Zwiekszenie napiecia ladowarki z 13s do 14s.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
PeGaZ666
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2022, 20:42

Zwiekszenie napiecia ladowarki z 13s do 14s.

Post autor: PeGaZ666 »

Witam,
Posiadam ladowarke YZPOWER 54.6V 4A. Chcialbym zwiekszyc jej napiecie aby mogla posluzyc do hulajnogi 14s czyli musze podniesc napiecie do 58.8V. Znalazlem potencjometer na plytce (zakres do 0 ohmow do 2.4kOhma) jednak krecac nim na maxa jestem w stanie wyjsc tylko do 54.95V. Krecac w druga strone czyli zmniejszajac opor do 0 ohm napiecie spada do 53.65V. Wyliczylem z proporcji ze skoro 2.4kOhm zwieksza napiecie o 1.3V to ja aby osiagnac swoje 58.8v potrzebuje podniesc je o 5.35V musialbym zatem tam miec opor rzedu 10k ohmow. Pewnie nie trudno znalezc i podmienic taki potencjometer tylko pytanie czy moje myslenie ma sens, jest to bezpieczne i nie spowoduje zadnych uszkodzen, pozaru itp itd. Wzrost mocy po tej modyfikacji to zaledwie 17W wiec nie wydaje mi sie abym oczekiwal cudow :) Zalaczam fotki owej ladowarki. Dziekuje za pomoc.

PS. Dodalem powiekszenie tylu PCB i zaznaczylem kolkiem nozki potencjometeru. A moze jego by zostawic do dokladnej regulacji a pobawic sie w zmiane wartosci i dodanie rezystancji gdzie indziej np wymieniajac jakis z tych 3 rezystorow smd powyzej jesli one do tego sluza...???
Załączniki
YZPOWER
YZPOWER
YZPOWER
YZPOWER
YZPOWER
YZPOWER
Ostatnio zmieniony 01 lis 2022, 21:05 przez PeGaZ666, łącznie zmieniany 3 razy.
PeGaZ666
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2022, 20:42

Re: Zwiekszenie napiecia ladowarki z 13s do 14s.

Post autor: PeGaZ666 »

Pare dodatkowych fotek:
Załączniki
YZPOWER
YZPOWER
YZPOWER
YZPOWER
ODPOWIEDZ