Patent na oslone blotnikow

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Patent na oslone blotnikow

Post autor: EV-Maniak »

Macie moze patent jak zrobic, mozliwie latwo i nie drogo estetyczne oslony krawedzi blotnikow?
No jak mi pokorodowaly po zimie - masakra! Babel na bablu!
Wala tej soli barany, a potem po zimie auto nie do poznania. Powinni jakies odszkodowania placic matoly.
Gdziesz to sola w XXI w. sypac. Powinna byc jakas inna technologia rozpuszczania lodu z ulic.
Niekiedy mozna kupic dedykowane pod dane auto oslony i to nawet z blachy nierdzewnej, ale jak jest rzadkie auto, to nie ma szans - trzeba samemu robic. Tylko z czego i jak? Najlepszy bylby plastik lub gruba tasma naklejana i formowana na cieplo, tak mysle. A wy jakie macie sposoby? Pewnie palnik, albo samochod do zyda. Nic z tych rzeczy, auto chodzi jak zegareczek, mechanicznie nie do zajechania, tylko te krawedzie blotnikow... Do lakiernika dasz, to znow po sezonie wszystko wylizie. Tylko nakladki.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: ximad »

Zrob se z zywicy jak skrzynke do ebike.
Pogoogluj sobie na forach samochodowych, ale nie "zgadnij jaki mam samochod" tylko szukaj porad do konretnego modelu.
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: Dede »

Ja polecam jakieś plastki sa do kupienia dla różnych modeli cos ala cross.
Jeśli chcesz naprawiać element karoserii to należy wyczyścić do surowej blachy i pomalować podkładem epoxydem z utwardzacem. Po malowaniu odczekać min jeden dzień, jak jest dziura to użyć żywicy z mata szklaną.
Później możemy użyć szpachle i umiejętności szlifowania i ponownie użyć podkładu epoxydowy z utwardzacem.
I od środka użyć zestawu do konserwacji podwozia jak tego nie zrobimy od środka nadkola to ponownie będzie rdza po zimie.

Do malaowania nawierzchniowo mogę pomóc to zależy jaki masz kolor i umiejętnośi lakierowana i akcesoriów do lakierowana.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: EV-Maniak »

Dzieki Dede za fachowa podpowiedz.
Raczej bym sie sklanial przy plastiku. Duzy, solidny zalatwi sprawe. Taki wlasnie ala cross. Wiadomo, pod plastikiem dobrze obskrobie i zabezpiecze zeby nie gnilo. Co moge i potrafie, to samemu rzezbie - lubie dlubac przy aucie. Ostatnio nawet sam spod zbezpieczalem, progi i profile.
Model auta to Honda CRV I 2000r. Stary, ale bardzo go lubie, chodzi jak zegareczek. Zagazowany na trasie w 9 mi sie miesci 🙂
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: EV-Maniak »

Przeszukałem całego interneta i nie znalazłem do mojego modelu listw ochronnych na błotniki :(
A można wydrukować na drukarce 3D? Jak myślicie?
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: maciek72 »

Co to za model?Już kiedyś czegoś szukałeś na ali i nie było,mimo że wszyscy znajdowali:)
MACIEK
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: EV-Maniak »

Model Honda CRV I 2000r

Tylko nie chodzi o te fabryczne osłony co już są i je można kupić, tylko o dodatkowe na krawędzie tylnych nadkoli błotników. Coś takiego jak na tej stronie, ale do mojego modelu:

https://www.c-t-s.pl/produkty/wyposazen ... lotnik?p=3
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: Przemek »

jak masz problem z dostaniem oryginałów to może dobrym rozwiązaniem będzie sposób kolegi Vere na bidon, zrobić kopyto/kopyta jakie chcesz i wysłać na formowanie podobno robią za przysłowiowe grosze, ale z tego co kojarzę blacha pod tymi osłonami gnije jeszcze bardziej bo jest tam non stop wilgoć, no chyba że sie super uszczelni / przyklei
dobrze ze mam auta w ocynku :)
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: granada »

Pod tym plastikiem to cała sól sie bedzie zbierać i bedzie gniło na potęgę ;) Zbuduj sobie mini piaskarkę wypiaskuj rant na to daj podkład reaktywny, epoxydowy i lakier. Po tym masz spokój na lata ;) Żadne brunoxy i inne pierdy nie mają sensu, ma sens albo wyciąć rdzę albo jak nie ma dziór to piach :)
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: Hurczak »

Ale po co chcesz osłony robić? Wyrżnąć rudą, naprawić, polakierować i jeździć. Wiek auta robi swoje, mi też progi po 18 latach zaczęły gnić mimo, że auto ocynkowane.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Patent na oslone blotnikow

Post autor: EV-Maniak »

Chce wszystko sam ogarnac. Boje sie dawac do niesprawdzonego lakiernika. Zrobi jedno, a rozpierniczy drugie - plastiki, zatrzaski, zderzak gdzies mi zadrze i powie panie tak juz bylo. Koledze elektryke w aucie naprawial gosciu. Niby dobry, wszyscy go chwala, elektryke zrobil, ale jak on mu to wszystko poskladal - masakra, auto nie do poznania.
Epoksy mam, reszte chemi dokupie i bede dziala. Brunox faktycznie to szajs. Piaskarka na pewno super sprawa, ale nie mam pojecia jak to ogarnac by nie zniszczyc czegos po drodze.
Plan mam taki: porzadnie oczycic i zabezpieczyc a potem na to dodatkowo plastikowa oslona na super klej by wilgoc nieszla. Tak mysle. Dzieki za podpowiedzi Chlopaki 👍😉
ODPOWIEDZ