Kosiarke mi kupic potrzeba

Piszta co chceta ;)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

Troche nietypowo ale jednak w tematyce forum:P moja prywatna "Thunderous Goddess " obwieściła dziś że wiosna nadchodzi i zadecydowała" że potrzebuje-my (ja XD ) nową kosiarke do trawy . Jakos ze względu na złapanego bakcyla EV oraz umiłowanie ciszy i czystego powietrza skłaniam sie ku kosiarkom akumulatorowym i tu pytanie do was drodzy forumowicze czy i jakich kosiarek akumulatorowych używacie lub jakie kosiarki możecie polecieć proszę opiszcie swoje doświadczenia /przemyślenia na ten temat.
Parametry jakie powinna spełniać rzeczona kosiarka to :
- własny napęd ,
- silnik BLDC , ( akumulator+ładowarka w zestawie - sie wie )
-szerokość koszenia ponad 40cm
-trwałość ( czyli żaden badziew co sie rozleci po roku )
Pozostałe nie wymieniam bo chyba oczywiste sa takie rzeczy jak regulacja wysokości koszenia czy posiadanie kosza itp
mam swoje typy ale najpierw chciałbym wasze opinie i faworytów zobaczyć.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

No to ja z innej beczki. Mam i polecam Landroid Vorx, automat WiFi itd.... 3 lata pracuje na 500 m trawy z różnymi przeszkodami terenowymi jak wyspy drzewa itp.
Nigdy nie miałem lepszej frajdy i ładniejsze go trawnika bez koszenia i łażenia samemu.
Dałem okazyjnie 2500 zł , cena normalna to OK 900euro. Warta każdej kasy.

https://worx-europe.com/en/landroid-rob ... wn-mowers/

Mam tą średnią ale starszy model. Czwarty rok na tym samym akumulator że, noże jeden komplet starczają na jeden sezon to OK 10 euro?l

O coś takiego https://allegro.pl/oferta/kosiarka-auto ... FdEALw_wcB

Programujeszi zapominasz, widzisz co robi nawet na odległość... Nie musi być taka bo od tego czasu pewnie wiele się zmieniło. Ale na pewno już zawsze automat
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

Jeszcze gdyby gotować potrafiły.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

zapominacie że lubuje sie w ciszy ten model...rogaty v2 nie spełnia tego warunku i jest trudny do kontrolowania , lubi tez wykoscic krzewy a to mogło by sie skończyć nie wesoło :P - odpada, automat tez ...odpada bo bo prócz koszenia trawy kosiarka ma spełniac funkcje "edukacyjna" :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

kosiarka ma spełniac funkcje "edukacyjna
Dzięki tym "kosiarką" ze zdjęcia, możesz prowadzić edukację seksualną

Tylko pamiętaj by podczas lekcji pokazowej , takiej nie przestraszyć! Bo Ci różki zostaną w dłoniach. :? :D
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

Bronek nie podejrzewałem cie że nalezysz do klubu wielbicieli trzody rogatej w dodatku w randze expert :P dyskusja schodzi na niebezpieczne rejony wrócmy do tematu
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: WojtekErnest »

Używamy z zadowoleniem Ryobi 36V. Wprawdzie bez Wifi i napedu wlasnego ale to solidna kontrukcja na maly trawnik ok 300 m. Mam inne narzedzia Ryobi i 3 aku.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Umbur »

Mam Bosch Rotak 37 Li z Olx za 300zł bez napędu. Mała działka więc więcej nie potrzeba, do koszenia może z 300m2. Przede wszystkim dużo przeszkód, dlatego jest spora różnica, bo się kabel wokół drzew nie plącze i nie hałasuje jak spalinówka.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: wwojciech »

A moze edukacyjnie zrobić taka:) silnik z modeli RC wraz ze sterownikiem. Do tego sklecic wedle zapotrzebowania akumulator. Czasem ludzie wywalaja cala kompletna kosiarke spalinowa- taka wyhaczyć jako bazę do przeróbki.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: tatar »

Używam kosiarki Makita model ELM 4110 i nie narzekam ani na wydajność ani na awaryjność.Szerokość koszenia 40/41/ cm,pojemny kosz,duża moc silnika.Trochę ciężka,ale można się przyzwyczaić,nie przeszkadza.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

Jako użytkownik wielu kosiarek i ostatnio w/w automatycznej . Byłem początkowo sceptyczny co do działania itp .

