BMW Smart do bidonu dp9 i złącze 10A

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Cord
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

BMW Smart do bidonu dp9 i złącze 10A

Post autor: Cord »

Cześć

10A charge
40A discharge
Z bluetooth

Jaki bms o tych parametrach minimalnych polecacie? Musi wejść do 13s7p dp9 poly. Ktoś testował kiedyś?

Ewentualnie jeśli coś takiego nie istnieje to muszę poszukać bez Bluetooth. Ktoś coś poleca?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2023, 9:11 przez Cord, łącznie zmieniany 1 raz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMW Smart do bidonu dp9

Post autor: Dede »

Ja sobie kupiłem smart wersję 8 do 20S 80A piku 200A
Jest wersja 40A i 100A piku jedyna różnica do brak kompletów mosfetów więc warto dopłacić i mieć komplet mosfetów na płycie PCB bo wymiary są te same płyty.

https://a.aliexpress.com/_Ezp2FvD

Idzie trochę odchudzić bez radiatorów jest bardzo cienki BMS a śmiało będzie działać 50A ciągłym i piku 100A bez radiatorów.
Bez radiatorów należy bardzo ograniczyć prąd banalcera ale dla bidonu malego akumulatora 50mA to wystarczy.
Cord
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: BMW Smart do bidonu dp9

Post autor: Cord »

Dzięki Dede

Teraz sobie przypomniałem jeszcze że gniazdo ładowania muszę zmienić. Jakie najlepiej zunifikować pod wszystkie sprzęty żeby było w miarę szczelne i obsłużyło wysokie prądy do 30A? Obecnie mam DC 5.2 chyba.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2066
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMW Smart do bidonu dp9

Post autor: Tooropek »

Masz DC 5,5x2,1

Są fajne złącza na duże prądy, ale czy wejdą w dp9 i czy rzeźba będzie warta zabawy?

Ja bym Ci polecił zrobić skrzynkę i pakiet choćby wyciągany ale na duże prądy i zgodny ze sztuką.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Cord
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: BMW Smart do bidonu dp9

Post autor: Cord »

Toroopek gadaliśmy o tym.
Jakbym mógł sobie na to pozwolić w tym roku to bym jeździl twoja zabawką. Nawet nie wiesz jak mi smutno że sprzedasz do komuś innemu 😔
Cord
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: BMW Smart do bidonu dp9

Post autor: Cord »

Zamówię pewnie to xlr

https://a.aliexpress.com/_mqNKFoE

Do 16 A. Nie wiadomo jakie przewody co prawda ale 10A powinno uciągnąć? Chyba ze macie sprawdzone aukcję na to złącze?

Toroopek karta charakterystyki do LG m29 wskazuje 1.45 A na ogniwo w standard charge wiec nie widzę błędu w sztuce tym bardziej że to będzie ładowanie w terenie z kontrolą temperatury ze Smart bms.
Wykresy Tasa pokazują najlepsza żywotność tych ogniw spośród wszystkich testowanych przez niego i to przy 1A. 0.45 chyba niewiele zmieni.
ODPOWIEDZ