Motocykl elektryczny dla 3-latka.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
soony
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2018, 15:01

Motocykl elektryczny dla 3-latka.

Post autor: soony »

witam

Jakiś czas temu zabrałem się za bardzo ambitny projekt motocykla elektrycznego dla mojego 3 letniego syna. Projekt opiera się częściowo na podzespołach Pocketbike'a a reszta to własna inwencja twórcza. Projekt swój oparłem na firmach produkujących motorki do nauki jazdy dla dzieci od 3 lat w USA. Jednak koszt 2,5 $ na zakup takiego gotowego przeraża. Tym bardziej że konstrukcja jest banalnie prosta.
Z uwagi że dwóch lewych rak nie mam zabrałem się do dzieła. Projekt ukończony i po pierwszych jazdach testowych wyszły pewne braki. Akumulator z roweru elektrycznego stojącego gdzieś w piwnicy od 5 lat chyba jednak już wiele z siebie nie wykrzesa. Niepokojące objawy - ładowanie do pełna 1-5 godz. Jazda maks 15-20 min. Jest to akumulator niemieckiego producenta Phylion xh25910j. 24V. Aku ten z jednak i tak nie spełniał parametrów potrzebnych silnikowi. Silnik szczotkowy 24 V 500W. Po przeczytaniu kilku forum na temat doboru silnika do baterii i sterownika trochę zgłupiałem.
Dlatego potrzebował bym troszku pomocy z waszej strony. A najlepiej jakiegoś pasjonaty z okolic trójmiasta jakby się znalazł i wspomógł mnie doświadczeniem a mianowicie. Czy obecny BMS będzie pasował do nowych baterii Li-ion. Ładowarka do baterii ma 3 bolcowe gniazdo. Ze starej baterii wykręciłem i zainstalowałem na moto wskaźnik zużycia abym miał kontrolę. Dodatkowo pomiędzy wcisnąłem potencjometr ograniczający prędkość obrotową. To wszystko musi działać z nowymi bateriami. Nie mam też sprawdzonego źródła do przygotowania baterii pod zamówienie.

Proszę was o pomoc. Wiosna tuż tuż. Syn już pierwsze jazdy odbył i nie może doczekać się kolejnych. A jazda 15 min - 2 godz ładowania i znowu jazda 15 min jest bez sensu. Dziękuję ;)
Załączniki
20180316_213939 (800x600).jpg
soony
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2018, 15:01

Re: Motocykl elektryczny dla 3-latka.

Post autor: soony »

Dodatkowo nie wiem czy jest w ogóle możliwość wykonania takiego sterownika. Potencjometr ogranicza prędkość obotową silnika ale jednocześnie jego moc lub odwrotnie. Czy istnieje możliwość aby ograniczyć prędkość obrotową nie odejmując jednocześnie mocy. Ma to znaczenie przy jeździe pod wzniesienie. Manetka na obecnym etapie nie jest wyznacznikiem bo młody odkręcą ją zawsze do końca i daje w pełen palnik. A ja za pomocą potencjometru muszę dostosować prędkość do jego umiejętności.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykl elektryczny dla 3-latka.

Post autor: tatar »

czołm,wejdż na dział\\ kontrolery bldc\\-temat;ograniczenie obrotów potencjometrem
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykl elektryczny dla 3-latka.

Post autor: tatar »

Z tego co pamiętam niemiecka firma Phylion nie robiła najlepszych baterii.Zrób nową .Ta pewnie była 7s4p -sprawdż i zrób z tej samej ilości ogniw-BMS powinien zadziałać.Poczytaj na Forum,daj ogłoszenie-ktoś Ci zawsze pomoże
ODPOWIEDZ