Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Umbur »

Zrodził się dzisiaj na czacie forumowym temat gier i osprzętu, zakładam wątek tego dotyczący. ;)

Sam ostatnimi czasy preferuję Oculusa i jest kilka fajnych tytułów do grania w singla lub multi. Do tego fajnym dodatkiem jest joystick, czy kierownica i symulatory.
Obrazek

Z gier online najbardziej przypadł mi do gustu PUBG, ze względu na to, że nie trzeba expić. Każdy ma równe szanse wchodząc do gry.
Obrazek
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: ap0f1s »

Dla mnie granie na multi na sprzetach typu oculus to kiepska sprawa. To może działać na singlu, gdzie umiejętności i czas reakcji tak się nie liczą.
Sam w okresie zimowym jak mam czas to gram black ops 4 zwykły multi lub tryb blackout. Do tego tv oled lg b7 i jest bajka. Posiadam jeszcze dość takie kino jednak do multi tylko słuchawki.
Tylko problem jest ze granie online wymaga dużej w prawy inaczej jesteśmy mięsem artmatnim. Człowiek już młody nie jest i tego czasu nie ma.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: tas »

oculus + kooperacja to coś fajnego :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Yasiu77 »

Muszę tego oculusa przetestować :)
Ja jestem starej daty i próbowałem ale nie wciągają mnie onlinówki fpp czy tpp a ścigałki to już wogóle. Za to lubuję się w starych gatunkach rpg,rts czyli baldursy, heroes 3, warcrafty 3, starcrafty 1,2, fallouty2( im nowsze tym gorsze a ostatni ma łatkę chyba 57GB i ogólnie dno) morrowindy itp. i raz na jakiś czas wyciągam stare zakurzone płytki, czyszczę pieczołowicie z kurzu, wsadzam w napęd i zastanawiam się czy zakręci i czy ruszy, czy system puści..
Kto jeszcze pamięta czasy jak z kasety w commodore c64 się gry ładowało i nie można było oddychać ani drgnąć bo szlag trafiał buforowanie?
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Mitar »

Ja miałem przez rok HTC Vive , ale trochę mi się przejadła a i dobrego kontentu jest na razie zbyt mało i odsprzedałem.
Nie zgodzę się z tym że, VR jest słabe do gry multi, wręcz przeciwnie ,super się bawiłem grając z kumplem w takie tytuły jak Arizona Sunshine, Pavlow VR, Iron volf itp, był tego więcej ale nie wszystko pamiętam.

Z chęcią wrócę do VR w przyszłośc tym bardziej ,że HTC ma teraz świetny bajer w postaci bezprzewodowego połączenia które działa rewelacyjnie i daje mega swobodę.
Musi się tylko pojawić więcej tytułów wartych trzymania tego w domu a nie jakieś słabe porty gier jak np fallout VR.

Jeśli chodzi o kanapowe granie na PC to gram ale widzę u siebie efekt "zrzędliwego dziada" co to ma takie wymagania do gier, że w każdej grze widzę niedoskonałości marudzą pod nosem "kurde, kiedyś to były gry a nie tak jak teraz".
Yasiu77 pisze:
22 lis 2018, 11:04
Kto jeszcze pamięta czasy jak z kasety w commodore c64 się gry ładowało i nie można było oddychać ani drgnąć bo szlag trafiał buforowanie?
comodore nie miałem choć grałem ale na Atari było to samo, a przed przeróbką magnetofonu na tak zwane "turbo" to po 15minutach wgrywania potrafilo szlak trafić. Nic mnie tak chyba nigdy nie nauczyło cierpliwości jak te doznania ;)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Umbur »

Piękne czasy C64. ;)
Podstawowe narzędzia: śrubokręt i przy dłużej wgrywających się grach - stoper. :)
Pierwsze polskie super gry jak "Klątwa" lub "Kargul i Pawlak".

Co do Oculusa, to najlepsza zabawa z kimś jest właśnie na coop. Zgrana brygada kontra reszta świata. ;)
Są też turówki i strategie, gdzie pole bitwy oglądasz z góry, ale nie powiem nic na ten temat, bo to nie mój klimat.
Wychodzi coraz to więcej tytułów pod VR i mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: ximad »

Z gier online to mnie już tylko DOTA ciekawi, może ewentualnie artifact, ale nie podoba mi się kupowanie paczek z kartami, sama rozgrywka jest bardzo fajna, strategiczna. Wszystkie standardowe rpg mnie już strasznie nudza, jakbym grał już we wszystko i nic nowego nie ma w tych grach poza grafiką. Może to kwestia też tego że nie mogę się tak wczuć gierke jak kiedyś bo nie mogę poświęcić 4 czy 5 godzin dziennie na jedną partie jak to bywało w szkolnych latach.
Zawsze mnie najbardziej wciągały gry multi, czy z kuzynem na splitscreenie w super smash bros czy później online jakieś LoL czy Dota, mapki customowe do warcrafta 3.
Warcraft reforged to chyba jedyna gra na którą czekam i wiem że trochę pogram.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: TomaS »

A Pegasus i Super Mario, potem SEGA i Sonic no i Amiga 500/600 i fatality Mortal Kombat :D:D
Ehh teraz to już człowiek wyrósł z tego a szkoda że coś z tego myślenia mi nie zostało :) Mam x360 i z 200 gier na dysku ale to już nie robi jak za dzieciaka.

