Kamera samochodowa/parkingowa

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

Witajcie, pisze bo szlag mnie trafia.... qurła mać ... w ciągu tygodnia mam dwie obcierki parkingowe na samochodzie dobrze że "upatrzyli" sobie tylny błotnik.
muszę kupić kamerkę samochodowa ale że naczytałem sie o sprzętach i jedni piszą że poniżej 1000zł niema nic przyzwoicie nagrywającego a inni piszą że to nie National geografic żeby robić fantastyczne filmy.
założenia mam takie
obraz - wystarczający czytelny by odczytać rejestracje
kamera przód i tył
tryb parkingowy nagrywanie non stop
znalazłem teką
https://allegro.pl/oferta/rejestrator-s ... 7794978531
cena rozsądna
podzielcie sie wiedzą doradźcie co wybrać
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: EV-Maniak »

Moim zdaniem znakomita, az za dobra. Ja mam zdecydowanie gorsza, a juz nie jednego debila nagralem. Na szczescie mnie nikt nie otarl, bo bym go zaj...bal 😎
Nie no przesadzam oczywiscie, ale strzala by na pewno zarobil 😎
Ostatnio zmieniony 09 mar 2019, 16:52 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

qurła 2 x w tygodniu co się qurła uwzięli, auto 2 miesiące to za rok będzie jak rat wyglądać drugie stoi 10 lat i nikt nie tyrpnoł
normalnie ciśnienie 200 na 500
muszę sie napić nie chce ale muszę qurła qurła
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: EV-Maniak »

Spoczko. Dorwiesz chama na spokojnie i za wszystko z nawiazka zaplaci. Qurla yebani! 👍😎
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: TomaS »

Nowych błyszczacych samochodów wyjątkowo nie lubią to fakt. Mi po dwóch dniach jakiś zazdrosny sąsiad zrobił rysę kluczem pod blokiem na pół długości. Wiem co czujesz. Na szczęście rysa płytka i z pomocą przyszła metoda SSR i tanim kosztem bez ingerencji w lakier, samochód idealny nówka. Narazie spokój od pół roku 😉
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

zeeltom pisze:
10 mar 2019, 1:56
.....ale nigdzie po podają rozdzielczości matrycy, bo te 4k może być tylko interpolowane, ...
dzięki za techniczną uwagę ale z racji że znam sie na ty jak świnia na siodle nie mam pojęcia co to znaczy :)
jeden znajomy zapytał cytuję" gdzie / na czym ty te 4 k będziesz oglądał " oczywiście wplótł w wypowiedz qurła też nie wiem o co za bardzo chodzi :(
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

ok zakumalem, ale ja tego przecież na co dzień nie będę oglądał bo niby na hu..
a jak otworze to na kompie jak to będzie ? da sie oglądać/otworzyć te 4k jak znowu mi przydu..ą to muszę jakoś udokumentować przecierkę
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

no to chyba ją wezmę poczekam do wieczora i jak nikt nie wyrazi sprzeciwu to klepnę
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: tkoko »

Moim zdaniem nawet zwykłe HD Ci wystarczy. Będziesz miał mniejsze pliki, więc potrzebujesz mniejszą kartę do zapisu, a na dodatek zapiszesz więcej na karcie. Dodatkowo zapisywać możesz przy większej liczbie klatek na sekundę, co pozwala na ostrzejszy obraz szybko poruszających się przedmiotów. Kamerka będzie miała zapewne opcję zapisu w mniejszej rozdzielczości. Większą uwagę zwróciłbym na jakość obiektywu, jego kąty widzenia, oraz to czy w narożach obrazu jest ostrość, bo to może być Ci bardziej potrzebne do odczytania np. tablicy rejestracyjnej.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

tkoko pisze:
10 mar 2019, 15:29
Moim zdaniem nawet zwykłe HD Ci wystarczy.
miałbyś ochotę zetknąć na aledrogo i podlinkować coś co według Ciebie będzie wystarczające
wiem że masz doświadczenie w fotografii doradziłeś mi jak wybierałem rzutnik
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: ximad »

