Dobry Power Bank !

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Dobry Power Bank !

Post autor: exmotech »

Kiedyś sobie taki zrobiłem ale w sumie już zapomniałem gdzie go mam i skąd kupowałem części...

A więc chciałem sobie zrobić porządny power bank aby móc podładować wszelkie zabawki z USB.

1. Muszę kupić odpowiednią przetwornicę napięcia dającą 5V/2A pod USB.
2. Muszę kupić ładowarkę, która naładuje mi pakiet oraz BMS.
3. Ogniwa kupię sobie z Nexuna i po sprawie

I teraz pytania. Chcę kupić około 12-16 ogniw. Łączyć je 1s12p? 2s6p? Czyli przetwornica step-up czy step-down?
Wiadomo, że w zależności od tego, która opcja (step up/down) będzie bardziej wydajna, to do tego przyda się ładowarka i BMS 1s lub 2s. Ale jaki na allegro?

Chcę zrobić na serio porządny power bank. Ostatnio miałem też taki, który miał 2s2p i był słaby. Ładował 1 telefon i kończył żywot.

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Dobry Power Bank !

Post autor: Eryk »

Najprościej zrobić 1sXp. Jest dużo gotowych obudów na 7 i więcej ogniw. Mam taki wynalazek i za 40 zł nie chciało by mi się bawić. Fona 4-5 razy idzie tym załadować, kwestia jakości ogniw. W gotowcach z ogniwami często są trupki ogniwa. Dlatego lepiej kupić samą obudowę.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Dobry Power Bank !

Post autor: Tooropek »

Obrazek

1S8P 23Ah na Pfkach - koszt 54zł, tyle mnie wyszło z ogniwami i obudową. Ponad 7 razy ładuje smartfon 3000mah Honor 8. Sa dwa minusy tej konkretnej obudowy, pierwszy to spora waga, drugi to wskaznik lcd po 2 ładowaniu pokazuje już 1% bo moduł ładowania ma skalibrowany pomiar na pojemność około 6Ah i od tego drugiego ładowania już niewiadomo ile energii pozostało w ogniwach. Ale mi to nie przeszkadza bo i tak nigdy za raz nie wyładowałem power banku :) Obudowa z allegro za 30zł z wysyłką na 8 ogniw. Dwa wyjścia do rozładowania i dwa wejscia do ładowania micro usb standard i micro usb typ C.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