Pomijając autonomię i bajery , to konstruując można rozważyć inny sposób koszenia .
I zamiast stosować nóż ciężki wielki, jak w spalinowych czy mocnych elektrycznych , .Zastosować szybkoobrotowe żyletki jak w automatach . Trzy ostrza ( one sa luźne i mają cztery krawędzie tace które m/w obraca się raz na miesiąc .
Wada to trzeba uważać na kamienie itp .
Ale wtedy mały litowy akumulatorek daje ponad 2 godziny koszenia. Waga jest o wiele mniejsza itd ..

Ad samo koszenie , to trzeba to koszenie wykonywać często, ze względu na MULCZKOWANIE ,a nie zbieranie pokosu .
To inna ale naprawdę świetna opcja . Niestety bez automatu czeka nas koszenie co najmniej, raz na trzy dni . :(
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mel48 »

kupiłem taki zestaw w roku 2017[https://allegro.pl/oferta/kosa-spalinow ... lsrc=aw.ds][/url]
pod koniec sezonu padł silnik i dałem silnik modelarski i regulator
energie ćągnie z melexa - przewodem 10 metrów napięcie 48v +fotoogniwa
może w tym roku dam aku -bidon /vtc4 coś takiego jak glebor sprzedaje do rowerów
składam rower na bionxie -to będzie do kosiarki tez jak znalazł ;)
a powierzchnia około 50 ar -dom
a i kosze nią w 10 pasiekach kolo uli powierzchnia po 0,5-1,5 ar
Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 11:56 przez Mel48, łącznie zmieniany 1 raz.
LesnyJezdziec
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 11 lut 2019, 17:55

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: LesnyJezdziec »

Tanią używkę spalinową z napędem można znaleźć. Olej zmieniasz raz w roku letni SAE 30 za 7zl. No i parę litrów benzyny. Chodzi wiele lat, ewentualna naprawa, ostrzenie noża to banał i nie przejmujesz się ładowaniem i kablami. Chyba że masz mały ogródek to wtedy można myśleć nad elektryczną. Najbardziej ekonomiczne wydają się jednak faktycznie te kozy :D
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mel48 »

to wiem sąsiad ma 10 owiec i 1 tryka trawkę ma jak na polu golfowym czasami po moje trawie tez biegają -jak pastucha elektrycznego nie właczy to koszą u mnie za fi ,tylko ma bobków trochę na ziemi takie czarne małe kuleczki :lol:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2019, 11:06 przez Mel48, łącznie zmieniany 1 raz.
LesnyJezdziec
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 11 lut 2019, 17:55

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: LesnyJezdziec »

Moja spalinówka z napędem chodzi już chyba z 15 lat. Zawór dolotowy zaczął otwierać się za wcześnie i pluło benzyną przez tłumik- to spiłowałem trzonek zaworu i dalej działa...
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

Panowie !!!! Forum EBików a Wy tu o pierdząco-smrodzących maszynach .
Wliczając w to Kozy :D
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: WojtekErnest »

Bronek pisze:
20 mar 2019, 10:32
Panowie !!!! Forum EBików a Wy tu o pierdząco-smrodzących maszynach .
Wliczając w to Kozy :D
Dokładnie. Lepiej się przy okazji pochwalcie w których modelach podmienialiście AKU, lub podłączaliście zastępczy (+ i -) omijając CAN - jesli jest.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ePawel
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:34
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: ePawel »

