Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Piszta co chceta ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
Podpinam telefon do oryginalnej, dedykowanej ładowarki. Ładowarka ładuje chwilę, po czym wyłącza się system ( android 8.1 ). Pojawia się bateryjka i na niej pokazany proces, że się ładuje. Po 2 - 3 min nagle ERROR i rozpoczyna się upływ. Jakby ładowarka zasysała energię zamiast ładować. I to w takim tempie, że pojawia się kolejny komunikat, że system odciął zasilanie by nie przegrzać baterii.
O co kurcze chodzi? Jakaś apka w tle zakłóca?
Z inną, nie dedykowaną ladowarką jest to samo.
Telefon ładuje się do końca i bez problemów, tylko jak wejdzie w jakiś dziwny tryb awaryjny-bezpieczeństwa. A wchodzi jak całkiem rozładuje baterię do zera. O co kamon?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Telefon normalnie się ładuje, bez problemów, ale jak się go wyłączy, czyli odetnie od androida i internetu. A więc tu jest przyczyna...
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Zrobiłem zdjęcie ładowarki, ale muszę je teraz jakoś zmniejszyć by było lżejsze, bo nie wchodzi. Znajdę apke do zmniejszania to za raz wkleje.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

Wejdz do ustawien androida i zobacz czy w zuzyciu baterii nie ma wysoko jakiejs nieznanej aplikacji. Jezeli nie to zaczalbym od przywrocenia ustawien fabrycznych telefonu (to wywali niefabryczne apki). Jezeli masz dodatkowa karte pamieci w telefonie to tez ja wyjmij bo na niej moze cos siedziec i po restarcie telefonu wroci problem.
Jak te kroki nie pomoga to daj znac, mozna dalej szukac problemu. Reset jest najszybszy wiec warto zanim zaczniesz podejrzewac hardware.
Ile czasu laduje ci telefon jak jest wylaczony? Jezeli bardzo dlugo to moze byc kwestia styku portu usb-c i ladowarki.
Ladowarka 1,8a powinna ladowac szybciej niz sie telefon rozladowuje, chyba ze ladujesz ja ponizej 10% aku lub masz cos bardzo pradozernego w telefonie.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Zrobiłem twardy reset i jest to samo - tel sam wyłącza system. W trakcie procesu ładowania niekiedy zamiast animacji napełniania baterii wyskakuje animacja, że coś z napięciem nie tak - taka bateryjka a w niej piorun i niska zawartość czerwonej cieczy. Jak ładuje prawidłowo to jest bateryjka a w niej ciecz i procenty napełniania, a nie piorun.

Dane ładowarki ( chciałem dać fotke, ale nie umiem zmniejszyć. )
Fast Charger 3.0
5v/7v/9v/12v = 2A

Narazie jest bez karty SIM. Z neta korzystam z wi-fi. Ładowarka jak już zacznie prawidłowo ładować to ładnie ładuje - nie za wolno.
Wszystko jest git, jak sam wyłączę tel. przed ładowaniem.

Dziwne...
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Yin »

To może być uszkodzony port ładowania. W obu ładowarkach stosujesz ten sam kabel?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

Skoro to nie kwestia systemu i probowales 2 ladowarki to tez bym obstawial port ladowania. Sprobuj na poczatek go przeczyscic alkoholem izopropylowym.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Spróbuję przemyć. Dzięki. Kabel za każdym razem ten sam. Ale kurcze on jest nowy.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Przemyłem. Zpsikałem gniazdo, wtyki z obu stron i to samo. Może faktycznie kabel. Ale nie mam zapasowego, musiałbym kupić i sprawdzić. Przy okazji kupię. Bo jak wyłączę telefon, to wszystko gra tel się ładuje.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: WojtekErnest »

zeeltom pisze:
20 lut 2019, 18:45
Mnie to wygląda na za mały prąd z ładowarki,
Też tak sądzę. Powód nie musi być oczywisty, bo wpływ na to ma kabel i konstrukcja telefonu, który po prostu nie jest przygotowany do ładowania dużym prądem. Co to za model telefonu ? Prosto z Ali ? Nie masz wyjścia, musisz pożyczyć inny kabel którym ktoś inny ładuje skutecznie z prądem ponad 1A.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: tatar »

Jak znam życie,henio nawgrywał przeróżnych aplikacji,które działając w tle powodują przegrzewanie się procesora w telefonie i taki jest efekt.Skutecznym sposobem na poprawę jest zwykle skorzystanie z aplikacji/jeżeli nie ma w telefonie/ Cooler Master.która między innymi, pokaże ,zbyt obciążające telefon aplikacje i pozwoli je ewentualnie wyeliminować :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: WojtekErnest »

