Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Piszta co chceta ;)
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: ap0f1s »

Sam jak kupuje ogniwa, przeważnie Sanygo Ga nowe albo demontażowki nie starsze niż rok(rezystacją tylko jak nowe), gdzie mają wszystkie 3,50v nie ładuje do pełna, Jednak sprawdzam napięcia i rezystancją na testerze i segreguje i daje do zgrzewania dopiero wtedy. Na 1000 ogniw mam może z 10 sztuk co odkładam. Resztą jest praktycznie idealnie równa. Przy ogniwach demontażowych, które mają już inna serie i roczniki, napiecia nie ma wyjścia trzeba ładować do pełna. Jednak sam na takich ogniwach nie buduję pakietów. Jedyny demontaż to, który kupuje to Sanyo Ga do roku i z tej samej serii. Rada tasa jest prawidłowa, gdyż eliminuję błąd wynikający z rutyny.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: AST034 »

To moze z wlasnego doswiadczenia powiem, ze zgrzalem na probe rownolegle 2 sztuki VTC4 - jedno ogniwo 3,57, drugie 3,78V. Po minucie mialy ponad 50 stopni, oderwalem blaszke a ogniwa po schlodzeniu poszly do utylizacji. I to tylko dwa ogniwa, po polaczeniu np 50 sztuk rownolegle mamy takie prady wyrownawcze, ze wystarczy do ogrzania domu :P
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: ap0f1s »

Mówię tutaj o różnicy typu 3,46-3,50v, gdyż na dobrych ogniwach jest przeważnie taka różnica.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: EV-Maniak »

ap0f1s pisze:
16 kwie 2020, 20:09
Sam jak kupuje ogniwa, przeważnie Sanygo Ga nowe albo demontażowki nie starsze niż rok(rezystacją tylko jak nowe), gdzie mają wszystkie 3,50v nie ładuje do pełna, Jednak sprawdzam napięcia i rezystancją na testerze i segreguje i daje do zgrzewania dopiero wtedy. Na 1000 ogniw mam może z 10 sztuk co odkładam. Resztą jest praktycznie idealnie równa. Przy ogniwach demontażowych, które mają już inna serie i roczniki, napiecia nie ma wyjścia trzeba ładować do pełna. Jednak sam na takich ogniwach nie buduję pakietów. Jedyny demontaż to, który kupuje to Sanyo Ga do roku i z tej samej serii. Rada tasa jest prawidłowa, gdyż eliminuję błąd wynikający z rutyny.
Czy takim miernikiem sprawdzę REZYSTANCJĘ? Bo jakoś mi nie idzie ... Nic nie pokazuje 😞 Miernik na pewno dobry ...
Załączniki
IMG_20200416_204846.jpg
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: Eryk »

EV-Maniak pisze:
16 kwie 2020, 20:52
ap0f1s pisze:
16 kwie 2020, 20:09
Sam jak kupuje ogniwa, przeważnie Sanygo Ga nowe albo demontażowki nie starsze niż rok(rezystacją tylko jak nowe), gdzie mają wszystkie 3,50v nie ładuje do pełna, Jednak sprawdzam napięcia i rezystancją na testerze i segreguje i daje do zgrzewania dopiero wtedy. Na 1000 ogniw mam może z 10 sztuk co odkładam. Resztą jest praktycznie idealnie równa. Przy ogniwach demontażowych, które mają już inna serie i roczniki, napiecia nie ma wyjścia trzeba ładować do pełna. Jednak sam na takich ogniwach nie buduję pakietów. Jedyny demontaż to, który kupuje to Sanyo Ga do roku i z tej samej serii. Rada tasa jest prawidłowa, gdyż eliminuję błąd wynikający z rutyny.
Czy takim miernikiem sprawdzę REZYSTANCJĘ? Bo jakoś mi nie idzie ... Nic nie pokazuje 😞 Miernik na pewno dobry ...
Tym miernikiem nie sprawdzisz rezystancji ogniw bo to zwykły multimetr, który zmierzy rezystancję ale rezystora ;). Potrzebujesz miernika typowo pod pomiar rezystancji ogniw.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: EV-Maniak »

A jaki miernik będzie najlepszy do tego celu? Można prosić fotkę lub link do kupna 😉
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: WojtekErnest »

Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mam nadzieję, że to nie ktoś od nas.

Post autor: AST034 »

viewtopic.php?f=19&t=2684&hilit=miernik ... ewnętrznej

Wg tabeli w tym temacie miernik “YR1035” dawał pomiary najblizsze tym podawanym przez producenta (oczywiscie pomiar 1kHz AC).
ODPOWIEDZ