W poprzednim roku kupiłem kosiarkę Ryobi 18v - powystawową za ok 200zł z przesyłką. Do tego dorobiłem aku na VTC4 zakupionych u Tasa - 5s6p. Do kosiarki weszło na styk mimo, że na sucho przymierzając było sporo luzu. Te 12aH starcza mi na spokojne prawie dwukrotne ogarnięcie mojego trawnika. Generalnie moc kosiarki wygląda na niezawielką w porównaniu do wcześniejszej przewodowej 1800w , ale jak nie dopuszczę do przerośnięcia trawy to robota idzie szybko i sprawnie. Najważniejsze, że jest bezprzewodowa i nie muszę rozwijać kilkadziesiąt metrów kabla, który się potem pląta miedzy krzewami i drzewami.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

moja obecną kosiarke "prawdziwe made in usa" B&S teśc przywióżł ze soba z stanów bodajże w..1987r wtedy podobno była jedyna w okolicy (dziś tez jest jedyna która tak kopci i hałasuje w calej okolicy :P ) służyła wiernie i dzielnie ale juz nie da sie jej odratować bez przeszczepu silnika , kosza , kółek noża i obudowy , ramy itd, porostu nadszedł juz czas na cos co nie zagłusza pierdzenia "ekologicznych kóz" sąsiada i przy okazji zakończy niecny proceder hazardowy pt kamień/papier/nożyce stawka ta sama od lat: kto ma jechać po paliwo do kosiarki :P wstepnie skłąniam sie ku kosiarkom greenworks GR2502907UC 60v i stiga Combi 43 S AE 80v obie maja własny naped akumulator/y i ładowarke w zestawie
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mariusz_p »

Pisałem tu wczoraj ale widzę, że post znikął ? :/

Mam kosiarkę greenworksa trzeci rok, akumulatorową. Seria pro 80V. Kupioną na wyprzedaży przed zimą. Powiem tak - nigdy więcej nie kupię sprzętu spalinowego dookoła domu.
Kosiarka ma 51cm, kosi równą godzinę, objeżdzam tym całą działkę (około 900m2 trawy) z mulczowaniem i zostaje jeszcze jakieś 30% baterii.
Brak smrodu, cisza, spokój, brak kabla, brak maintenance-u. Nie masz paliwa, podłączasz do gniazdka na godzinę i możesz jechać dalej. Same zalety.

I jest jeszcze jedna niepodważalna - taki sprzęt stoi w pionie pod scianą w garazu i nie zajmuje miejsca, czego nie zrobisz z kosiarką spalinową.

Oprócz ceny (ale dobra spalinówka też kosztuje około 2000PLN) wad nie widzę. Sprzęt wykonany super porządnie.

Dzisiaj nie zastanawiał bym się ani sekundy nad wyborem - no może rozważył bym robota, który kosi sam...
Załączniki
kosiara.jpg
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

Tu moja atakuje kota wracajac do bazy
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

widać tygrys czuje respekta XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: gienek333 »

Ja pierwszą kosiarkę na aku kupiłem kilkanaście lat temu. B&D chyba 33cm. Na giełdzie z wystawki z Niemiec za 80 zł, bez aku (żelowy 12V, silnik szczotkowy PM). Wcześniej miałem spalinową i elektryczną na kabel i do tych wynalazków na pewno nie wrócę. Aku zrobiłem z laptopowych 4S (ożywiła się). Chodzi do dzisiaj (dałem ją rodzicom). Teraz mam sterwinsa na 36V z silnikiem BLDC (kupiłem na złomie za 30 zł, bez aku i ładowarki). Chodzi na czym bądź co ma 36V (nie ma komunikacji z aku).
Ostatnio zmieniony 22 mar 2019, 8:58 przez gienek333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: EV-Maniak »

