Grubość kabli do pakietu?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Grubość kabli do pakietu?

Post autor: pape »

Przymierzam do zespolenia bms-a z pakietem 10s5p od Goliatha.
Bms jest na 30A, sterownik pewnie też taki będzie - rozwojowy. Silnik najprawdopodobniej Akm q128 500W, więc chcę ograniczyć sterownik tak do 22A. Czy kable zasilające jakie mam - 2,5 mm2 wystarczą czy lepiej dać grubsze? Pytam się o praktykę.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Grubość kabli do pakietu?

Post autor: Przemek »

1mm2 miedzianego przepuszcza dobrze 8A graniczne 10A
2,5mm2 to około 20A
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Grubość kabli do pakietu?

Post autor: Goliath »

pape pisze:
05 sie 2019, 18:01
Przymierzam do zespolenia bms-a z pakietem 10s5p od Goliatha.
Chyba pomyliłeś mnie z kimś innym :D Ja nigdy pakietów nie sprzedawałem :mrgreen:
pape pisze:
05 sie 2019, 18:01
Bms jest na 30A, sterownik pewnie też taki będzie - rozwojowy. Silnik najprawdopodobniej Akm q128 500W, więc chcę ograniczyć sterownik tak do 22A. Czy kable zasilające jakie mam - 2,5 mm2 wystarczą czy lepiej dać grubsze? Pytam się o praktykę.
Spokojnie 2,5 mm2 wystarczą... zwłaszcza, że te 22A to będziesz pobierał chwilowo ;) a nie ciągle.
Jeżeli masz miejsce i dasz radę obszywać instalacje grubszym przewodem - to leć 4 mm2... ale tylko dlatego by spadki napięć na kablach mieć mniejsze :mrgreen:
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Grubość kabli do pakietu?

Post autor: verre »

Goliath, spadki napięć na takim odcinku? :roll: ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubość kabli do pakietu?

Post autor: pape »

Goliath pisze:
05 sie 2019, 18:59

Chyba pomyliłeś mnie z kimś innym :D Ja nigdy pakietów nie sprzedawałem :mrgreen:
No niestety forum wraz z pw wybuchło i mnie zaćmiło. Oczywiście od Kajmana :oops:
Goliath pisze:
05 sie 2019, 18:59
Spokojnie 2,5 mm2 wystarczą... zwłaszcza, że te 22A to będziesz pobierał chwilowo ;) a nie ciągle.
Jeżeli masz miejsce i dasz radę obszywać instalacje grubszym przewodem - to leć 4 mm2... ale tylko dlatego by spadki napięć na kablach mieć mniejsze :mrgreen:
Wiem, że teoretycznie wystarczy, szczególnie przy mojej jeździe. 2,5 to te silikonowe co Tas doradzał, a grubsze to by były zwykłe linki. Ale rzeczywiście mam miejsce, konstrukcja raczej sztywna więc chyba dam grubsze.
ODPOWIEDZ