Zakup nowej baterii w ebajku.

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

Dzień dobry/dobry wieczór

Mam pytanie do specjalistów przymierzam się do zakupu większej baterii o większej pojemności coś takiego:
https://mgvolt.pl/produkt/akumulator-bi ... 0ah-21700/
Związku z tym ma pytanie czy musze zmieniać cos w ustawieniach wyświetlacza czy po prostu montuje i jadę.
Mam zestaw Rapid 1100W(48V) bateria 16ah.
A czy ładowarkę tez bym musiał zmieniać czy może zostać obecna? Zdjęcie ładowarki która posiadam w załączniku.
Będę wdzięczny za wszelaką pomoc.
Zdjęcie rzeczonej ładowarki : https://files.fm/u/f2hr3d2qg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

1. w wyświetlaczu nic nie zmieniasz.
2. ładowarka będzie pasować, musi być tylko zgodność plusa ładowarki z plusem baterii we wtyczce/gnieździe
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
29 sty 2023, 8:48
1. w wyświetlaczu nic nie zmieniasz.
2. ładowarka będzie pasować, musi być tylko zgodność plusa ładowarki z plusem baterii we wtyczce/gnieździe
Dziękuję za odpowiedź. To jeszcze dopytam, jak sprawdzić te " plusy" by wszystko się zgadzało.
electricmobile_pl
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2023, 20:48
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: electricmobile_pl »

lavstorant pisze:
28 sty 2023, 23:19
Mam zestaw Rapid 1100W(48V) bateria 16ah.
Jeśli masz rzeczywiście zestaw Rapid 1100 to tam sterownik zaszyty jest w podstawie baterii. Można wtedy stosować inne baterie, ale tylko z pasującym złączem (tzw "golden pin"). Bateria którą chcesz zakupić ma inny typ złącza (blaszki) i nie będzie pasować do podstawy oryginalnej baterii ze sterownikiem.
ElectricMobile - pojazdy elektryczne (rowery, skutery, specjalne)
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

electricmobile_pl pisze:
31 sty 2023, 20:56
lavstorant pisze:
28 sty 2023, 23:19
Mam zestaw Rapid 1100W(48V) bateria 16ah.
Jeśli masz rzeczywiście zestaw Rapid 1100 to tam sterownik zaszyty jest w podstawie baterii. Można wtedy stosować inne baterie, ale tylko z pasującym złączem (tzw "golden pin"). Bateria którą chcesz zakupić ma inny typ złącza (blaszki) i nie będzie pasować do podstawy oryginalnej baterii ze sterownikiem.

Mam na prawdę zestaw Rapid. Hmm no dobra a można to jakoś sprawdzić czy ta bateria będzie pasować?
Masz może zdjęcia tego złącza? I jeżeli dobrze rozumie6to szynę pod baterię też muszę zmienić?
electricmobile_pl
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2023, 20:48
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: electricmobile_pl »

Obrazek
To jest podstawa baterii ze sterownikiem (m.in zestawy Rapid i Bolt o mocy 1000W). Przyłącze w postaci okrągłych pinów. Sterownik ukryty jest w tej czarnej pogrubionej części szyny.

Jak widać bateria którą chcesz zakupić nie będzie pasować do tej szyny.
Zakup nowej szyny też nie poprawi sytuacji ponieważ nie przełożysz do niej sterownika (brak miejsca).

Jedną z opcji może być wymontowanie sterownik ze starej szyny i umieszczenie go w jakimś pokrowcu/saszetce rowerowym i podpięcie do niego zasilania z nowo zakupionej baterii. Wtedy nie ma już ograniczeń co do rodzaju obudowy i typu przyłącza. Niestety cierpi na tym estetyka zestawu elektrycznego na rowerze.
ElectricMobile - pojazdy elektryczne (rowery, skutery, specjalne)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tas »

Wymontowanie sterownika z szyny? Co to za rada brzydka? Jeśli kolega tak zrobi to sterownik się spali po 50m - szyna działa jak biedo-radiator i bez niej sterownik nie będzie działać
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

electricmobile_pl pisze:
01 lut 2023, 22:09
Obrazek
To jest podstawa baterii ze sterownikiem (m.in zestawy Rapid i Bolt o mocy 1000W). Przyłącze w postaci okrągłych pinów. Sterownik ukryty jest w tej czarnej pogrubionej części szyny.

