Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Vegasnight9 »

Proponuję abyśmy wrzucali tutaj wyniki osiągów naszych ebike'ów :)

Apka Drag Racer: https://play.google.com/store/apps/deta ... acer&hl=pl

Obrazek
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Inc0 »

no cacy tylko jak tu porównywać damke 250W z henia naqurwiaczem :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Goliath »

...i jak interpretować wyniki :| Start z miejsca na samej manetce... czy ze wspomaganiem - pedałując :?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: WojtekErnest »

Goliath pisze:
24 kwie 2019, 22:19
...i jak interpretować wyniki :| Start z miejsca na samej manetce... czy ze wspomaganiem - pedałując :?
Rower to rower. Technika dowolna byle rowerem. Jesli to daje wyniki w postaci przyspieszenia a nie tylko predkosci max, to male lekkie konstrukcje z silnikiem przekladniowym nie sa bez szans, w porównaniu do kilkudziesiecio kg konstrukcji :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Umbur »

Aplikacja fajna, ale porównywanie trochę bez sensu. Mogę ustawić sterownik na maxa i zrobić mistrza prostej, ale przy normalnej jeździe te ustawienia nie mają racji bytu, a nie chce mi się ustawiać sterownika pod jeden test. :D :P
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: MixhaL »

Goliath pisze:
24 kwie 2019, 22:19
...i jak interpretować wyniki :| Start z miejsca na samej manetce... czy ze wspomaganiem - pedałując :?
Proponuję robić ona pomiary.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: WojtekErnest »

Umbur pisze:
25 kwie 2019, 6:49
..ustawić sterownik na maxa i zrobić mistrza prostej, ale przy normalnej jeździe te ustawienia nie mają racji bytu,
Ale to jest test na "start spod świateł" i jazdę 400 m. :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Umbur »

WojtekErnest pisze:
25 kwie 2019, 10:03
Umbur pisze:
25 kwie 2019, 6:49
..ustawić sterownik na maxa i zrobić mistrza prostej, ale przy normalnej jeździe te ustawienia nie mają racji bytu,
Ale to jest test na "start spod świateł" i jazdę 400 m. :-)
Też piszę, że nie chce mi się sterownika przestawiać na ten jeden test. :D
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Mitar »

Co za problem podać pomiar bez pedalowania i z :) ja sobie przy najbliższej okazji porobię testy.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: tkoko »

Dalej trzeba by podać, czy z wiatrem czy pod wiatr, rodzaj nawierzchni drogi, wagę roweru i rowerzysty itd. :D
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Inc0 »

...nachylenie gruntu, powierzchnia żagli , moc pojazdu holujacego..jak myslicie złote lambo sie nada? XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Vegasnight9 »

:) Mój wynik (płaski asfalt, bez wiatru) :

Obrazek
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
szkuba
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: szkuba »

Super apka musze sobie pomierzyć moje rowery ;) apropos porównań przyśpieszenia to 500watowa przekładniówka wygrywa z 750watowym Direct Drive do około 25km/h. Później dostaje zadyszki..
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: EV-Maniak »

Bardzo fajna apka . Wstępne pomiary robiłem już wcześniej , tylko różnie wychodzi . Czy ruszam na pedałach , czy nie , czy wogóle wspomagam . No i w moim przypadku czy z majdanem , czy majdan zdjąć na pomiary . No i najważniejsze Barmala przestawić na testy na 50A? Czy tak jak na co dzień jeżdżę - na 45A? Mogę też Max Moto podnieść i Moto Rated.
Pewnie wszystko zrobić by było na fula, tak , aby nie upalić niczego . No i chyba trzeba poćwiczyć trochę to ruszanie , bo zauważyłem , że byle ruch i już apka chodzi . Czyli raczej się nie da z wolnego startu .
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: tkoko »