Nie mozna tego wykluczyć, ale zamiast 'na czuja' sprawdzać stan ładowania, warto mieć prosty mierniczek. Wej USB -> wyjście USB (oczywiście konieczna przejsciówka na microusb) . I widać zarówno napięcie ładowarki przy danym obciążeniu, jak i skuteczność ładowania.
To przykład jednego z wielu modeli dostępnych obecnie na rynku.
Załączniki
tester.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Zmieniło sie. Teraz telefon nawet po całkowitym wyłączeniu, też się rozładowuje w trakcie ładowania. 😞
Potrafi w ciągu 3min rozładować się o 5%. Faktycznie może to być kabel, bo to jest zmienne i nie widać w tym jakiejś logiki.
To nie jest na pewno wina aplikacji, bo jak pisałem wcześniej, zrobiłem twardy reset telefonu i jest to samo, nawet jak ma telefon tylko apki fabryczne.
Kupiłem go na Aliexpress. Z dwóch różnych ładowarek jest to samo. Ładowarka fabryczna ma takie cechy:

5V=3000mA
7V=3000mA
9V=2700mA
12V=2000mA

Także to nie jest raczej ładowarka.
Coś nie styka. Albo port, albo kabel. Bo jak się nagrzeje po takim szybkim rozładowaniu, to zaczyna ładować. Bo jest tak, że jak bateria ma już zero, to zaskakuje i ładuje. Albo dzięki nagrzaniu się, albo... hu wie o co chodzi. Oczywiście system biosu tel. nie dopuszcza do nadmiernego przegrzania, bo alert wyskakuje i odcina.
Generalnie telefon bardzo fajny i lepszego bym nie kupił. Taki trochę prezent sobie sprawilem, po 20 latach płacenia ZUSów i podatków, bo nie miałem można powiedzieć normalnego telefonu. Specjalnie dla symbolu go kupiłem za pieniądze które państwo mi zabrało i jeszcze w hmm mi wisi. Z myślą pod ebike go kupiłem i zamiast laptopa. Ma żadko spotykany ekran 6" i jest pancerny. W ogole, to jest niespotykany, żadki telefon dla armii. No ale kuźwa co z tym ładowaniem ? Na serwis nie ma szans. Zaraz jadę do miasta po kabel. Na pełnej piź***ie tam wjadę. 😎
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

Wejdź jeszcze do ustawień andka i wyłącz opcje szybkiego ładowania, może po prostu ten tryb u Ciebie nie działa poprawnie a w zwykłym będzie ładować?
To masz w ustawieniach/konserwacja/bateria/zaawanasowane/szybkie ładowania kablowe

Problem z szybkim łądowaniem może też wynikać z tego, że jest słaby styk kabel->port ładowania.
Może czasami działa dlatego że lepiej/gorzej wepchniesz kabel w port a nie dlatego że sie rozgrzało czy nie. Mam taką ładowarkę która działa tylko wteknięta na wprost w gniazdo, lekki ruch i przestaje ładować.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Kupiłem kabel, kupiłem nową, dobrej firmy ładowarkę wysoko-pradowa do samochodu 3,4A ( bo i tak musiałem kupić ) i dokładnie jest to samo. Na każdej ładowarce, czy kablu. Zainstalowałem apke AccuBattery na której wszystko dokładnie widać ( oczywiście póki nie wyłączy systemu ) i jest tak, że prąd ładowania się zmienia raz jest +400 mA, raz leci na minusie - 190 mA, by po chwili wyskoczyło +1050 mA i wówczas cyk wyłącza telefon 😞
Napisałem między czasie do chińczyka i raczej założę spór...
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

Jak masz blisko to podejdź do jakiegoś serwisu gsm sprawdzą Ci moduł ładowania zanim chinczyk odpisze
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Wiele wskazuje, że coś jest nie tak z portem, bo jak podpiąłem kamerę to ją raz widzi, raz nie.
Nawet otworzył mi plik z filmem i zaczął odtwarzać. Nie głupi ten telefon.
Nagrałem wszystko na video. Nawet ująłem jak wyskakuje alert o nagrzanej baterii i niebezpieczeństwie.
Wyślę mu filmik, ale to dopiero za parę dni, bo nie mam dostępu do komputera.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

100 % port! Bo się nawet rusza na boki. Wtyczka w nim siedzi zatrzaśnięta mocno, a cały port rusza się z wtyczką!
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: mr_x »

