Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Inc0 »

Dzisiaj usłyszałem do Gromowładnej taka gadkę : "ty to masz dobrze kosiarkę na baterie sobie kupiłeś i masz cicho i kabla nie ciągniesz przy koszeniu za sobą po ogrodzie a ja biedna muszę się męczyć z tym cholernym kablem od odkurzacza cały czas się mi plącze o meble i muszę go ciągle przełączać miedzy pokojami " w głowie przeleciała mi myśl..że w garażu mam 20m przedłużacz;P pierwsza podobno najlepsza jest ..ale ale wewnętrzny instynkt samozachowawczy nie dopuścił do głośnej artykulacji tej myśli XD . Krótko moja Pani dobitnie sugeruje że chce odkurzacz bez przewodowy jeśli ktoś ma/miał z takowymi do czynienia niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami w tej materii albowiem stoję przed koniecznością zakupu tego urządzenia a moja wiedza w temacie odkurzaczy zwłaszcza bezprzewodowych jest zerowa.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Zxc843 »

Odrazu odradzam Samsunga tego typu
Obrazek

Ciągnie beznadziejnie, lepiej to się miotłą sprząta, bateria mała pojemność , nie starcza na odkurzanie na raz mieszkania 50m2 w którym nie ma dywanów, ładowanie też całkiem mozolnie idzie bo bodajże 0,8A się to ładuje. Jedyny plus to ,że brak kabla i jest całkiem lekki, kwestia wciągania wątpię że to przez filtr , bo od nowości tak jest
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Maran_hand »

Mam od niedawna Boscha. Niewiele mogę o nim powiedzieć bo żonka zabroniła mi go dotykać. Taki mam fart w życiu :lol:
Z moich obserwacji wynika, że jest dość przydatny. Zanim wyjmie się stacjonarny ..to tym już pokój odkurzony. Ogólnie żonka jest bardzo z niego zadowolona a jedyny mankament o którym do tej pory powiedziała to fakt, że stacjonarny odkurzacz nadal musi być. Tym bezprzewodowym nie wjedziesz w każdy kąt i zakamarek bo szeroka nakładka sprzątająca jest na stałe. Podsumowując, na co dzień bezprzewodowy daje radę na większe sprzątanie ..najlepsza Ukrainka ;)

P.S. na najmocniejszym trybie wcale nie jest cichy.
Załączniki
IMG_20190805_115947-1024x1365.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Przemek »

Naprawiam takie sprzęty w zasadzie na co dzień. Jako szybka szczotka do sprzątania dają dobrze radę
ten który podlinkował Zxc843 ma taką zaletę nad tym który podlinkował Maran_hand że można wyjąć z "dużego "odkurzacza mały agregat to ułatwia sprzątanie w zakamarkach
tanie i dosyć dobre są ergorapido tylko jak coś to bierz w licie
lobo0
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: lobo0 »

Dzisiaj kupiłem Jimmy JV51, który zbiera dobre opinie.
Jak przetestuję to dam znać czy się sprawdza.
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Rysiekkk »

u mnie na kwadracie od ~pół roku Dyson V10
od ~2 miechów przewodowy przestał być używany..

po za ceną - same pozytywy ;)
Ciągnie pięknie, brak zastrzeżeń :)
Awatar użytkownika
Jarek Hałas
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2019, 13:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Jarek Hałas »

Ja mam od kilku lat BOSCH Move 18V , jest na aku ni-mh już krotko działa, myślę że zmienię mu baterię na li-ion o wyższym napięciu to będzie rakieta :x W porównaniu do klasycznego odkurzacza to nie ciągnie jakoś super dobrze, ma jakąś wirującą szczotkę w podstawie więc nie nadaje się do dywanów a raczej do płaskich powichrzeni, jest lekki i nie ma oporów żeby sięgnąć co jakiś czas. Dużym plusem jest możliwość wypięcia go z podstawy.
grafffik