Jak mnie kiedyś posadzili na ocyllusa i ruchome fotele to przerwałem to bo myślałem że "Pawła" rzucę. Potem chodziłem reszte dnia jak na ostrym kacu.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: ximad »

Zależy też dużo od wersji oculusa, te późniejsze które mają kamerke od przechyłu łowy lepiej sobie radzą z nudnościami.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Maran_hand »

A ja wypowiem się w inny sposób, bez urazy ;) Panowie, forum rowerowe, fakt w głównej mierze dotyczy rowerów elektrycznych. Nie mniej jednak jazda ebike też jest jakąś formą ruchową. A wy tu tworzycie temat dla "nolifów" :lol:
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: TomaS »

ximad pisze:
22 lis 2018, 12:23
Zależy też dużo od wersji oculusa, te późniejsze które mają kamerke od przechyłu łowy lepiej sobie radzą z nudnościami.
To było z pół roku temu to w sumie nie wiem jaką mieli wersję. W każdym razie podziękowałem temu urządzeniu za ewentualną dalszą współpracę. Może to i dobrze więcej $ zostało na ebajki bo tanie to to nie jest :lol:

P.S - temat jest w kawiarance a nie samymi ebajkami człowiek żyje ;)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 13:27 przez TomaS, łącznie zmieniany 3 razy.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: tatar »

:D A dlaczego nie?Jest zimno, czasu dużo.Sam chętnie pokibicuję rozgrywkom np. o mistrzostwo forum w grze -wyścigach na wirtualnych ebikach :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Maran_hand »

Ok tylko że ja będę oszukiwał. Syna za sterami posadzę ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Yasiu77 »

Jak pamięcią sięgam największe zakwasy miałem po xboxie z kinectem w jakiejś grze "fight ..costam" tak ze niekoniecznie się z Maran_hand zgodzę. Czasami się wyglupiamy rodzinnie na grach potańcówkach i tp. a żona mnie męczy ostatnio żebym jej jakieś cos do ćwiczeń znalazł bo grubnie na zimę. Jak widac progres to się ma większą motywację do ruchu. To uważam za dobry kierunek bo w zimie i tak nie ma co robić.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: tatar »

Maran_hand pisze:
22 lis 2018, 13:30
Ok tylko że ja będę oszukiwał. Syna za sterami posadzę ;)
A sadzaj kogo chcesz,ważna zabawa :D :D :D
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Umbur »

Maran_hand pisze:
22 lis 2018, 13:16
A ja wypowiem się w inny sposób, bez urazy ;) Panowie, forum rowerowe, fakt w głównej mierze dotyczy rowerów elektrycznych. Nie mniej jednak jazda ebike też jest jakąś formą ruchową. A wy tu tworzycie temat dla "nolifów" :lol:
Temat w "Hyde Park" z podpisem "Piszta co chceta ;)". Poza tym to nie temat dla "nolifów", tylko dla większości społeczeństwa. ;)
Tematy na zimowe dni też są potrzebne. Życie na rowerach się nie kończy, a w dzisiejszych czasach Ci, którzy nie grają w nic i nie interesuje ich technika są uważani za "dziwaków". :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Maran_hand »

".są uważani za dziwaków" ale przez "nolifów" więc się nie liczy :lol:
Nie widzę dużego związku między graniem a techniką..
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: tatar »

Technika gry? :D
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: ximad »

Maran_hand pisze:
22 lis 2018, 14:01
".są uważani za dziwaków" ale przez "nolifów" więc się nie liczy
Nie widzę dużego związku między graniem a techniką..
10 lat temu to stwierdzenie byłoby prawdziwe, kolega chyba trochę za czasami nie nadąża :) dla młodych ludzi gry to normalna rozrywka jak każda inna, gry online są też formą spędzania czasu z kolegami, jak masz syna albo kogoś w rodzinie/znajomych w wieku szkolnym to powinieneś to widzieć.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Maran_hand »

