ODPOWIEDZ