Ale takie kosiarki elektryczne-roboty dużej, nierównej i pełnej drzewek działki nie skoszą. Czy dadzą rade? Kuźwa jak ja żygam tym koszeniem. Już nawet sie zastnawiałem któregoś sezonu by zrobić spowalniacz wzrostu z rozcieńczonego randapu.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

henio-EV-Maniak pisze:
21 mar 2019, 22:07
Ale takie kosiarki elektryczne-roboty dużej, nierównej i pełnej drzewek działki nie skoszą. Czy dadzą rade? Kuźwa jak ja żygam tym koszeniem. Już nawet sie zastnawiałem któregoś sezonu by zrobić spowalniacz wzrostu z rozcieńczonego randapu.
Dają radę, zakupiłem już do obsadzonego starego ogrodu. Robisz wyspy, do tego może uderzać w przeszkody. Temat nie na to Forum
I to jest to... Nigdy nie miałem takiego trawnika. Wyjeżdża u mnie 2x na 1,5 h dziennie. Jak deszcz to się chowa.
Temat rzeka forum : https://www.roboter-forum.com/index.php ... m-modelle/
A do tego to miło patrzeć jak robót zapierdziela. Zawsze można go smarfonem uruchomić lub zatrzymać. Oprogramowanie, aplikacja XXI wiek. :lol:

Z kosiarkami autonomiczny i , to jak z ebikami, samochodami elektrycznymi, przeciwnicy nigdy ich nie mieli a tylko słyszeli... Kto raz spróbuję nie wróci do łażenia bez sensu po trawie. Oczywiście czasem trzeba tuninuwdzie dokosić. Albo zmienić nieznacznie konfigurację trawnika.
Zasada jest też inna niż tradycyjnego koszenia. Efekt polega na systematyczności koszenia. Przez pierwsze dwa trzy dni trawnik wygląda jak postrzępiony, potem jak pole golfowe
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, 22:52 przez Bronek, łącznie zmieniany 1 raz.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: gienek333 »

Ja koszę często (po koszeniu aku do ładowania i po do kosiarki). Nie zbieram trawy (jak gdzieś jest większa i po koszeniu widać że leży, to przejeżdżam kosiarką aż rozdrobni). Koszę na raty (po 10-20 minut) kosiarka stoi na ogrodzie, to jak wieczorem wyjdę pobawić się z psem, to trochę pobuczę. I mam psa, który czasem zostawia "twarde dowody", że dostaje jeść i automat by sobie nożyki połamał, albo zmulczował dowody :x .
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Rysiekkk »

WojtekErnest pisze:
20 mar 2019, 10:53
Dokładnie. Lepiej się przy okazji pochwalcie w których modelach podmienialiście AKU, lub podłączaliście zastępczy (+ i -) omijając CAN - jesli jest.
o to to to !

Za grosze można wyrwać zdekompletowane sprawne kosiarki bez bateryjek.... ale pewnie większość nie ruszy na nie oryginalnych / seryjnych bateryjkach :roll:
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mariusz_p »

henio-EV-Maniak pisze:
21 mar 2019, 22:07
Ale takie kosiarki elektryczne-roboty dużej, nierównej i pełnej drzewek działki nie skoszą. Czy dadzą rade? Kuźwa jak ja żygam tym koszeniem. Już nawet sie zastnawiałem któregoś sezonu by zrobić spowalniacz wzrostu z rozcieńczonego randapu.
Mógłbyś pozbyć się problemu z koszeniem na jakiś czas :D
ePawel
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:34
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: ePawel »

Rysiekkk pisze:
22 mar 2019, 8:06
WojtekErnest pisze:
20 mar 2019, 10:53
Dokładnie. Lepiej się przy okazji pochwalcie w których modelach podmienialiście AKU, lub podłączaliście zastępczy (+ i -) omijając CAN - jesli jest.
o to to to !