na rozdzielczosc nie patrz, 720p jest dostatecznie szczegolowe zeby odczytac rejestracje i widziec co sie dzialo. Juz wieksze znaczenie ma liczba fps bo to odpowiada za plynnosc obrazu i to czy jezeli z nagrania bedziesz chcial wyciagnac jedna klatke to czy znajdziesz jakas wyrazna zeby wydrukowac. Do popularniejszych modeli ludzie wrzucaja na youtuba nagrania przykladowe. Warto przejrzec, biorac pod uwage ze youtube dodatkowo kompresuje te nagrania.
Z parametrow interesuje Cie fps, kat nagrywania (im szerszy tym lepiej bo widac wie e co sie dzieje pobokach) oraz nagrywanie nocne (na rewelacje na ciemnym parkingu nie licz, na oswietlonej ulicy jest ok).
Mi w ciagu pierwszego roku ukradli kolpaki, obtarli samochod 2x z tej samej strony i mam dwie dlugie rysy na przedniej szybie. W 15-letnim oplu ktorego mialem 8 lat nic sie nie stalo. Dzieki za AC bo bym juz teraz naprawial po taniosci gdyby to szlo z wlasnej kieszeni.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

w rozsądnej cenie sprzedający o ile podają bo nie wszędzie to 30fps jest normą
nie wiem czy brać ą za 300 czy taką za 100
te na lusterko są nawet wygodne tylo że mam lusterko "aktywne" ściemnia sie itd więc nie bardzo je zasłaniać
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: tkoko »

Przejrzałem kilka kamerek do 300zł, o podobnych możliwościach do Pro Digital np.;
https://allegro.pl/oferta/kamera-samoch ... 7675461895
https://allegro.pl/oferta/kamera-samoch ... 7502981974
Podstawowy problem to "dorwanie" filmu, nagranego którąkolwiek kamerą do porównania, tak w dzień, jak i w nocy.
Musisz się trochę pobawić w znalezienie takich filmów. Wówczas porównujesz takie szczegóły jak;
kąt widzenia obiektywów - 170* będzie "lepszy" od 120*
winietowanie obiektywu - patrzysz np. na słupy czy narożniki domów będące na krawędzi obrazu, jak mocno są wygięte, im mniej tym lepiej.
aberracje - oglądając film jak wyżej, patrzysz czy (głównie) na narożach ekranu nie zmieniają się kolory, i nie rozmywa się obraz
jasność obiektywu - im "jaśniejszy" obiektyw tym więcej będzie widać w gorszych warunkach oświetlenia. Najlepiej gdybyś uzyskał film nakręcony np. w pokoju oświetlonym świeczką .
Dobrze by było gdyby kamerki nagrywały w podczerwieni, wówczas nawet bez oświetlenia powinien być widoczny obraz.
Co do kamerki w lusterku, to jedyna zaleta polega na tym, że brak dodatkowych "elementów" na szybie. Osobiście gdybym montował kamerkę w samochodzie, to raczej gdzieś w okolicy zagłówków tak by mieć szerszy widok na "okolicę"
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Maran_hand »

Przemek pisze:
10 mar 2019, 17:36
w rozsądnej cenie sprzedający o ile podają bo nie wszędzie to 30fps jest normą
nie wiem czy brać ą za 300 czy taką za 100
te na lusterko są nawet wygodne tylo że mam lusterko "aktywne" ściemnia sie itd więc nie bardzo je zasłaniać
Też mam lusterko fotochromatyczne ..czy jakoś tak.
Nie mniej kamerkę mam w nakładce na nim. Nie cierpię gdy coś mi się majta, dynda na szybie. Nie ma opcji bym puścił zasilanie do kamerki na jakimś kablu wzdłuż czy w poprzek szyby. A tak mam zrobione podpięcie które wychodzi z podsufitki więc go nie widzę. Dodatkowo jest tak podpięte, że po włączeniu zapłonu kamerka się uruchamia, po wyłączeniu jakiś czas jest jeszcze na zasilaniu z samochodu, następnie przechodzi na swoje i po wyładowaniu własnego aku przestaje działać. Nie mam obaw, że wyładuj aku z samochodu. Jest całkowicie bezobsługowa i co ważne nie zwraca niczyjej uwagi bo jest praktycznie nie widoczna. Polecam takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamera samochodowa/parkingowa

Post autor: Przemek »

dzięki Tkoko za 'analizę" chyba zdecyduję sie na tego overmax-a ponad 20 samych pozytywnych opinii 5/5 metalowa obudowa świadczy raczej na plus no i obiektyw klasy a+ i sensor sony, no i ta ciekawostka o zmianie pasa ruch
jeszcze raz dzięki za poświęcony czas
Maran_hand też nienawidzę dyndalców na lusterku :) i faktem jest ze ta na lusterko nie ingeruje w ergonomie tylko jak to będzie w nocy bo to moje lusterko niema takiego 'dzyndzla" do przełączania kąta odbicia by nie ślepiły światła z samochodów z tylu tylko sie ściemnia jak jest w tej lusterko kamerze ma taką funkcję
ODPOWIEDZ