[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
bb84
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 03 kwie 2026, 18:56

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: bb84 »

Kajman pisze:
02 cze 2026, 17:12
Wyświetla tylko. Nie warto dawac 45A moim zdaniem.
Czyli tekst z nexuna to chłyt marketingowy?
"
Zabezpieczenie termiczne silnika
✅ Nasz ulepszony sterownik KT
Automatyczne odcięcie przy temp. ~130°C (tylko w silnikach z czujnikiem temp. NTC10k)

❌ Konkurencyjne sterowniki KT
Brak
"
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1548
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Może coś takiego zamówili, wtedy może być.
bb84
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 03 kwie 2026, 18:56

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: bb84 »

Dostałem potwierdzenie z nexun, że nie odcina tylko pokazuje. Pytanie, czy brać 30A czy 35A, czy te 250W więcej będzie odczuwalne, różnica w cenie około stówki.

Jeszcze zapytam, czy macie doświadczenie z wyświetlaczem KT-TF01U? w sieci o nim cisza.

https://nexun.pl/pl/products/wyswietlac ... -1393.html

Edit: jednak nexun się poprawił i podobno te nowe sterowniki odcinają silnik, więc można by brnąć w 45A, ale nie polecają, bo po chwili silnik się gotuje.
Badlook
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Badlook »

Weź z zapasem sterownik, zawsze można ograniczyć w ustawieniach przecież. Zechce ci się mocniejszy silnik to sobie ustawisz więcej i już
bb84
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 03 kwie 2026, 18:56

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: bb84 »

Badlook pisze:
03 cze 2026, 20:12
Weź z zapasem sterownik, zawsze można ograniczyć w ustawieniach przecież. Zechce ci się mocniejszy silnik to sobie ustawisz więcej i już
W 3k turbo raczej nie pójdę z moim dirtbajkiem, a do tego silnika to już z 60A by się przydało. Dodatkowo sterownik 45A jest większy i trzeba zarobić wtyczki, które nie będą wodoszczelne. Zabezpieczenie termiczne jest w nowych wersjach 30A, 35A, 45A.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1548
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Wodoszczelność przy takich napięciach jest przereklamowana w złączach ;)
bb84
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 03 kwie 2026, 18:56

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: bb84 »

Kajman pisze:
04 cze 2026, 0:46
Wodoszczelność przy takich napięciach jest przereklamowana w złączach ;)
bb84 pisze:
03 cze 2026, 21:30
Badlook pisze:
03 cze 2026, 20:12
Weź z zapasem sterownik, zawsze można ograniczyć w ustawieniach przecież. Zechce ci się mocniejszy silnik to sobie ustawisz więcej i już
W 3k turbo raczej nie pójdę z moim dirtbajkiem, a do tego silnika to już z 60A by się przydało. Dodatkowo sterownik 45A jest większy i trzeba zarobić wtyczki, które nie będą wodoszczelne. Zabezpieczenie termiczne jest w nowych wersjach 30A, 35A, 45A.
Macie rację. Teoretycznie silnik na sterowniku 45A skręconym do 30-35A powinien się zbierać lepiej, niż na 35 amperowym. Tylko złączy trzeba poszukać, nie wiem co tam siedzi w tych nexunowych, a lutować nie chcę.
ODPOWIEDZ