RoHS robi swoje, micro USB też. Widziałem już dziesiątki telefonów uwalonych w ten sposób.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Przyjrzałem się uważnie portowi mikro USB. Próbowałem go poruszyć wykałaczką, ale ani drgnie. Siedzi mocno. To jednka wtyczka się ruszała, ale widocznie coś w tym porcie nie łączy. No bo skoro raz widzi podpięta kamere, a raz nie.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Założyłem spór na Aliexpress
Zrobiłem filmik, fotki i dałem opis.
Chiński Brat jest już mi w stanie oddać 170 zł, ale proszę go o więcej bo nie wiem czy w ogóle będzie możliwa naprawa telefonu. Chciałem na początku zwrot całej należności, ale się nie da. Mogę mu odesłać do Chin telefon, a on mi wyśle nowy, co się zupełnie nie kalkuluje, bo ja pokrywam koszt wysyłki i drugi raz cło zapłacę, to znaczy VAT. No i nie ma 100% pewności, że mi znów nie przyślą feralnego, czy też moja wysyłka gdzieś nie zginie. Takie ryzyko kupowania na Aliexpress. Niestety.
Ale jestem dobrej myśli. Pojadę do dobrego serwisu GSM i mi może coś poradzą i nie zedrą.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Yin »

Pewnie wlutują port i wstawią nowy, napisz jaki to konkretnie model telefonu może ktoś skorzysta i się nie natnie na potencjalny feler.

Btw. Nie radzę stosować z uwagi na baterię i wyświetlacz ale jako ciekawostka: jeśli dobrze pamiętam w jakimś xboxie był permanentny problem z tym że konsola miała tragiczne luty i co jakiś czas pomarańczowym światłem sygnalizowała awarię. Jakie było na to lekarstwo? Ludki wsadzali konsolę do piekarnika na 10 min na jakaś temperaturę, luty się upłynniały i podobno pomagało :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

To rzadki telefon. Wątpię czy ktoś w ogóle zna tą firmę i będzie chciał kupować. Dzwoniłem po różnych serwisach tylko jeden się może podejmie naprawy. Reszta wógle nie zna marki. Musiałem ze trzy razy powtarzać jaka.
Powiem markę na forum i zaraz będą wszyscy rżeć. A mi właśnie telefon się bardzo podoba i jak mi naprawią, to nie chce innego na świecie. Podpowiem, że waży blisko 300g i ma ekran 6 cali i z pancernych przebija obecnie w tej cenie wszytko. No tylko ten nieszczęsny port usb...
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

Yin to byla tez metoda w starszych lapkach na naprawe zintegrowanych kart graficznych, probowalem, faktycznie dzialalo. Chalupnicza naprawa na przedluzenie zycia o kilka tygodni/miesiecy.
Henio co Cie rzenie obchodzi, kupujesz na co masz ochote, wyhoduj pare jajek bo sie za bardzo opinii boisz ;) podaj model to moze da sie sprawdzic czy modul ladujacy jest uniwersalny, to wtedy naprawa polega tylko na otwarciu telefonu i wlutowaniu nowego. jezeli telefon jest wodoszczelny to gorzej bo otwarcie i zamkniecie przez serwis juz nie bedzie fabryczne, no ale wyboru za bardzo nie masz.
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Hurczak »

Ja miałem taki efekt w tablecie samsunga, nawet potrafiła bateria spaść o 80% w ciągu kilku minut. Uwalone było właśnie gniazdo usb, z tym że to był cały moduł, który zwyczajnie wymienili w serwisie.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Wodoszczelny i to w ciul. A jakby dać troszkę silikonu? Wezmę ze sobą i serwisanta nakłonię.
Dzięki za podpowiedzi. Ja myślę Xiamad, że Ty masz serwis GSM, tak jakoś czuję, albo się dobrze znasz ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Hurczak pisze:
25 lut 2019, 21:12
Ja miałem taki efekt w tablecie samsunga, nawet potrafiła bateria spaść o 80% w ciągu kilku minut. Uwalone było właśnie gniazdo usb, z tym że to był cały moduł, który zwyczajnie wymienili w serwisie.
To samo jest właśnie! Jakby upływ nagły. Cyk i nie ładuje tylko ucieka z baterii.
Czyli moduł.
Dzięki
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

