[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
EwuinoXwch
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2021, 16:58

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: EwuinoXwch »

Cześć 😁 czy Ml 7245 zadziała bez czujników halla ?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Tooropek »

Nie zadziała.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Pavyan »

Mam do zorientowanych w sprawie Kolegów pytanie, raczej proste, dotyczące wyłącznika (mikrowyłącznika, kontaktronu) wbudowywanego do klamki hamulca w celu podania informacji sterownikowi że następuje hamowanie.
Ponieważ nigdy nie stosowałem i nie miałem styczności z takimi klamkami, nie wiem czy sygnałem widzianym przez sterownik jest zwarcie styków czy rozwarcie styków wbudowanych w hamulec (mówię o układzie dwuprzewodowym)?
Logicznie rzecz biorąc, według mnie powinno to być zwarcie styków w momencie naciśnięcia klamki - czy tak?
Nie wykluczam oczywiście, że dla różnych układów/sterowników może być różnie - ale chodzi mi o bardzo tani, prosty sterownik DC 24V/250W z czujnikiem PAS. Jedyne co jest napisane w zrozumiałym języku :D na malutkiej obudowie to "Lantian Electron" i "LK-03", może to będzie jakaś informacja.

Skąd to pytanie? Mianowicie mam zamiar zastosować dwa przewody wychodzące ze sterownika do hamulca nie do tego, do czego są przeznaczone, ale jako przewody "kluczykowej" stacyjki unieruchamiającej rower/silnik, dlatego że dedykowanych ku temu wyprowadzeń w tym sterowniczku nie ma.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, 0:56 przez Pavyan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Pavyan »

Dzięki za informację.
Zastanawiam się jeszcze, czy to zdrowo dla sterownika gdy w zasadzie przez 95% czasu będzie miał "wciśnięty" hamulec :)
Bo jeżeli wykorzystam przewody hamulca do podłączenia stacyjki, to będą zwarte przez cały czas postoju - a rozwarte tylko w czasie jazdy.
Przypuszczam, że te styki zwierne w klamce zwierają jakiś rezystor na płytce sterownika, na którym normalnie jest spadek napięcia (np. 5V) i wtedy sterownik podaje napięcie na silnik; po naciśnięciu hamulca rezystor jest chwilowo zwierany i napięcie na nim spada do zera - jest to sygnał do zaprzestania pracy silnika. Hamuje się jednak krótko i nieczęsto.
A u mnie będzie ten styk chwilowo rozwierany (pół godziny, godzinę) - tylko podczas korzystania z roweru, w czasie postoju (np. kilka dni) będzie zwarty. Nie wiem, czy takie odwrócenie czasów pracy i spoczynku źle nie wpłynie na zdrowie i długość żywota sterownika.
Ale tego pewnie nikt nie wie :)
Może zamiast tego trzeba będzie wmontować do roweru kilkunastoamperowy "hebel" :D , odcinający akumulatory.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, 14:22 przez Pavyan, łącznie zmieniany 2 razy.
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Pavyan »

O, dziękuję ponownie za dobrą radę.
Przypomina mi się, że kilka lat temu już o bezpiecznikach jako wyłącznikach dyskutowano na Forum - alem stary, i pamięć mi się psuje ;)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Dede »

Gdzieś na forum był kolkulator obliczeń silników szukam i nie mogę go znaleźć.
Pomoże ktoś gdzie on jest?
Chodzi mi o taki kolkulator jak na foto
Załączniki
Screenshot_20180618-003056.png
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: roland »

Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Dede »

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Vegasnight9 »

Czy temperatura silnika wpływa na jego osiągi? Mam na myśli sytuację gdy mamy zimny silnik i taki zagrzany do 100 °C. Zimny będzie mocniejszy?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Yasiu77 »

mi w dieslu wpływa min. na paliwożerność :) Na pewno z czasem długotrwała za wysoka temperatura silnika wpłynie ogólnie na zmniejszenie mocy bo magnesy nie lubią ciepła, ich pole magnetyczne stopniowo słabnie w za wysokiej temperaturze. A tak ogólnie to raczej w elektryku temperatura nie ma wpływu na moment obrotowy silnika. Ma wpływ na sag pakietu :P
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Vegasnight9 »

Ostatnio pojeździłem po górach fabrycznym BH ATOM X LYNX 6 PRO-SE ER941 i jest to mega frajda. Pytanie brzmi czy do fabrycznego ebike'a da się zamontować manetke?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: pxl666 »

Vegasnight9 pisze:
29 cze 2022, 0:04
Ostatnio pojeździłem po górach fabrycznym BH ATOM X LYNX 6 PRO-SE ER941 i jest to mega frajda. Pytanie brzmi czy do fabrycznego ebike'a da się zamontować manetke?
no jest . nawet bez manetki . nawet nie fabrycznym ... obstawiam ze sterownik nie obsługuje takiego sygnału nawet ale dopytam - po co ?
jeśli cie stać i musisz to g510 o ile wiem obsługuje manete
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Dołożenie manetki to wymiana sterownika, LCD i prawdopodobnie ingerencja w aku. Więc może byc łatwiej zmienić rower.
Dominik999
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 16 sie 2023, 11:04

