Grafenowe bateryjki

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Grafenowe bateryjki

Post autor: TerryFox »

Baterie.. temat ktory nas wszystkich rusza :) Co jakis czas slyszy sie o nowych "przelomowych" odkryciach, ale jakos pod strzechy wciaz nic nie trafia. "Polski grafen" to juz wogole pokrecona historia, alee.. po latach w koncu pojawiaja sie produkty oparte o grafen.

Grafenowy powerbank, o pojemnosci 10.000 mAh. Czas ladowania 0-100%... 50 minut !
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: 2kola »

Mój prowadzący z politechniki co robił doktorat w Japonii mówił, że tam na uczelni prowadzący miał baterie w telefonie co trzyma 30 dni (ale nie pamiętam czy grafenowa czy jaka).
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: Mr.Freeman »

Jak by nokii 3310 zasadził takie jedno ogniwo 3000mAh to tez by 30 dni trzymała :P
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5874
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: pxl666 »

Hm powiedziałbym że Samsung już dawno by wszedł w ten biznes jakby to była prawda. Ostatnio czytałem o ogniwach opartych o siarkę. Póki co efektów nie widać.
Noi w sumie tu widzę 10ah w godzinę ładowarką 60w ?
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: 2kola »

Ja co tydzień od 3 lat czytam jakieś info o super rewolucji w bateriach.
Także Ci co pokładają jakieś nadzieje w rewolucyjnych ogniwach trzeba uspokoić (przynajmniej w niedalekiej przyszłości).
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: TerryFox »

pxl666 pisze:
07 lut 2020, 21:02
Hm powiedziałbym że Samsung już dawno by wszedł w ten biznes jakby to była prawda.
Jak na zyczenie ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5874
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: pxl666 »

Ok obiecanego się dużo zmieści. Ja nie czekam na filmiki tylko na wyniki. Niech pokażą w sprzedaży ogniwo i będziemy widzieć
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: TerryFox »

Samsung sie nie spieszy jak widac. To jest duzy koncern produkujacy wszystko od odkurzaczy porzez telefony po elektronike. Bateryjki moga akurat nie byc ich najmocniejsza strona co kilka lat temu pokazala wtopa z flagowcem. Zdecydowanie bym nie stawial tezy "jesli nie samsung to nikt".
Jak widac powerbanki grafenowe juz sie pojawily, znalazlem ten z filmiku na amerykanskim amazonie:

https://www.amazon.com/%E3%80%90Charge- ... JW72V?th=1

Opinie bardzo dobre, ludzie chwala bardzo szybkie ladowanie powerbanku i duzy prad jaki mozna z niego wyciagnac:

Now from 0% to the time I plugged it in to charge, I set a timer and went about with some other work. I checked in at about 45 min and it was already at nearly 95% complete.

Koncepcja grafenu i jego potencjalnych zastosowan to historia ktora ma juz dobre 15 lat. To wystarczajacy czas zeby "cos z tym zrobic". Dziwi mnie swoja droga ze to idzie AZ TAK WOLNO.

Wyobrazcie sobie ladowanie ebajka w mniej niz godzine od 0 do full w pelni bezpiecznie dla zywotnosci baterii. Mi by to zupelnie nie przeszkadzalo :)
Czekam na grafenowe ogniwa !
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5874
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: pxl666 »

No to pisze czego się zmieści. Zauważ że fabryka do produkcji lionów to miliardy $$ . Taka inwestycja się zwraca dekady i nikomu się nie śpieszy do zmiany technologii, chyba że jest nowym graczem ale wtedy nie ma know how. Błędne koło.
Najbardziej na tym powinno zależeć tesli a nadal inwestuje w liony, przypadek?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5874
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: pxl666 »

2kola pisze:
07 lut 2020, 16:03
Mój prowadzący z politechniki co robił doktorat w Japonii mówił, że tam na uczelni prowadzący miał baterie w telefonie co trzyma 30 dni (ale nie pamiętam czy grafenowa czy jaka).
lubię takie teksty ... sam sobie w domku zrobił aku ? ludzie naprawdę ... to nie onet
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Grafenowe bateryjki

Post autor: radasss »

Patrząc na parametry, to ta bateryjka chyba ma coś wspólnego z grafenem.
https://hobbyking.com/en_us/graphene-13 ... s-75c.html
warsztatmotocykli.pl
ODPOWIEDZ