Mam nawet dwóch, jeden na szczęście już się z tego wyleczył. Drugi przegina. Jest jeden niezaprzeczalny plus grania, obydwaj traktują język angielski jak swój naturalny. Dodatkowo młodszy umie opierniczać innych graczy w każdym języku. Francuski, rosyjski czy niemiecki no problem ;) Jednak nadal nie przekonałeś mnie do stwierdzenia że granie jest równoznaczne z zainteresowaniem nowymi technologiami a kto nie gra to znaczy że się nimi nie interesuje
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: ximad »

Maran_hand pisze:
22 lis 2018, 14:37
Jednak nadal nie przekonałeś mnie do stwierdzenia że granie jest równoznaczne z zainteresowaniem nowymi technologiami a kto nie gra to znaczy że się nimi nie interesuje
a kto takie coś stwierdził? na pewno nie ja :) mozna grać i traktować to jak czystą rozrywke i na niczym sie nie znać. To tak jak z rowerem, można kupić i tylko jeżdzić albo sie interesowac tematem, serwisować, modernizowac, wymieniać etc.
Wybór należy do zainteresowanego, przy grach mozna sie naprawde nieźle rozwinąc jeżeli chodzi o programowanie, modelowanie 3D, nowości sprzętowe (jak np. omawiany VR który mi się bardzo w pracy przydał) i wiele innych dziedzin. Tylko trzeba zachować umiar, jezeli sie to kończy na samej rozrywce to powinno mieć jakiś wymiar czasowy, nie cały dzień przy fortnite... To chyba zasada co do wszystkich rozrywek, nie tylko gier?

trochę mnie dziwi to podejście do tematu, zawsze jak się zaczyna o grach to muszą się pojawiać skrajności, uzależnienia itp., większość grających ludzi o których pisaliśmy wcześniej to nie "nolify" o których wspominasz tylko gracze
-tatusiowie po 30-tce którzy mają godzinke wieczorem albo w weekend na partyjke w fife
-młodsi którzy trochę pograją ale na tym się ich życie nie kończy, po przegraniu kilka rozgrywek w sieci zajmą się czymś innym
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Maran_hand »

Umbur ;)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: ximad »

Chyba nie do końca o to chodziło :)
a w dzisiejszych czasach Ci, którzy nie grają w nic i nie interesuje ich technika są uważani za "dziwaków".
granie jest równoznaczne z zainteresowaniem nowymi technologiami a kto nie gra to znaczy że się nimi nie interesuje
Tak czy inaczej nie kontynuuje tego wątku, temat jest założony w kawiarence/hydeparku i jak na każdym innym forum po to są te działy żeby pogadać o czymś innym niż główny temat forum.
Wchodzenie do tematu o grach i mówienie ludziom ze gry są dla nolifów to jest jak wejście do tematu o wędkarstwie i powiedzieć ludziom że są pijakami :)
Ja odkąd mam córke prawie wogle nie gram ale lubie sobie o tym jeszcze pogadać z osobami zainteresowanymi :)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Maran_hand »

Słowo wyjaśnienia. Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam. Absolutnie nie miałem ochoty tego robić. Moja wypowiedź była raczej w formie żartu. Znikam z tego tematu, nie będę wam tu więcej śmiecił.
P.S. nic do "nolifów" nie mam.. każdy jest kowalem własnego losu ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Mitar »

Ja polecam założyć okulary VR, odpalić jedną z gierek np beat saber i przekonanie się czy bardziej się zmęczysz jadąc ebikiem czy "grając" :)
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Yin »

U mnie zaczęło się od amigi 500 z 2mb ramu i dodatkową stacją dyskietek - nie trzeba było żonglować dyskietkami przy fatality w mk2, wypas ;) Grywam w rpg, rst, fps i inne byle było coś do pokombinowania. Ostatnio wróciłem do World of Tanks, latam też trochę w Elite Dangerous. I też męczy mnie obecny brak czasu na granie, dawniej to kurła było ;)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: MateuszSz »

Ja również wróciłem i trochę pogrywam w World of Tanks obecnie bo to jedyna gra która nie wymusza na mnie długiej gry bo czasu na granie jest tyle co nic :lol:
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Umbur »

Maran_hand pisze:
22 lis 2018, 15:09
Umbur ;)
Tak jak cytował Ximad. Nie pisałem, że to równoznaczne, ale to rzeczy idące ze sobą w parze. A swoją drogą granie to też dobry trening dla umysłu. :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry, konsole, PC-ty i takie tam

Post autor: Zxc843 »

Ja sobie pogrywam czasem w sumie to we wszystko znane oprócz falloutów, bf'ów, i wiedźminów. Najwięcej godzin potwierdzone mam to w CS GO
Jak ktoś ma steama , to zapraszam dodać do znajomych
https://steamcommunity.com/id/MarTin8433
( To ja jakby co :D)
KRAKÓW
ODPOWIEDZ