Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Kszycholas
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 maja 2022, 18:14

Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Post autor: Kszycholas »

Witam. Mam piłę łańcuchową Greenworks pracującą na napięciu 40v. Piła jest bardzo mocna ale prądożerna. Ma port com który pewnie blokuje inne źródła zasilania ale nie wszystkie. Bateria z Chin śmiga, ale pojemność ma co najmniej 4Ah mimo deklarowanych 6Ah. Czyli nie wymaga oryginałów. Podłączałem oryginalne ogniwo z pominięciem pinów środkowych tylko na + - i też działa jak aku rowerowy czyli zakręci i stoi. Nie jest więc to kwestia wydajności prądowej. Kupiłem używaną baterię Greenworks że słabymi ogniwami. Rozłączyłem pakiet i wyprowadziłem zasilanie z głównego plusa i minusa i jak są wszystkie piny płytki załączone z piłą to tylko słychać przełączanie przekaźników. Dopiero jak nie wpiąć do końca (czyli bez środkowych) to parę razy zakręci. Jakieś dane z baterii widocznie są potrzebne pile. Zdjęcie przedstawia płytkę oryginalnej baterii Greenworks 2Ah. W 20 koszykach było 10 ogniw. Nie wiem jak by się pakiet zachował jakbym podpiął się pod układ z ogniwami większą baterią od roweru.
Załączniki
20221005_073114~2.jpg
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Post autor: Perszing1800 »

Moc nie bierze się z powietrza, jak mocny silnik to i batkę ssie.
Który dokładnie model masz?
Podstawa jest pomierzyć co jest na tych pinach/stykach z baterii.Nigdy z tej firmy batki nie miałem to nie wiem ale np:taka makita ma 3 piny/styki,wydawało by się po co,jeden to jest obwód wyłącznika termicznego z bms na któym musi być pełne napięcie aku inaczej urządzenie nie ruszy.
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Post autor: Mr.Freeman »

Miałem i 40v, 60, 82 od greenworksa i nie udało mi się odpalić narzędzi bezszczotkowych na innych akumulatorach. Tam jest grubsza zabawa jak jakiś rezystor czy czujnik termiczny w dodatkowych pinach itp. Przeszukałem zagraniczne fora nie znajdzie rozwiązania na to. Chyba jedyne co zostaje już to posiadanie oryginalnej baterii i dolutowanie czy zgrzanie do niej większej ilości ogniw równolegle co by zwiększyć pojemność. Jak odepniesz ogniwa od bmsa to ten się zablokuje na amen. Nie wiem jak w tych chińskich zamiennikach baterii do greenworksa i ich elektroniką.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Post autor: Eryk »

W grenn works akumulator komunikuje się z narzędziem. Dlatego sam plus i minus nie uruchomi narzędzia. Są już rozwiązania na Arduino gdzie sztucznie podawana jest komunikacja i narzędzia pracują na innym aku.
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Post autor: Perszing1800 »

Najprościej jeśli nie uda się rozpracować jak się to komunikuje z urządzeniem a chiński bms działa to zrobić pusta puszkę z bms,z tego wyprowadzić wtyczkę z plusem i minusem ale jeszcze trzeba by przewody do balansera i wtedy podpinasz aku jakie chcesz np: w plecaku kawałkiem przewodu ale osobiście dla mnie to trochę nie tegez łączyć przewodem narzędzie na aku ale np:makita ma komercyjne rozwiązania na "powerpack".
Kszycholas
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 maja 2022, 18:14

Re: Akumulator rowerowy do pilarki Greenworks 40v.

Post autor: Kszycholas »

Temat ogarnięty. Pomogła obudowa chińska do baterii. Przewody tylko prądowe wyprowadzone. Musiałem inny bms na baterii rowerowej(40A) wymienić bo standardowy był za słaby. Jestem po testach w terenie. Bateria mała 8ah ale daje radę. Bardzo długo można pracować. Jakoś nikt na forach za granicą chyba nie testował tego. Mam z obudowy wyprowadzone przewody z wtyczką XT60 i przedłużkę rozłączaną. Ogniwo w plecaku. Przez to pilarka lekka i praca mniej męcząca.
ODPOWIEDZ