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: grafffik »

ja mam tefal dual force 2in1 ty6756 i nie polecam. ogólnie zasys ma spoko, ale zbiornik jest naprawdę baaaardzo mały
Radowit
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:38
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Radowit »

Mam Dysona V6 i jeszcze dwa podobne, trochę starsze. Kupione okazyjnie, niestety cena rynkowa trochę boli.
Ogólnie bardzo przydatne, są zawsze pod ręką więc rach ciach i jest czysto. Do gruntownego sprzątania mam 2kW na kabel, ale im dłużej mam te Dysony tym rzadziej go wyjmuję.
Ciekawe kto się pokusi zrobić własny odkurzacz na aku z silnikiem modelarskim :D W tej chwili sam mam ochotę, ale najpierw rower^^
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Bronek »

Mam Electrolux a z obrotową szczotką i wyjmowany. Do tego ma taki pedał co wysuwa blaszkę aby tą szczotkę czyścić. Mam go z 2 lata, kosztował niewiele ok 700 zł, 30/40minut odkurzania , i byłby ekstra.
Do czasu,gdyż konstrukcja jest coś nie tak, kabelki prowadzące do szczotki i led, nie kontaktują (ułamane), prawdopodobnie od ruchu na boki szczotki i tym samym ledy i szczotka obrotowa przerywa. Raz naprawiłem, ale problem się ponowił.
Siła ssania dobra, działa bez tej szczotki też nieźle . Ale mnie wk... ł


Generalnie jestem za odkurzaczem montowanym na dołe "kija" , nie tak jak Dyson. Niżej pkt ciężkości i łatwiej odkurzać. A pod meble też jakoś włazi.
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Wdhiz »

A odkurzacze pionowe (typu kij) ale przewodowe? Np. Xiaomi Deerma? Szukam czegoś co może sobie stać niewidoczne w kącie i grzecznie czekać na sprzątanie. Przewód przeżyję. W akumulatorowych obawiam się niskiej siły ssania.
Ideałem byłby odkurzacz pionowy z workiem, baaardzo rzadko spotykana konstrukcja.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Inc0 »

my sobie gadu gadu a połowica sobie i tak wybrała co jej sie podobało ..wybór padł na dyson v8 z full zestawem . siła ssania jest dobra ,w trybie boost zajebiaszcza ,ale wtedy bateria "znika w oczach" ( tryb boost + turboszczotka to jakiej 10-15min pracy vs tryb normal 30-40min ) te turbo szczotki daja naprawde rade, ale mniej daje rade zbyt mały pojemnik na śmieci . podsumowujac moja połowica jest zadowolona z swojego wyboru odkurzacza bez ogonkowego:) ja mniej bo drogo mnie to kosztowało :p
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: WojtekErnest »

Lidl poinformował o wycofaniu ze sprzedaży odkurzacza bezprzewodowego 2 w 1 SHAZ 22.2 D5 marki Silvercrest o numerze (IAN) 339791_1910 wraz z akumulatorem.

Powód :  W jednostkowych przypadkach nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyka pożarowego podczas ładowania urządzenia lub podczas jego użytkowania
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Odkurzacz bezprzewodowy - jaki ?

Post autor: Artu »

Kupiłem ostatnio szczotkę z szufelka bez schylania marki Thomas Quickstick Tempo. Tak traktuję ten wynalazek, bo odkurzaczem ciężko toto nazwać :lol: Ale w związku z moją kochanką... łuszczycą, jest dobrym zastępstwem szczotki i szufelki.
Siła ssania na poziomie gówienek samochodowych, ciężar połowy odkurzacza 2000W, czyli prawie porażka, ale bezprzewodowy, wisi sobie na ścianie i nie trzeba wyciągać z szafy. :mrgreen:
Tak się zastanawiam, czy nie dało by się go podrasować "prądowo", i zwiększyć jego parametry :roll:
IMG_20201218_091941612m.jpg
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
ODPOWIEDZ