Nie mam ale serwisowalem komputery, w tym troche laptopow i telefonow, wiec cos tam mi w pamieci zostalo. Kumpel ma kilka serwisow w Poznaniu i rozmawialem z nim na temat otwierania tych wodoszczelnych xperii popularnych pare lat temu. Oni to otwarza i zamkna bez silikonu, to sie zgrzewa, ale niestety problemy z praca dotyku i brak 100% szczelnosci to problemy ktore moga sie pojawic, dlatego niechetnie sie za to biora.
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: mr_x »

Czy ten telefon to jakiś Overmax Vertis?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

mr_x pisze:
25 lut 2019, 21:31
Czy ten telefon to jakiś Overmax Vertis?
Nie. Szukałem na Ali samych modułów do tego modelu i nie znalazłem. Czyli raczej w ciemnej dupie jestem... :roll:
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: verre »

Cubot King Kong ?
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

verre pisze:
25 lut 2019, 21:44
Cubot King Kong ?
Tyż nie :D
Kto odgadnie ten dostanie go gratis do naprawy :D
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: ximad »

jakis oppo?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: verre »

Oppo za drogie predzej Evolveo 😎
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

gdzie tam, ani jeden ani drugi :D

A może moduł dopasuje się z innego modelu?
Albo się go jakoś naprawi...
Kurczę, zawsze jest jakieś wyjście...
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Tooropek »

HomTom? Ten pancerny?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Umbur »

Może w końcu Henio napiszesz co to za marka, bo chłopaki będą tak tydzień zgadywać. Chyba że w kolejnym temacie chcesz nabijać posty. :D
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: WojtekErnest »

No-name chinskie krzaczki..... tanie modele przeznaczone do krotkich eksploatacji. Moga pochodzic z hurtowego rynku wtornego bo mają czesto wady nie utrudniajace dzwonienia. Jest na to rynek dla tych co mają kilka tel w zaleznosci od grup "znajomych" z ktorymi potrzebują kontaktu. Czyli zmiana MAC adresu :-) Wtedy służby roznych krajów mają trudniej.
Lub wersja przeznaczona na rynek chinski z Wielkim Bratem zaszytym w srodku..
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Bylem w serwisie i niestety gosciu nie chce sie podjac naprawy...
Lipa troche...
Szukalem na Ali takich portow, ale nie znalazlem.
Kupilem sobie narzedzia do rozkrecenia i chyba sam sie podejme naprawy. A mam inne wyjscie...
Rozkrece, wyjme port i wsadze go do piekarnika na 120 stopni... albo co innego zrobic?
W ciemnej dupie jestem...
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Juz pozamiatane. Po telefonie. Widac nie byl mi pisany.
Zaraz go dobije mlotkiem i bedzie po wszystkim. Nie udalo sie naprawic... jeszcze przy okazji ekran sie uszkodzil. Amen
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: mr_x »

Grzałeś go w piekarniku?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Nie, nie grzalem w piekarniku. Ostatecznie nie odwazylem sie na to. Obejrzalem pod lupa, przeczyscilem styki i skrecilem z powrotem, z tym, ze blednie i uszkodzilem ekran.
Jak myslicie, jest szansa sprzedac go jako dawce?
Telefon bardzo rzadki no i ma mocna 5500 mAh baterie. Wszystko w nim gra procz portu no i teraz uszkodzonego ekranu. Czy sie nie wydurniac i go nawet nie wystawiac? Opchnalbym go nawet za 1/5 ceny. Moze komus do serwisu sie przyda na srubki...
Ale sie kurcze nacieszylem telefonem...
To DOOGEE S70 lite
Taki se fundnalem od ust odejmujac, bo w zyciu nie mialem porzadnego telefonu i widac miec nie bede ☹
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Goliath »

:( "drogo" Cię ta lekcja kosztowała... coś koło 1000zł :|
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: tatar »

Uff .Dobrnęliśmy do finału :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Maran_hand »

