Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Atebo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:09
Lokalizacja: Bayern

Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Atebo »

Czy 4P kondensatorów 650F/2,7V.
Mogę użyć do ładowania ładowarki z balanserem? Np IMAX?
Czy lepiej użyć zasilacza 12v i np takiego balansera?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: WojtekErnest »

Kondensatorow do ladowania ladowarki, ktora laduje dłuższy czas akumulatory ?
Chyba nie chodzi Ci o kilku sek dzialanie ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Tooropek »

Pisz do keenlaba z takimi pytaniami tak jak Ci poradziłem. Nie widziałem na forum żeby ktoś do zasilania kwelda używał banku kondensatorów od producenta.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Atebo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:09
Lokalizacja: Bayern

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Atebo »

To chyba będę pierwszy. Zamówiłem jak wszystko dotrze i jak poskładam to dam znać co i jak.
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: slow »

Sorry ale co ty chcesz balansować??

Jeśli ta ładowaka ma być cały czas podpięta do kondensatorów to nie może być to żadna "zbajerowana" ładowarka która zwarcie kondensatorów rozpozna jako jakiś błąd i się wyłączy. Znacznie lepiej nada się jakiś zwykły zasilacz z jakimś małym rezystorem w szereg.
hi_aro
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2020, 18:43
Lokalizacja: IRE

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: hi_aro »

Mam takie pytanko, będę robił a właściwie już robię zgrzewarkę pneumatyczną. Na pierwsze testy z traf AC, ale z czasem DC. Schemat do kweld-a jest, będę musiał zrobić jakieś sterowanie pneumatyką. Czy jak bym zaprojektował PCB to będzie ktoś zainteresowany. Sterowanie z Arduino Mini czy czegoś podobnego. Wyświetlacz dowolny, LCD lub Oled. Na własne potrzeby zrobię na płytce prototypowej i będzie działać. Ale jak by było kilka osób to mogę zlecić wykonanie PCB.

Tylko mała uwaga, nie będę składał, lutował czy kompletował wszystkiego. Pokarzę jak napisać program, na zasadzie klocków LEGO. Coś na zasadzie open source. Jak będzie jakieś zainteresowanie to otworzę oddzielny wątek...
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Miklas »

Atebo pisze:
08 cze 2020, 20:45
To chyba będę pierwszy. Zamówiłem jak wszystko dotrze i jak poskładam to dam znać co i jak.
Właśnie też wczoraj dorwałem Kwelda, i dziś spróbuję testy na 3x lipo z drona, ale chyba tez zamówię te supercapy. Tam pisze że nie można ich lutować ale mam plan jak to ominąć :)
kobu
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 25 cze 2018, 21:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: kobu »

Można ładować taki zestaw kondensatorów zasilaczem wraz z przetwornicą step-down. Trzeba pamiętać o tym, żeby przetwornica miała ograniczenie prądowe (może się wyłączać przy ładowaniu kondensatorów) oraz nie dopuścić do pojawienia się napięcia z kondensatorów na wyjściu przetwornicy/ zasilacza po odłączeniu od zasilania sieciowego. Wszystko masz opisane w manualu kWeld na stronie producenta (przynajmniej w starych manualach były opisy). Jednak najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie to kCap + kSupply i zasilacz serwerowy :D
Atebo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:09
Lokalizacja: Bayern

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Atebo »

Zamówiłem takie kondensatory: https://www.keenlab.de/index.php/product/bcap0650/
mam ma stanie takie 2 BMS-y: https://www.keenlab.de/index.php/product/bcap0650/
i mam wolny taki zasilacz: LC-Power LC1000 V2.4 12v -80A
Jak dojdą kndensatory to poćwiczę. Czy taki zasilacz ma przetwornicę?
Jak nie ma -to jaką byście polecali?
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Miklas »

Ten zasilacz to raczej sobie zostaw do kąkutera, a do ładowania kondensatorów nada się zwykła przetwornica od chińskich braci z ograniczeniem pradowym. Na ali są takie wynalazki jak Ruideng, czy RDtech - moduły zasilacza regulowanego, bardzo fajne i funkcjonalne, elegancko się nada. Jeszcze kwestia balansowania tych kondensatorów, ale to można analogowo ogarnąć.

A ja kwelda odpaliłem na 3 równolegle spiętych lipo z drona i zgrzewa aż miło, koło 1500A :lol: i to na starych 3s
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: exmotech »

Dotarl do mnie kweld lecz ja odpuściłem kupno kondensatorow. Taniej mnie wyniosly baterie typu SPIMxxx. Zrobie konfiguracje 4s4p i będę miał prąd ciągły 800A a chwilowy 1600A czyli tyle ile zaleca producent. Ciekawe na ile taki pakiet starczy, ale chyba na długo bo pobór jest chwilowy.
Atebo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:09
Lokalizacja: Bayern

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Atebo »

Ostatecznie skończyło się zakupem oryginalnej baterii kondensatorów od Kweld-a. Wszystko działa jak należy.
Załączniki
IMG_20200628_170226.jpg
IMG_20200626_182037.jpg
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zgrzewarka DC Kweld kondensatory pytanie.

Post autor: Yin »

Próbował ktoś zasilać Kweld z pakietów tuningy HC 4s? Zastanawiam się czy jeden pakiet wystarczy na sensowną pracę (czasowo i prądowo) czy lutować złącze szeregowe dla 4 pakietów bo tyle aktualnie mam na stanie.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
ODPOWIEDZ