Jak widać bateria którą chcesz zakupić nie będzie pasować do tej szyny.
Zakup nowej szyny też nie poprawi sytuacji ponieważ nie przełożysz do niej sterownika (brak miejsca).

Jedną z opcji może być wymontowanie sterownik ze starej szyny i umieszczenie go w jakimś pokrowcu/saszetce rowerowym i podpięcie do niego zasilania z nowo zakupionej baterii. Wtedy nie ma już ograniczeń co do rodzaju obudowy i typu przyłącza. Niestety cierpi na tym estetyka zestawu elektrycznego na rowerze.
Czyli muszę szukać innej baterii na to wychodzi. Sorry ale nie będę się bawił w wymontowywania sterowników i tworzenie na nowo podłączenia pod baterię.
W takim razie czy można gdzieś znaleźć baterię o takiej pojemności pasującą do mojego sterownika czy też szyny??
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tas pisze:
02 lut 2023, 8:53
Wymontowanie sterownika z szyny? Co to za rada brzydka? Jeśli kolega tak zrobi to sterownik się spali po 50m - szyna działa jak biedo-radiator i bez niej sterownik nie będzie działać
A bateria z Pańskiej strony internetowej będzie pasować czy też nie??https://nexun.pl/pl/products/bateria-bi ... -1026.html
electricmobile_pl
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2023, 20:48
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: electricmobile_pl »

tas pisze:
02 lut 2023, 8:53
Wymontowanie sterownika z szyny? Co to za rada brzydka? Jeśli kolega tak zrobi to sterownik się spali po 50m - szyna działa jak biedo-radiator i bez niej sterownik nie będzie działać
Pozwolę się nie zgodzić tą tezą. Sterownik w tej szynie znajduje się w aluminiowym korpusie (jest tam wklejony). Wymontowanie polega na odkręceniu trzech śrubek i wyjęciu sterownika wraz z tym korpusem, który pełni rolę radiatora. W szynie zostaje praktycznie plastikowy odlew ... który raczej nie poprawia chłodzenia sterownika.
ElectricMobile - pojazdy elektryczne (rowery, skutery, specjalne)
electricmobile_pl
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2023, 20:48
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: electricmobile_pl »

Czyli muszę szukać innej baterii na to wychodzi. Sorry ale nie będę się bawił w wymontowywania sterowników i tworzenie na nowo podłączenia pod baterię.
W takim razie czy można gdzieś znaleźć baterię o takiej pojemności pasującą do mojego sterownika czy też szyny??
Niestety największe pojemności w standardowej obudowie bidonowej/hailong (taka która by pasowała do tej szyny) dla 48V to 17,5Ah - czyli niewiele więcej niż już posiadasz.
Większe pojemności wymagają już większej obudowy baterii, a te niestety mają inny typ przyłącza
ElectricMobile - pojazdy elektryczne (rowery, skutery, specjalne)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tas »

electricmobile_pl to ok, zrozumiałem to jako wyjęcie sterownika z tego aluminiowego pudełka :)

lavstorant - niestety nie bedzie pasować, wymień ten sterownik w szynie na normalny sterownik zewnętrzny (czy to sposobem electricmobile_pl czy tez kupując nowy) i wtedy nie będziesz już mieć problemu z bateriami do końca życia :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tas pisze:
02 lut 2023, 10:58
electricmobile_pl to ok, zrozumiałem to jako wyjęcie sterownika z tego aluminiowego pudełka :)

lavstorant - niestety nie bedzie pasować, wymień ten sterownik w szynie na normalny sterownik zewnętrzny (czy to sposobem electricmobile_pl czy tez kupując nowy) i wtedy nie będziesz już mieć problemu z bateriami do końca życia :)
To wytłumaczcie mi jak debilowi.
Czy zmiana musze zmienić sterownik tak. A jakie to są koszty i czy to oznacza cała przebudowę instalacji?
Bo jak rozumiem , sterownik mam w szynie.
A co z całym napędem silnikiem itd.
Czyli dobrze rozumie, że nie potrzebnie zainwestowałem w zestaw rapid a trzeba było zainwestować w inny zestaw?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