Za grosze można wyrwać zdekompletowane sprawne kosiarki bez bateryjek.... ale pewnie większość nie ruszy na nie oryginalnych / seryjnych bateryjkach :roll:
Kiedy szukałem kosiarki na aku, to jedynie o Ryobi wiedzialem, że ruszy na nieoryginalnym aku. Nie wiem jak inne np. Stiga, Worx, Bosch czy też bardziej budżetowe, które za niewielkie pieniądze można kupić bez osprzetu.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

obstawiam że raczej producenci dbaja o swoje kieszenie i mało który nie zakłada blokady przeciw "nieautoryzowanym" bateryjkom
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: EV-Maniak »

Temat jak najbardziej na nasze forum, przecież to pojazdyelektryczne.org, a kosiarka to też pojazd. Także piszta chłopy ile wlezie i zbieramy info na temat tych cudownych robotów, co od pracy odciążają. Bo są głosy, że niekoniecznie. Koniecznie i pewnie nie tyko ja jestem takiego zdania. Kiedyś, jak będę miał więcej kasiorki to se kupię takie cudo 👍
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mariusz_p »

Robotyzacja to przyszłość. Bez dwóch zdan
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: WojtekErnest »

ePawel pisze:
22 mar 2019, 11:13
[
Kiedy szukałem kosiarki na aku, to jedynie o Ryobi wiedzialem, że ruszy na nieoryginalnym aku. Nie wiem jak inne np. Stiga, Worx, Bosch czy też bardziej budżetowe, które za niewielkie pieniądze można kupić bez osprzetu.
Ryobi 18V latwo o podmiane bebechow. Ale 36V to juz niekoniecznie.
Jaki aku zmieniles i do jakiego modeliu ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Bronek »

Idealny układ w kosiarkach, jest podobny jak samochodach elektrycznych. ("nowe" 80/90%, ale pozostaje te 10% gdzie tylko "stare" da radę).
Dla wygody, komfortu, ciszy i spokoju - automat, ale też mała tradycyjna do sporadycznego dokoszenia miejsc, gdzie robót nie może dotrzeć. Ale to też kwestia konfiguracji ogrodu. Można go tak zaplanować, że wszystko załatwi robót.

Piszę to nie jako entuzjasta amator /teoretyk, ale od 3 lat nam robota i to najlepszy wybór.

PS. Ale np. odkurzacz - robót, nam się nie sprawdził. Czyli każdemu wg potrzeb.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mariusz_p »

Robot odkurzacz też polecam. Ale inteligentny ze skanowanie geometrii pomieszczeń. Wtedy masz prawie takie same efekty jak odkurzanie zwykłym. Ale podłoga musi być gladka
ePawel
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:34
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: ePawel »

WojtekErnest pisze:
23 mar 2019, 3:28
ePawel pisze:
22 mar 2019, 11:13
[
Kiedy szukałem kosiarki na aku, to jedynie o Ryobi wiedzialem, że ruszy na nieoryginalnym aku. Nie wiem jak inne np. Stiga, Worx, Bosch czy też bardziej budżetowe, które za niewielkie pieniądze można kupić bez osprzetu.
Ryobi 18V latwo o podmiane bebechow. Ale 36V to juz niekoniecznie.
Jaki aku zmieniles i do jakiego modeliu ?
Dokładnie to kupiłem:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/ryob ... 48824.html

Goła bez niczego bo i taka miała być.

Na sucho to mieściło się 35 ogniw.. zmniejszyłem do 30. Ledwo ledwo weszło. Generalnie to aku miał jeszcze służyć do roweru. w konfiguracji 2 x 18v .. ale jakoś nie wyszło. Rowery mam na 13s lub 14s.