henio-EV-Maniak pisze:
26 lut 2019, 15:06
Nie, nie grzalem w piekarniku. Ostatecznie nie odwazylem sie na to. Obejrzalem pod lupa, przeczyscilem styki i skrecilem z powrotem, z tym, ze blednie i uszkodzilem ekran.
Jak myslicie, jest szansa sprzedac go jako dawce?
Telefon bardzo rzadki no i ma mocna 5500 mAh baterie. Wszystko w nim gra procz portu no i teraz uszkodzonego ekranu. Czy sie nie wydurniac i go nawet nie wystawiac? Opchnalbym go nawet za 1/5 ceny. Moze komus do serwisu sie przyda na srubki...
Ale sie kurcze nacieszylem telefonem...
To DOOGEE S70 lite
Taki se fundnalem od ust odejmujac, bo w zyciu nie mialem porzadnego telefonu i widac miec nie bede ☹
Heniu długo go miałeś? Jak się spisywał?
Ja wczoraj też odważyłem się na zakup telefonu tej "egzotycznej" marki.
P.S. doczytałem, był nowy :( Doogee ma swoje przedstawicielstwo i swój serwis w PL. Chyba najlepsza opcja a od Chińczyka oczekuj pokrycia kosztów naprawy na podstawie przedstawionego rachunku. Tylko musisz zatrzeć ślady własnej działalności..
Masz ładowanie indukcyjne, więc jakiś ratunek był. Z ekranem gorzej, ale z tego co czytałem w necie, telefony tej marki są stosunkowo łatwo rozbieralne. Można zakupić ekran na Ali i wymienić. No chyba , że się mylę..
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Maran_hand pisze:
26 lut 2019, 15:58
henio-EV-Maniak pisze:
26 lut 2019, 15:06
Nie, nie grzalem w piekarniku. Ostatecznie nie odwazylem sie na to. Obejrzalem pod lupa, przeczyscilem styki i skrecilem z powrotem, z tym, ze blednie i uszkodzilem ekran.
Jak myslicie, jest szansa sprzedac go jako dawce?
Telefon bardzo rzadki no i ma mocna 5500 mAh baterie. Wszystko w nim gra procz portu no i teraz uszkodzonego ekranu. Czy sie nie wydurniac i go nawet nie wystawiac? Opchnalbym go nawet za 1/5 ceny. Moze komus do serwisu sie przyda na srubki...
Ale sie kurcze nacieszylem telefonem...
To DOOGEE S70 lite
Taki se fundnalem od ust odejmujac, bo w zyciu nie mialem porzadnego telefonu i widac miec nie bede ☹
Heniu długo go miałeś? Jak się spisywał?
Ja wczoraj też odważyłem się na zakup telefonu tej "egzotycznej" marki.
P.S. doczytałem, był nowy :( Doogee ma swoje przedstawicielstwo i swój serwis w PL. Chyba najlepsza opcja a od Chińczyka oczekuj pokrycia kosztów naprawy na podstawie przedstawionego rachunku. Tylko musisz zatrzeć ślady własnej działalności..
Masz ładowanie indukcyjne, więc jakiś ratunek był. Z ekranem gorzej, ale z tego co czytałem w necie, telefony tej marki są stosunkowo łatwo rozbieralne. Można zakupić ekran na Ali i wymienić. No chyba , że się mylę..
Dzwonilem do przedstawicieli i serwisu doogeee juz wczesniej, ale powiedzieli, ze nie obejmuje gwarancja telefonow nie zakupionych u nich.
Tel. ogolnie bardzo fajny.
Nie ma do niego nigdzie portu mikro-usb, watpie, ze znajde ekran.
Ogolnie lipna sytuacja...
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Maran_hand »

A pytałeś w ich serwisie o części lub naprawę poza gwarancyjną?
S 70 można kupić z polskiej dystrybucji więc części muszą mieć
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: Yin »

Miałem kiedyś telefon DOOGEE, miał problem z mikrofonem - rozmówca po drugiej stronie słabo mnie odbierał. Szkoda ekranu bo z portem coś by się zrobiło. Nawet od biedy można by ładować batkę przez zewnętrzną przetwornicę np: https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 3e57ca9ceb. Ekran ma od wewnątrz jakieś oznaczenia? Może jest stosowany w paru modelach i da się zrobić podmiankę z jakiegoś np zalanego.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

Dzieki Chlopaki za wsparcie. ( nie dotyczy tatara, ktore glupio rzy w postach i jeszcze mi usuwa wypowiedzi. Zaraz napisze do Tasa skarge na ciebie, bo widac ze na moda sie nie nadajesz. )
Dzwonilem do serwisu Doogeee Polska przed chwila i powiedzieli, ze czesci zamiennych jeszcze do s70 nie ma, bo to nowy model. Beda za 2-3 tyg. Tez mi powiedzieli, ze nie oplaca sie repwrowac bo ekran kolo 200-300 i port tez kolo tego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Telefon rozładowuje się podczas ładowania

Post autor: EV-Maniak »

tatar pisze:
26 lut 2019, 15:38
Uff .Dobrnęliśmy do finału :D
Ciebie to cieszy, nie...?


^^^^^^^
napisalem takiego posta a tatar mi go usunal

edit

skarga poszla do administracji
Zablokowany