Jeżeli dobrze kojarzę, jesteś kurierem, i zamierzasz zwiększyć zasięg roweru. Napisz może na jak długo starcza Ci bateria którą masz. Być może wystarczy zakupić drugą baterię pasującą do szyny, i kiedy jeździsz na jednej drugą ładujesz. Nominalny czas ładowania takich baterii to 3 do 4 godz (sprawdź jak jest u Ciebie bo cały czas masz problem z rowerem), więc jeżeli starczy Ci prądu z baterii na 3 - 4 godz, to możesz jeździć cały dzień ładując drugą w tym czasie.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko tak jeżdżę/ dorabiam jak kurier rowerowy. Ciężko określić na ilei starcza baterii teraz myślę ,że starczy na dłużej bo jak się okazało miałem uszkodzony czujnik PAS. Wszytko zależy od ilości zamówień i terenu. Powiem tak, przed naprawą czujnika po ok 4h jazdy i mocny korzystaniu z manetki to zostawało mi ok 1/3 baterii a czasami ok 1 kreska na wyświetlaczu. Zaznaczając, że trafiał mi się teren gdzie byly stronę podjazdy.
Chciałbym wymienić baterię ze względu na zasięg ale może teraz się okaże, że to nie będzie aż tak potrzebne i wystarczy z czasem dokupić baterię 17.5 lub taka sama.
Może się uda załapać na parę godzin w weekend by doprecyzować odpowiedź.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

lavstorant pisze:
02 lut 2023, 17:56
....... Wszytko zależy od ilości zamówień i terenu. Powiem tak, przed naprawą czujnika po ok 4h jazdy i mocny korzystaniu z manetki to zostawało mi ok 1/3 baterii a czasami ok 1 kreska na wyświetlaczu. Zaznaczając, że trafiał mi się teren gdzie byly stronę podjazdy. ......
Teraz masz zimę, wiec sprawność/zasięg baterii masz mocno obniżony. Jak się ociepli zamiast 4 godz jazdy będzie 6 - 7 godz jazdy na tej baterii. Tak jak napisałem wcześniej, kup sobie drugą pasującą do twojej szyny baterię, a starczy Ci na 24 godz jazdy (oczywiście z doładowaniami).
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
02 lut 2023, 18:36
lavstorant pisze:
02 lut 2023, 17:56
....... Wszytko zależy od ilości zamówień i terenu. Powiem tak, przed naprawą czujnika po ok 4h jazdy i mocny korzystaniu z manetki to zostawało mi ok 1/3 baterii a czasami ok 1 kreska na wyświetlaczu. Zaznaczając, że trafiał mi się teren gdzie byly stronę podjazdy. ......
Teraz masz zimę, wiec sprawność/zasięg baterii masz mocno obniżony. Jak się ociepli zamiast 4 godz jazdy będzie 6 - 7 godz jazdy na tej baterii. Tak jak napisałem wcześniej, kup sobie drugą pasującą do twojej szyny baterię, a starczy Ci na 24 godz jazdy (oczywiście z doładowaniami).
Przykład z dzisiaj( czwartek). Miałem rano pełną baterię, szybki dojazd do pracy , później do domu i po południu 2h jazdy ciągłej o ile tak to można nazwać. Jeżdżę na 1 poziomie wspomagania i czasami mocniej się wspomagałem manetką gdy wracałem miałem poziom napięcia ok 48v może troszkę więcej i na wyświetlaczu ok 50 % naładowania baterii. Pogoda ok -2 stopnie Celsjusza. Podejrzewam, że na wyświetlaczu poziom naładowania baterii był by większy ale już później nie sprawdzałem.