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Dominik999 »

Szybkie pytanie, czy takie coś starczy, żeby mieć sprzęt na oku? https://www.eltrox.pl/monitoring/kamery ... ringu.html Już dwa razy miałem próbę kradzieży, nawet jak do piwnicy poszedł i nie wiem, czy gps (tylko pewnie wywalą jak zauważą) czy nie lepiej poszukać jakiejś kamery od razu z czują ruchu i alarmem. Czytałem, że można takie znaleźć, Ma ktoś jakieś doświadczenia, pomysły? Z góry dzięki za info!
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Dede »

Ja mam WiFi H3 EZVIZ Detekcja Ruchu jest z alarm dźwiękowy i świetlny.
Jedna rozbierałem i ukryłem nią przd drzwiami z powiadomieniem na telefon. Druga monitoruje środku pomieszczeniu z alarmem dźwiękowy i świetlny też powiadomieniem na tel. Załączanie i wyłącznie alarmu przez tel obsługa przez tel zapisuje nagrania na kartę albo z dopłatą w chmurze internecie.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: lukk »

plus do tego przydałby się klasyczny czujnik otwartych drzwi, niektóre czujniki IR można oszukać oświecając po prostu jakąś latarką z diodą IR :)
Dodatkowo alarm reagujący na wstrząsy w samym pojeździe, dobrze ukryty, żeby nie było do niego łatwego dostępu.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Dede »

lukk pisze:
16 sie 2023, 11:39
niektóre czujniki IR można oszukać oświecając po prostu jakąś latarką z diodą IR :)
To lepiej nie kupować z czujnikiem IR
Albo też czujniki IR czasem fałszywe alarmy uruchamia to lepiej nie liczyć z syrena alarmową chyba że czujniki są jakieś firmowe albo na czujnikach mikrofalowych.
Kamera WiFi H3 EZVIZ Detekcja Ruchu jest przez analiza obrazu interpretacji obrazu można ustawić Detekcja sylwetki człowieka lub samochodu albo tradycyjnie na zmianę obrazu na wszytko co się porusza przed kamerą.
Model H3 EZVIZ nie ma czujnika Dedekcji przez IR
grzechu1999
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2023, 20:36

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: grzechu1999 »

Cześć.
Dostałem właśnie w swoje rączki taki lokalizator GPS https://pl.aliexpress.com/item/1005004912733404.html?
Muszę teraz załatwić kartę SIM i tu pytanie: jaką sieć polecacie i w jakiej taryfie?
Wydaje mi się, że PLAY będzie spoko tylko w jakiej taryfie najlepiej?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Tooropek »

Ja Ci polecę ofertę 80GB Orange od pewnego sprzedawcy na rok czasu. Instrukcja jest w zestawie i wszystko jasno opisane. 40zł na rok. Ciekawa oferta? Mogę podesłać link na priv. Używam do monitoringu i do gpsa dwóch takich kart i jest git. Nie szukałem innych ofert bo skorzystałem z kolegi namowy.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
grzechu1999
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2023, 20:36

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: grzechu1999 »

Po upływie roku starter do wyrzucenia i kupujemy nowy? Moduł GPS będzie w skrzynce zaklejonej na stałe silikonem, także jeśli po roku będę musiał rozklejać całą skrzynkę, tylko po to by wymienić SIM to tak średnio mi to wygląda.
W Play natomiast można fajnie obserwować stan konta, doładowywać itp. przez aplikację Play24 co mi bardziej podchodzi.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Tooropek »

grzechu1999 pisze:
20 sie 2023, 23:36
Po upływie roku starter do wyrzucenia i kupujemy nowy? Moduł GPS będzie w skrzynce zaklejonej na stałe silikonem, także jeśli po roku będę musiał rozklejać całą skrzynkę, tylko po to by wymienić SIM to tak średnio mi to wygląda.
W Play natomiast można fajnie obserwować stan konta, doładowywać itp. przez aplikację Play24 co mi bardziej podchodzi.
Po roku aktywujesz znów przedłużenie konta na rok i doładowujesz konto za 50zł - ponownie korzystasz z karty kolejny rok. Zarejestruj numer i dodaj do aplikacji Mój Orange aby móc obserwować ile transferu zostało, jaka jest ważność konta itd.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
grzechu1999
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2023, 20:36

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: grzechu1999 »

