Lutowanie pakietu-układ sekcji, BMS, złącza diagnostyczne.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Lutowanie pakietu-układ sekcji, BMS, złącza diagnostyczne.

Post autor: chudybws »

Przymierzam się do lutowania pierwszego pakietu 14s9p a w zasadzie zleceniu tego tacie bo lepiej lutuje :mrgreen:
Potrzebuje porady jak układać sekcje w moim pakiecie żeby później dobrze się je łączyło szeregowo między sobą i wiedzieć która jest 1,2,3 itd przy podłączania minusów do BMS.
Co z złączami do diagnostyki osobnych sekcji jak przylutuje tekie złącza do każdej sekcji to po połączeniu ich szeregowo nie będzie pokazywało pełnego napięcia zamiast osobno każdej sekcji?
Obrazek
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lutowanie pakietu-układ sekcji, BMS, złącza diagnostyczne.

Post autor: WojtekErnest »

Wielostykowe złącze ma być od minusa do plusa każdego segmentu P, czyli będzie odczyt każdego S a na skrajnych pełne napięcie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
m.j.
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:31

Re: Lutowanie pakietu-układ sekcji, BMS, złącza diagnostyczne.

Post autor: m.j. »

Ja pstryknąłem sobie fotkę koszyczków tak jak Ty i pobawiłem się Paintem lub innym prostym programem graficznym.
Na fotce kolorami zaznaczyłem "plusy" i "minusy" oraz ich łączenia oraz wyjścia poszczególnych sekcji. Znacznie ułatwia to sprawę i minimalizuje przypadkowe zwarcie. Podczas pracy zaklejałem taśmą malarską sekcje których nie lutowałem. Wszystko powoli i na spokojnie i będzie dobrze. Ja jeszcze wokół plusa naklejałem dodatkowo taśmę izolacyjną aby mieć dodatkowe zabezpieczenie gdyby niechcący podczas lutowania jakaś roztopiona cyna zechciała się rozlać z plusa na minus i zrobić zwarcie.
bateria LiIon G.jpg
bateria LiIon D.jpg
20190329_030043.jpg
Załączniki
bateria LiIon G.jpg
ODPOWIEDZ