Niedokładność GPS'a jest na tyle duża (3 - do kilkunastu metrów, w zależności od ilości satelitów łapiących sygnał), że pomiar na drodze kilku -kilkudziesięciu metrów jest obarczony bardzo dużą niedokładnością. Przy pomiarze bezpośrednio z "czujnika prędkości", pomiar będzie bardziej wiarygodny i powtarzalny :D
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: WojtekErnest »

No i dlatego pomiar dla nas mało atrakcyjny i trudny do porównań.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: EV-Maniak »

tkoko pisze:
26 kwie 2019, 16:57
Niedokładność GPS'a jest na tyle duża (3 - do kilkunastu metrów, w zależności od ilości satelitów łapiących sygnał), że pomiar na drodze kilku -kilkudziesięciu metrów jest obarczony bardzo dużą niedokładnością. Przy pomiarze bezpośrednio z "czujnika prędkości", pomiar będzie bardziej wiarygodny i powtarzalny :D
No właśnie , bo mi coś dziwnie wychodziło - raz więcej , raz mniej . W lesie więcej , na otwartym polu mniej . No i raz jak ruszyłem , to się załączył z dużym opuźnieniem.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Vegasnight9 »

Wiadomo że to nie DriftBox ale +/- pozwala poznać możliwości sprzętu i można sobie wyrobić zdanie jak mocna jest dana konfiguracja. Marudzicie za bardzo :) Jak sygnał satelitów jest 100% i włączona jest "duża dokładność" to błąd pomiarowy jest mały. Różnica kilku setnych sekundy nie ma znaczenia. Także Henio dawaj wynik :lol: Nie będziemy się śmiać żę Naqrwiacz nie ma tych 5s do 60km/h :P ;) :)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: TomaS »

Właśnie zawsze te wyniki z GPS to takie +/-20% dokładności, przy Galileo to będzie +/-5% więc już znacznie lepiej
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: EV-Maniak »

Vegasnight9 pisze:
26 kwie 2019, 21:30
Wiadomo że to nie DriftBox ale +/- pozwala poznać możliwości sprzętu i można sobie wyrobić zdanie jak mocna jest dana konfiguracja. Marudzicie za bardzo :) Jak sygnał satelitów jest 100% i włączona jest "duża dokładność" to błąd pomiarowy jest mały. Różnica kilku setnych sekundy nie ma znaczenia. Także Henio dawaj wynik :lol: Nie będziemy się śmiać żę Naqrwiacz nie ma tych 5s do 60km/h :P ;) :)
Test wykonany . Trochę mi nie wyszedł start na pedałach . Wcześniej uzyskiwałem do 20km/h 0,8s. Barmal 50A i max motor 100A. Wszystko na maksa , aż się bałem , że coś upalę, ale do krótkich testów temp na Barmalu nie przekraczała 40C, na ogniewch do 27 C. Ściągnąłem picia , zamknięcie sztabowe , no i 2kg amunicji do procy👍😉
Załączniki
WP_20190427_09_14_39_Pro (2).jpg
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: sky »

Takie testy są bez sensu. Zarówno w samochodach jak i tu. Ile razy się to wykorzystuje? Ja bym proponował coś, co w jest wykorzystywane na co dzień i dało by innym pogląd na to co potrafi dany silnik oraz dane napięcie i amperaż. A mianowicie elastyczność. Np od 20 do 50km/h ;)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Drag Racer - aplikacja do mierzenia przyspieszenia na androida - Wyniki naszych eBike'ów

Post autor: Goliath »

sky pisze:
27 kwie 2019, 12:16
Ja bym proponował coś, co w jest wykorzystywane na co dzień i dało by innym pogląd na to co potrafi dany silnik oraz dane napięcie i amperaż. A mianowicie elastyczność. Np od 20 do 50km/h ;)
To przecież możesz sobie obliczyć...
Na przkładzie danych Henia. Od 20 do 50km/h - 3.3 s. :mrgreen:
ODPOWIEDZ