A myślisz , że jest sens kupować tą baterię 17.5Ah czy po prostu dokupić z czasem taką samą jak mam teraz bo po prostu nie odczuje znaczącej różnicy i zasięgu strasznie mi "dołoży" tą bateria o większej pojemności?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

Różnica w zasięgu między starą a nową baterią to 20%, czyli przy wczorajszej jeździe uzyskałbyś ten sam poziom rozładowania po 2.5 godz jazdy.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
03 lut 2023, 8:17
Różnica w zasięgu między starą a nową baterią to 20%, czyli przy wczorajszej jeździe uzyskałbyś ten sam poziom rozładowania po 2.5 godz jazdy.
Aha czyli nie wiele. Dobra to jeszcze jedno pytanie, jako, że nieoge znaleźć tej 16Ah to znalazłem takie coś i pytanie czy obie w razie czego będą pasowały:
1) https://swiatbaterii.pl/baterie-do-rowe ... -cell.html

2) https://greencell.global/pl/baterie-do- ... warka.html

Edit 2.
Znalazłem 16ah chyba taką samą jak ja mam ale cena trochę mnie zdziwiła.
https://ebiker.pl/pl/products/bateria-b ... v-143.html
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

Wystarczy spojrzeć na uchwyt/gniazdo baterii by stwierdzić że te baterie nie pasują do Twojego uchwytu.
Najprościej kupić baterię tam gdzie kupiłeś cały zestaw.
Załączniki
bateria1.jpg
electricmobile_pl
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2023, 20:48
Kontakt:

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: electricmobile_pl »

W tej całej dyskusji o bateriach umknął nam jeszcze jeden istotny aspekt, a mianowicie wydajność prądowa baterii (natężenie prądu w amperach).
Dla zestawu 1000W z tym sterownikiem w szynie jest to ok. 20A w tzw. szczycie. Już z tego powodu bateria z pierwszego wątku raczej by się nie nadawała (pomijając fakt, że fizycznie nie pasuje) ponieważ zgodnie z jej opisem:
pisze: Dzięki zastosowanym ogniwom 21700 o pojemności 5000mAh i obciążalności 9A prądu ciągłego i 15A pik,
Podsumowując cały wątek widzę dwa możliwe (sensowne) rozwiązania:
  • Zakup drugiej baterii, pasującej do obecnego złącza i używanie jej zamiennie z oryginalną (najczęściej spotykane pojemności to 14,5Ah 16Ah 17,5Ah ) - rozwiązanie najmniej inwazyjne
  • Przejście na zewnętrzny sterownik (zakup sterownika lub wyjęcie oryginalnego z szyny) i zakup zasadniczo dowolnej baterii o odpowiedniej wydajności prądowej - to rozwiązanie już wymaga trochę kombinacji i kosztowo też chyba nie będzie taniej
ElectricMobile - pojazdy elektryczne (rowery, skutery, specjalne)
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

electricmobile_pl pisze:
03 lut 2023, 21:03
W tej całej dyskusji o bateriach umknął nam jeszcze jeden istotny aspekt, a mianowicie wydajność prądowa baterii (natężenie prądu w amperach).
Dla zestawu 1000W z tym sterownikiem w szynie jest to ok. 20A w tzw. szczycie. Już z tego powodu bateria z pierwszego wątku raczej by się nie nadawała (pomijając fakt, że fizycznie nie pasuje) ponieważ zgodnie z jej opisem:
pisze: Dzięki zastosowanym ogniwom 21700 o pojemności 5000mAh i obciążalności 9A prądu ciągłego i 15A pik,
Podsumowując cały wątek widzę dwa możliwe (sensowne) rozwiązania:
  • Zakup drugiej baterii, pasującej do obecnego złącza i używanie jej zamiennie z oryginalną (najczęściej spotykane pojemności to 14,5Ah 16Ah 17,5Ah ) - rozwiązanie najmniej inwazyjne
  • Przejście na zewnętrzny sterownik (zakup sterownika lub wyjęcie oryginalnego z szyny) i zakup zasadniczo dowolnej baterii o odpowiedniej wydajności prądowej - to rozwiązanie już wymaga trochę kombinacji i kosztowo też chyba nie będzie taniej