I dlaczego 36v trudniej? Bo takiej też też szukałem. Ale poszedłem po taniości.. tak na pierwsze wypróbowanie.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: WojtekErnest »

36V mają CAN, i nie znalazlem jak dotąd potwierdzenia, ze można dowolnie zmieniac w nim (w pakiecie) ogniwa, bez unieruchomienia kontrolera BMS. Dotąd nie musialem tych pakietow regenerowac, mam 3 szt ale uzywam tez ich do pilarki akumulatorowej.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ePawel
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:34
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: ePawel »

Ciężko jest znaleźć jakieś dokładniejsze informacje na temat sprzętu akumulatorowego. Oryginalny aku choćby do Ryobi to koszt kilkuset zł. A pakowanie czegoś mniejszego do kosiarki niż aku z 10 ogniwami mija się z celem. Ostatnio była już okazja do wyciągnięcia sprzętu i popracowania nim chwilkę. Kilka fotek. Tak to wygląda. Przy 18v systemie Ryobi w sprzęcie jest tylko "+" i "-" więc aku samoróbka działa bez problemu. Nie podmieniałem ogniw z oryginalnego aku. Użyłem BMSa 5s 60A z funkcją balansowania za ok 3$ z aliexpress.
Załączniki
03.jpg
02.jpg
01.jpg
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: WojtekErnest »

W Ryobi 36V jest pakiet 10S2P i inny BMS i kontroler.
A tą 18 tke ladujesz oryginalną ładowarką Ryobi czy poza ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ePawel
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:34
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: ePawel »

Ten pakiet tj 5s6p ładuję - jeśli potrzebuję szybko to iChargerem 106 a jak mam czas to zwykłą ładowarką przeznaczoną do li-ion z napięciem 21v. Ona ma prąd ładowania tylko 1A. Używam jej również, do przerobionej na li-ion starej wkrętarki Einhell, w której padła bateria 18v ni-mh.
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Rysiekkk »

szklane kule na stół ;)

czy taka Ryobi 18V będzie działać na 8s ?
mam kilka niezagospodarowanych turnigów HC 4s... i chętnie zapodał bym 2szt ...tylko ciekawe czy pierwsze koszenie nie było by ostatnim ;)

bo na 4s to obawiam się, że nic nie pokoszę :roll:
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mr.Freeman »

Przerabiałem kosiarkę worx 36cm która była fabrycznie na 2x12v akku żelowe, tylko plus i minus, zrobiłem pakiet 7s7p z Sony VTC5, więc niemal 30V, śmiga już 2 rok, co 2 tygodnie ma non stop 2 godziny pracy. Nie przegrzewa się nic a nic a na mocy zyskała oj sporo.
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mr.Freeman »

Silnik szczotkowy ale solidny, bez przekładni jak w tych nowych worxach tylko prosto z wałka na nóż. On to przeżyje wszystko bo pierwsza chyba rozleci się ta plastikowa obudowa :)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

Sezon się powoli kończy..zarówno brykania na e-bike jak i koszenie trawska:P podsumuje mój wybór czyli STIGA 80V Combi 43 S AE . Plastiki sa , ok ostrza nawet bardziej niż ok - twardy skurczybyk nawet kontakt betonowa bryła ukryta w wysokiej trawienie nie zrobił na nim większego wrażenia. Kosiarka kosi aż miło 4Ah batka wystarczy na wykoszenie całego ogrodu + boisko piłkarskie moich urwisów razem jakiej 1000 -1200 m2. przyczepie sie do regulacji wysokości koszenia której to dźwignia sterczy na bok i podczas koszenia przy krzewach lubi się rozregulować gdy ja zaczepi gałąź . Cena mogła by być ..bardziej przyjazna dla portfela,nie mniej przyjemnie się nią kosi napęd robi dobra robotę . Najbardziej cenie w niej to że jest o wiele cichsza od spalinowych odpowiedników, nie kopci, nie smrodzi nie muszę jeździć na stacje po paliwo szarpać sznurka od rozruchu ani wymieniać po każdym sezonie oleju w silniku.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mariusz_p »

