Raptor Ev

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
SebaEvBig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 22:44
Lokalizacja: Szczecin

Raptor Ev

Post autor: SebaEvBig »

Witam wszystkich serdecznie. Przejechalem tysiąc kilometrów pociągiem by przekonać jak jeździ się custom bajkiem od Av bikes. Zapadła decyzja na zelektryzowanie Raptora. Przy okazji zwiedzilem halę ptak w warszawie na której odbywał się Polish custom show i poznałem nareszcie osobiście Sietaza. Od niego także kupiłem silnik mxus xf 40 35h. Bardzo ładnie wykonał zaplot w obręcz moto 19 cali którą mu dostarczyłem. Przednie koło to też 19 cali moto. Rama raptor. W planach mam akumulator li ion 20s14p i sterownik sinus 60A. Uwagi odnośnie doboru komponentów mile widziane :D
Załączniki
Mój silnik
Mój silnik
Przykładowy rower w ramie raptor. Pobrane ze strony Av custom bikes
Przykładowy rower w ramie raptor. Pobrane ze strony Av custom bikes
Ostatnio zmieniony 27 mar 2018, 16:53 przez SebaEvBig, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
markkar
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Raptor Ev

Post autor: markkar »

A masz już pomysł gdzie, jak aku i komponenty dasz? Skrzynkę z laminatu do tego robisz czy jak?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raptor Ev

Post autor: WojtekErnest »

A na tym "zbiegowisku" były porównania osiągów ebików i klasycznych motocykli ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
SebaEvBig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 22:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Raptor Ev

Post autor: SebaEvBig »

Nie wiem czy było takie porownanie i byłem tylko jeden dzień.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
SebaEvBig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 22:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Raptor Ev

Post autor: SebaEvBig »

Zmiana planów
Ostatnio zmieniony 27 mar 2018, 13:33 przez SebaEvBig, łącznie zmieniany 2 razy.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
SebaEvBig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 22:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Raptor Ev

Post autor: SebaEvBig »

Siemka wszystkim. Mam rozkmine jak zmieścić pakiet 20s14p w takiej ramie. Macie może jakieś pomysły?
Załączniki
Rama-Raptor.1088.JPG
Rama-Raptor.1088.JPG (5.96 KiB) Przejrzano 2130 razy
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Raptor Ev

Post autor: sky »

Pod siodełkiem do amortyzatora wydaje się być wystarczająca ilość miejsca. Pogadaj z kimś kto produkuje skrzynki z laminatu ;)
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Raptor Ev

Post autor: wwojciech »

Trochę szkoda miejsca pod siedzeniem bo jednak o to w tym rowerze chodzi żeby tamta przestrzeń była pusta. Wydrukuj sobie rozkład ogniw z plastra miodu i przystaw pod te przednie trójkąty ramy. Moze udałoby się wcisnąć tam w dwóch modułach cały aku, a ewentualnie sterownik gdzieś koło korby
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raptor Ev

Post autor: tatar »

Postawiłbym na pustą przestrzeń pomiędzy tylnym kołem,a pionową rurą ramy./pod siodłem/Kształt skrzynki zaprojektowałbym taki,aby wpisywała się w kształt tylnego koła i zostawiłbym trochę wolnej przestrzeni pomiędzy pionową rurą pod siodłem.Góra skrzynki też pod linię rury nad nią.
SebaEvBig
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 22:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Raptor Ev

Post autor: SebaEvBig »

Dziękuję za zainteresowanie. Oryginalnie te trójkąty są bardzo małe i zeby pomieścić taką ilość ogniw trzeba by je powiększyć. Juz spróbowałem to narysować, ale nie wyglada to zbyt ładnie. Jedyny projekt jaki mi przypadł do gustu to ten. Proszę piwiedzcie co o nim myślicie.
Załączniki
Screenshot_2018-03-27-07-44-27.png
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Raptor Ev

Post autor: wwojciech »

Dobry Pomysl na zachowanie stylu raptora, tylko musisz mieć na uwadze ze aku wysoko umieszczony sprawia że ciężej się balansuje
ODPOWIEDZ