Bateria numer 3 jest z tego samego sklepu co robiłem konwersję.
Znalazłem na stronie producenta/ dystrybutora marki battery guru taka oto baterię https://www.bateryjnie.pl/sklep/baterie ... -ladowarki wydaje się, że jest ta sama co bateria numer 3 w poprzednim poście.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
03 lut 2023, 12:48
Wystarczy spojrzeć na uchwyt/gniazdo baterii by stwierdzić że te baterie nie pasują do Twojego uchwytu.
Najprościej kupić baterię tam gdzie kupiłeś cały zestaw.
Bateria numer 3 jest z tego sklepu co robiłem konwersję.
Tu znalazłem na stronie producenta dystrybutora marki battery guru taka oto baterię: https://www.bateryjnie.pl/sklep/baterie ... -ladowarki

Na stronie battery guru zakładka sklep to strona nie działa więc poszukałem inaczej.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

Teoretycznie bateria powinna pasować. Jeżeli zakupisz baterię internetowo, to jeżeli nie będzie pasować, masz prawo do zwrotu baterii bez podawania przyczyn zwrotu. Dla pewności poinformuj sprzedawcę jakie masz gniazdo/szynę baterii.
Ps. sprawdź jeszcze czy gniazdo ładowania jest to samo w obu bateriach.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
04 lut 2023, 14:58
Teoretycznie bateria powinna pasować. Jeżeli zakupisz baterię internetowo, to jeżeli nie będzie pasować, masz prawo do zwrotu baterii bez podawania przyczyn zwrotu. Dla pewności poinformuj sprzedawcę jakie masz gniazdo/szynę baterii.
Ps. sprawdź jeszcze czy gniazdo ładowania jest to samo w obu bateriach.
Hmm martwi mnie właśnie to gniazdo ładowania. Wpisując w google " wyjście xt90" znajduje mi dziwne wejście.

https://www.bateryjnie.pl/sklep/baterie ... -ladowarki to jest dokładnie taka sama bateria jaką ja mam bo ma to samo oznaczenie co mam wpisane w Garcię gwarancyjnej baterii czyli"BG768" więc wszytko wskazuje na to ,że to ta.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

lavstorant pisze:
04 lut 2023, 23:19
Hmm martwi mnie właśnie to gniazdo ładowania. Wpisując w google " wyjście xt90" znajduje mi dziwne wejście.
W bidonie na ładowaniu nie będzie "xt90". Jeżeli to ta sama bateria co Twoja, to powinna mieć gniazdo ładowania jak na zdjęciu poniżej (z 3 PIN'ami). Na zdjęciach szyny bidonu są dwa różne, wzajemnie wykluczające się złącza. Zarówno złącze ładowania jak i złącze w szynie muszą się zgadzać z Twoja baterią.
Załączniki
bateria2.jpg
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
05 lut 2023, 9:38
lavstorant pisze:
04 lut 2023, 23:19
Hmm martwi mnie właśnie to gniazdo ładowania. Wpisując w google " wyjście xt90" znajduje mi dziwne wejście.
W bidonie na ładowaniu nie będzie "xt90". Jeżeli to ta sama bateria co Twoja, to powinna mieć gniazdo ładowania jak na zdjęciu poniżej (z 3 PIN'ami). Na zdjęciach szyny bidonu są dwa różne, wzajemnie wykluczające się złącza. Zarówno złącze ładowania jak i złącze w szynie muszą się zgadzać z Twoja baterią.
A nie jest tak , że tą jedna szynę można zdjąć? Jak dostałem zestaw z baterią to właśnie musiałem zdjąć tą szynę z tym wystającym kablem na 2 piny aby zamontować ją w szynie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: tkoko »