Inc0 pisze:
17 wrz 2019, 21:52
Sezon się powoli kończy..zarówno brykania na e-bike jak i koszenie trawska:P podsumuje mój wybór czyli STIGA 80V Combi 43 S AE . Plastiki sa , ok ostrza nawet bardziej niż ok - twardy skurczybyk nawet kontakt betonowa bryła ukryta w wysokiej trawienie nie zrobił na nim większego wrażenia. Kosiarka kosi aż miło 4Ah batka wystarczy na wykoszenie całego ogrodu + boisko piłkarskie moich urwisów razem jakiej 1000 -1200 m2. przyczepie sie do regulacji wysokości koszenia której to dźwignia sterczy na bok i podczas koszenia przy krzewach lubi się rozregulować gdy ja zaczepi gałąź . Cena mogła by być ..bardziej przyjazna dla portfela,nie mniej przyjemnie się nią kosi napęd robi dobra robotę . Najbardziej cenie w niej to że jest o wiele cichsza od spalinowych odpowiedników, nie kopci, nie smrodzi nie muszę jeździć na stacje po paliwo szarpać sznurka od rozruchu ani wymieniać po każdym sezonie oleju w silniku.
I jeszcze napisz, że może stać w garażu w pionie pod ścianą. I to jest dopiero moc :)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Inc0 »

co racja to racja! może stać na pionowo i moze przy tym byc poskłądana , choc u mnie w garażu ma dosć miejsca by stac na 4 kołach ale na zime obowiazkowo zostanie z pionowana
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mr.Freeman »

A jakies doswiadczenia z podkaszarkami akumulatorowymi macie ? Myslalem nad greenworks 60v tylko cena prawie 2 tys z dwoma akumulatorami 4Ah troche nie do przełknięcia:) Jak bym miał kosiarkę z tej serii razem z bateriami to inna sprawa dac za samą podkaszarkę 8 stówek.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: Mariusz_p »

Czaje się na dokompletowanie podkaszarki do zestawu. Greenworks 80v kosiarke mam. Kawał porządnej maszyny mogę powiedzieć śmiało po 2 latach użytkowania. Dobry zakup wart tych pieniędzy. Pierwszy zakup trochę boli ale potem tylko dokupujesz. Jak chcesz taniej to teraz jest dobry moment. Są przeceny. Poszukaj strony strefanowości.

Ogólnie dla mnie te urządzenia nie odstają od spalinowych, brak smrodu, paliwa, oleju, problemów z odpalaniem itp itd.
Jak chcesz lepiej tylko dobry robot.
Ogólnie firmę polecam. Dobry sprzęt.
Awatar użytkownika
KONDZIO-BIKE
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2018, 16:07

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: KONDZIO-BIKE »

...też mnie kiedyś zimową porą poniosło i wylicytowałem nowego Greenworks-a 40v za "pół ceny" (bez aku )...
0_0_productGfx_5a2055a30276d289682bd3242045c321.jpg
.
Niestety cała kabelko-logia "Won" i założony zwykły sterownik do szczotkowca +aku 10s4p vtc5
Po dwóch sezonach stwierdzam, że jest ok ALE :roll: ...apetyt rośnie więc czaję się na Greenworksa 80v w przystępnej cenie, oczywiście bez aku bo dla mnie aku 4ah to trochę mało...
Zastanawiam się jeszcze nad większym progresem, a dokładnie "kosiarko-dupowozem"...
Np. takie coś zakupić z popsutym motorem i wsadzić tam Mxus-a 3k :x
Przechwytywanie2333.PNG
Przechwytywanie2333.PNG (306.58 KiB) Przejrzano 15473 razy
lobo0
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kosiarke mi kupic potrzeba

Post autor: lobo0 »

Napisz coś więcej na temat tego sterownika, bo zastanawiam się czy do "szczotkowca" nie wystarczy podpiąć bezpośrednio swojej baterii 10s z włącznikiem (bez sterownika).
ODPOWIEDZ