Tooropek pisze:
21 sie 2023, 10:10
grzechu1999 pisze:
20 sie 2023, 23:36
Po upływie roku starter do wyrzucenia i kupujemy nowy? Moduł GPS będzie w skrzynce zaklejonej na stałe silikonem, także jeśli po roku będę musiał rozklejać całą skrzynkę, tylko po to by wymienić SIM to tak średnio mi to wygląda.
W Play natomiast można fajnie obserwować stan konta, doładowywać itp. przez aplikację Play24 co mi bardziej podchodzi.
Po roku aktywujesz znów przedłużenie konta na rok i doładowujesz konto za 50zł - ponownie korzystasz z karty kolejny rok. Zarejestruj numer i dodaj do aplikacji Mój Orange aby móc obserwować ile transferu zostało, jaka jest ważność konta itd.
Kupiłem starter Play w taryfie OdNowa. Dokupiłem pakiet 1 GB za 5 zł bez terminu ważności + włączyłem darmowe minuty i SMS do Play.
Ogólnie w tej taryfie koszt za 500 KB danych to 1 grosz beż włączania jakiegokolwiek pakietu. Jednak mi pobrało 26 groszy za 59 KB . Już mi się nie chciało tego zgłaszać do Play i kupiłem ten bezterminowy pakiet 1 GB za piątaka.
Lepszej oferty chyba nie ma.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Tooropek »

No nie wiem. Za 40zł 80GB w Orange na rok nie jest lepszą ofertą? Zbędna dyskusja skoro pytasz i sam sobie odpowiadasz 😉 pozdro
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

ale po co ci 80gb w rowerze? ;) 1gb na rok styka. Jak ktoś ma telefony w play to mu wygodniej miec wszystko na jednej stronie spięte, pewnie dlatego tak ma.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tas »

a bylibyście w stanie tak krok po kroku jak dla bacy oderwanego od wypasu jak mieć karte sim ważną rok w play?
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Ja to kupuję od razu skonfigurowane karty z gps i potem tylko do swojego konta dopisuję, ale zapewne to może być jak tutaj opisali: https://jakaoferta.pl/rok-waznosci-kont ... wacja-kod/

Z resztą kupując kartę w salonie opowiedzą Ci to dokładnie albo uruchomią.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: zielony71 »

W przypadku GPS karta od Play to nie jest najlepsze rozwiązanie. Sieć własnych nadajników wprawdzie stałe się powiększa, ale są to nadajniki 4/5G, a nie każdy tani GPS z Aliexpress działa w tych technologiach.
Natomiast w 2/3G Play korzysta z nadajników Orange (roaming krajowy). Bywa to problematyczne, dużo by pisać, ale do urządzenia do którego nie mamy dostępu, aby go restartować/konfigurować takiego rozwiązania nie polecam.
Po co komu GPS, który traci zasięg?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Cord »

Hej.

Z czego zrobić własnoręcznie skrzynkę bez babrania się z żywicą? Ze sklejki warto? Interesuje mnie funkcjonalność głównie i w miarę szczelność. Ktoś użytkuje skrzynkę że sklejki?
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

sklejka była długo przed laminatami i działało to.
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Cord »

Zgrzewarka glitter 801D do okazyjnego zgrzewania dla siebie się nada? Warte to uwagi?
Awatar użytkownika
khuuhkrr
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2019, 11:47

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: khuuhkrr »

Cord pisze:
07 wrz 2023, 18:06
Hej.

Z czego zrobić własnoręcznie skrzynkę bez babrania się z żywicą? Ze sklejki warto? Interesuje mnie funkcjonalność głównie i w miarę szczelność. Ktoś użytkuje skrzynkę że sklejki?
Tak, ja. Lekka i tania sprawa. Będzie na tyle szczelna, na ile się postarasz by była ;)
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: WRaven »

Jaki wtyk na kable fazowe do qs 205 50h tak do 300A o ile silnik wytrzyma tyle fazowego
Oczkowe odpada bo vesc ma wyprowadzone kable i tak
Czy tylko lutowanie ?
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

EC8 lub 8mm Castle Bullet Connectors.
https://www.castlecreations.com/en/conn ... lets-8-0mm
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tas »

Je trzeba dobrze zaklajstrować bo jak tylko poczują wilgoć to wypalenie na amen. Jak jeździliśmy z chłopakami na wyprawy to tego typu złącza w środku gór się potrafiły wytopić z koszulek termo jak się to byle jak zabezpieczyło przed wodą.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Castle przynajmniej przez 2 lata tego nie wymagał, sprawdzone. EC8 z chin niestety po pół roku zaczyna zachodzić. Stąd różnica w cenie.
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: WRaven »

U Nas widzę te 8mm bullet to dobrą sprawę samo aliexpress.
Ta firma castle fajne ma, nie wiedziałem o niej :) Dzięki poszukam sobie jak nie to ebay albo widzę że w szwecji mają :)
Dzięki
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

eurorc zobacz jeszcze, mają tanio wysyłkę. No i niemieckie sklepy mają na bank, tylko musisz zmienić w google lokalizację/język
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Camis »

Chce oddać koło z silnikiem do wycentrowania, wcześniej robiłem to sam po samodzielnym zapleceniu koła. Robiłem to na rowerze, wtedy mogłem równo wycentrować w osi ramy. Od strony tarczy mam tuleje 13mm, a od strony wolnobiegu około 5mm.

Serwis sobie da radę jak zaniosę koło z tulejami czy musze sam wstępnie ustawić koło w osi na ramie?.
ODPOWIEDZ