lavstorant pisze:
05 lut 2023, 13:34
A nie jest tak , że tą jedna szynę można zdjąć? Jak dostałem zestaw z baterią to właśnie musiałem zdjąć tą szynę z tym wystającym kablem na 2 piny aby zamontować ją w szynie.
Nie bardzo rozumiem jakie dwie szyny miałeś. Z baterią/bidonem dostajesz "szynę" do zamontowania na ramie roweru która pasuje do bidonu. Tą szynę zdejmujesz z bidonu (jeżeli nie była oddzielnie), montujesz na ramie roweru łączysz przewody silnika, sterownika, manetki, PAS, wyświetlacza oraz wkładasz bidon i rower gotowy do jazdy.. Ty już masz szynę w rowerze więc potrzebujesz tylko sam bidon pasujący do Twojej szyny. Ze sprzedawcą uzgodnij że potrzebujesz sam bidon bez szyny (zintegrowanej zapewne ze sterownikiem), chyba że weźmiesz całość na wypadek np. awarii sterownika lub szyny, lub cena będzie porównywalna. Na zdjęciach bidonu są dwie odmienne szyny do jednego bidonu. Jedna z 2 grubymi i trzema cienkimi okrągłymi PIN'ami, czyli takim złączem jaki masz na swoich zdjęciach roweru, oraz druga szyna z czterema płaskimi PIN'ami. Bidonu z takim złączem nie włożysz do swojej szyny.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: Zakup nowej baterii w ebajku.

Post autor: lavstorant »

tkoko pisze:
05 lut 2023, 14:37
lavstorant pisze:
05 lut 2023, 13:34
A nie jest tak , że tą jedna szynę można zdjąć? Jak dostałem zestaw z baterią to właśnie musiałem zdjąć tą szynę z tym wystającym kablem na 2 piny aby zamontować ją w szynie.
Nie bardzo rozumiem jakie dwie szyny miałeś. Z baterią/bidonem dostajesz "szynę" do zamontowania na ramie roweru która pasuje do bidonu. Tą szynę zdejmujesz z bidonu (jeżeli nie była oddzielnie), montujesz na ramie roweru łączysz przewody silnika, sterownika, manetki, PAS, wyświetlacza oraz wkładasz bidon i rower gotowy do jazdy.. Ty już masz szynę w rowerze więc potrzebujesz tylko sam bidon pasujący do Twojej szyny. Ze sprzedawcą uzgodnij że potrzebujesz sam bidon bez szyny (zintegrowanej zapewne ze sterownikiem), chyba że weźmiesz całość na wypadek np. awarii sterownika lub szyny, lub cena będzie porównywalna. Na zdjęciach bidonu są dwie odmienne szyny do jednego bidonu. Jedna z 2 grubymi i trzema cienkimi okrągłymi PIN'ami, czyli takim złączem jaki masz na swoich zdjęciach roweru, oraz druga szyna z czterema płaskimi PIN'ami. Bidonu z takim złączem nie włożysz do swojej szyny.
Edit 1: No o tą mi chodziło co mówisz. Jak dostałem bidon to miałem właśnie w innej szynie tą z wtykiem na 2 piny. Nie ważne. Napiszę do sprzedawcy i do sklepu gdzie robiłem konwersję podeśle im linka do tej baterii i zobaczymy co oni powiedzą. Ale pewnie będzie tak jak mówisz, że jedynie będzie trzeba zdjąć tą szynę z tymi PIN'ami i zamontować baterię.

Edit 2: Napisałem wiadomość do sklepu w którym robiłem konwersje z zapytaniem o tą baterię, zobaczymy co oni na to ;)


To jeszcze jedno głupie pytanie. Pisałeś o zasięgu w zimę ,że będzie mniejszy ze względu na temperaturę. A powiedz mi jak to wygląda latem przy temperaturach 30+? Czy podczas lata bateria też odczuje temperaturę na minus względem zasięgu?
ODPOWIEDZ